Forumul Echipajelor

• Community Manager

@rmihai said in Forumul Echipajelor:

Stiti cumva daca mai exista un forum (pe forumul mondial) de recrutare a adversarilor pentru amicale? Stiu ca a existat acum ceva timp, dar acum nu il mai gasesc.

https://forum.onlinesoccermanager.com/topic/177/crews-centralised-crew-battles/166

• @philips170 Multumesc!👍

• Romanian Moderator

Salutare!
    As avea si eu rugamintea ca cineva sa ma adauge in forumul echipajului Predators. Mersi!

• @kings-dutza Mai exista forumuri private ale echipajelor??

• @rmihai Daca au fost inactive mai mult de 6 luni atunci sunt sterse.

• Salutare băieți!
    Cine participa la Crewe Cup World Edition poate să mă ajute cum se poate să înscriu?niște reguli de bază.
    Cum parcurge totul după înscrierea?
    Organizatorii ne dau echipele?
    Exista un tabel cu care pot calcula cum stăm?că și la bătăliile de 5 vs 5?
    De unde pot descărca?

Mulțumesc anticipat!!!

• @franco-neroo o sa vezi pe topicul competitiei cand se da drumul la inscrieri dar mai dureaza ca numa ce a inceput de 10 zile cred...in topicul acela gasesti tot ce vrei numa sa cauti.

• @neverbackdown-2oo9
    Mersi de info,tocmai din topicul acela am aflat de competiția respectivă...
    Dar nu prea le am cu engleză...
    Nu există o traducere aicia undeva la competiții externe beau undeva?
    Măcar despre regulile de bază,că și traducerea a lu BATTLEPEDIA

• @franco-neroo Battlepedia e tradusa si in romana...o gasesti la Discutii generale al 4 lea topic parca...Iti poti traduce din engleza cu google translate ca se intelege despre ce e vorba.

• @neverbackdown-2oo9
    Da pe battlepedia am găsit de mult, întrebarea era daca nu e tradusă și regulile Crewe Cup World Edition undeva, dar înseamnă că nu...
    Atuncia n-am ce face mă bazez pe google translate care nu e tocmai cea mai bună...
    Mă gândeam că găsesc pe aicia undeva niste discuții pe tema respectivă...

• @franco-neroo Iti recomand sa apelezi la un coleg pe care il ai in echipaj si stie engleza, daca nu ai, recruteaza unul. Este aproape imposibil de jucat acest joc la nivel de echipaj fara un translator, si nu ma refer doar la Crew Cup

• Community Manager

🇺🇸 New Battle League: US! 🇺🇸

• @philips170 esti in continuare un dragnea in miniatura, minti cu nerusinare. Te provoc sa pui mesajele in care eu te injur pe tine, familia sau copilul tau. Nu ai pic de bun simt. Atunci cand contul mi-a fost inchis v-am acuzat pe unii dintre voi,, ca nu aveti coloana si ca va trebuie hartie sa va stergeti la gura de atata pupat". Da..este o insulta, mi-am asumat-o, am platit, am pierdut contul din 2007
    Nu ti-am injurat mama, copilul, familia, nu mi-am bagat sau scos nimic din nimeni. Omule, esti bun in locul lui dancila. Am facut-o, am platit. Voi..unii dintre voi, ati platit pentru abuzuri? Daca ai nevoi de lecitina iti achit tratamentul. Eu vorbesc strict de cazul meu, jucam singur in liga, nu de cazul la care faci tu referire, pe care de asemenea il balonezi, ,, nu cu pompa, ci cu...trompa, scuze nu am gasit alta rima" -asta e din fabula elefantul cu toma caragiu, te invit sa o vezi.
    Abia asteptati momentul sa ii sanctionati pe cei din RR, probabil ofticati ca odinioara va stateam in coaste sau ca nimeni din RR nu a dorit sa faca parte din randurile voastre. Nu-i nimic, jucati voi intre voi, caci am vazut ca nici asa nu va intelegeti.
    O tot dai cu bannul si suspendarea? Pentru ce sa ma suspenzi? Si ce daca, ma suspenzi, tot nu vei primi satisfactie sa te injur, te-ai cocotat pe un munte de abuzuri, aroganta si minciuna, incat nimic nu poate ajunge acolo.
    Si iar minciuna, nu v-am contactat pe niciunul din staff cu problema raportarii trisorului, am dar report pe buton apoi am scris la adresele de mail din olanda si anglia. Ti.am scris tie raport? Omule, ma infiori.
    Acum gata, e ceva patologic si nu am putere sa ma lupt si nici nu vreau.
    Cer scuze celorlalti manageri care au asistat la acest ,,dialog,, ...e un pas bun ca am putut spune multe fara sa fiu bannat din start. In rest, aceeasi viata frumoasa ca sufletul tau pur iti doresc.

• Intre timp am primit un video de la cei din staff. Astia l-au spionat pe @rebelde-007 cand vorbea cu cineva sus pus ca sa le ia locul. Stati linistiti la locurili voastre , dictatura va cadea cat de curand. Tineti aproape , voi veni cu noi dezvaluiri 👀 ✍

• Vad ca eu si colegii mei din RR am ajuns staruri fara sa vrem sau sa ne intereseze acest lucru, asa ca, fie ca vreau, fie ca nu, am de scris cateva randuri, ca sa nu creada lumea ca nu vad ce se intampla pe aici. La inceput o sa ziceti ca nu am citit prea bine ce ati scris, dar tot ce va spun este sa cititi tot.

M-am apucat de OSM in Octombrie 2013 si, desi au trecut aproape 6 ani de atunci, eu tratez totul ca un joc si nimic mai mult. Pe 27 Mai 2014, dupa 3 zile in care am cautat un echipaj si am fost respins atat de RO MANIA, KOKA, Pwners, Sniper, DRL, Diego si alte echipaje care nu prea mai exista acum pe aici, am ajuns in RR, unde am fost indrumat de catre Flavius (Walcottt14) , pana sa plece in Anglia sa joace la Wolves. Atunci am zis ca voi lua deciziile care sunt cele mai bune pentru RR, cat timp eu conduc acest echipaj!

Au trecut aproape 5 ani de la cele povestite, si nu mi-am schimbat perspectiva, iar deciziile luate de mine (chiar si cele care au provocat discutii) au avut acelasi scop: binele RR-ului, chiar daca unii spun ca urmaresc alte lucruri. Revenirea in comunitatea romaneasca a fost o incercare de reconciliere si de revenire la normal, dupa o perioada in care ambele parti si-au savarsit pacatele proprii. De ce am ajuns pe BlackList pentru ca am incercat sa inscriu noul nucleu al RR in CCR? O intrebare buna, la care as fi dorit un raspuns mai detaliat si care astept sa vina, eu sunt, ca intotdeauna, deschis la minte si la discutii, toata lumea stie cum se trimite un DM pe OSM. Chiar as fi vrut sa vedeti ce poate RR-ul in CCR, dar aici nu a mers cu ,,Daca voi nu ma vreti, eu va vreu", asa cum spunea Alexandru Lapusneanul. Cel mai probabil o sa avem finala noastra in Arab Cup cu RO MANIA in a 2-a runda a turneului Arab Cup.

Un alt punct interesant vazut in conversatii este chiar implicarea mea si a RR-ului in discutii care erau atat de departe de acest subiect. Noi ne-am vazut de treaba noastra, ne-am continuat drumul si ascensiunea ca echipaj. Vad insa ca tot titlu de copil am, desi nu mai sunt de ceva timp. In plus, maturitatea nu este direct proportionala cu varsta.

Pentru cei care mai au intrebari, stiu unde ma gasesc. Nu am de ce sa imi pierd timpul cu discutii care nu duc nicaieri, Coloana inca am, am invatat insa sa o folosesc cu un rost precis!

O zi frumoasa tuturor!

• @costytoader27 Atata vreme cat nu postezi ceva constructiv ci doar sa inflamezi spiritele nu faci nici o activitate...Nu mai fa misto ca ban-urile nu se dau fara motiv...

1. Nu trebuie sa vorbesti doar constructiv,mai facem si caterincă,mai râdem,mai trece timpul,sunteti prea serioși oamenilor=)))nu vă înțeleg cum puteți fii asa+de asta aici e cafenea..se vorbește orice nu doar consttuctiv daca vreau sa fac caterincă,unde ar trebuii sa scriu? In ritmul ăsta o sa rămână doar staff ul si cei care ii pupa in fund,ce câștigi ca pupi staff-ul în fund? Nu mai iei ban? :))#Fricosilorrrr
    2. Cum nu se da ban degeaba? 2 colegi de ai mei din echipaj au primit degeaba,dau mesaje în privat celor din staff si nimic,nici seen nu primesc,sunteți niste lași.
      Chiar dacă e staff,ceilalți membrii nu trebuie luați peste picior,sa le vorbească lor frumos în timp ce ei vorbesc de sus. De ce sa facem asta? De frica?
      Aici am încheiat,cel mai probabil o sa iau si eu ban ca asa suntem obișnuiți,nu ne convine ceva ban,ban,ban,sa curgă ban-urile ca noi suntem șmecheri. Chiar daca iau îmi asum,nu trebuie sa tac de frică! Ceau!

• Atentiune! Incetati!! Careva s-a ciumurlit rau de tot si da iar banuri.....chiar si alora care nu prea au postat nimic.....s-a incordat prea tare cand era invelit in mantia protectoare de moderator si....i-a scapat una mica. De emotie a gresit si a dat ban tuturor celor care nu erau in lista prietenilor cu limba mare si pufoasa. Baieti, cei din GB stiu ce faceti aici? Cred ca ar trebui sa afle

• @costytoader27 Imi explici si mie cum de iti vine cheful sa postezi ceva constructiv doar cand e rost de cearta sau sa instigi la cearta? Topicul asta e de saptamani de zile inactiv si doar cum posteaza cineva un comentariu mai acid cum apareti si voi ca boureii dupa ploaie...Poti posta cat vrei dar nu face misto si nici nu discuta problemele tale la adresa stafului pe forumul public ca poate sunt unii carora nu le pasa.

Doar ca info sa se stie ca nu mai sunt membru in staff de un an de zile dar stiu din surse sigure ca cei care au incetat sa organizete competitii si sa se mai implice in a face ceva pentru comunitate au facut asta din cauza lipsei de respect aratata de unii manageri.Poate e si asta o explicstie la problemele voastre si cum de nu se mai tolereaza orice...sincer as vrea sa avem o comunitate cu manageri activi pe forum dar e cam mult prea departe acest lucru

• Trebuia sa te faci poet 🐒