Forumul Echipajelor

• @kziploae Depinde de fiecare echipaj dar trebuie activitate sporita nu doar o logare pe zi si un slot liber pt echipaj sau chiar doua. Trimite mesaje moderatorilor de echipaje romanesti si iti spun ei cum sta treaba.

• Community Manager

Aveti grija cu asa zisii manageri care vor echipaje, intra si va lasa cu ochii in soare, puteti cere ajutor la un staff sa ii controleze daca sunt seriosi, NU trisori, uitati-va la numarul demisiilor, verificati cat a jucat de cand are contul creat Nu este greu si ma refer la moderatorii de echipaje. Daca sunteti de acord voi deschide un topic cu cei mai neseriosi manageri de care sa va feriti pe viitor .Accept doar mesaj de la moderatorii de echipaje ( SEFI ) dupa noua denumire sau capitani .

• @philips170 Asa aplici o eticheta permanenta pe un manager (poate incepator si inca nu stie cum sa joace). Eu cand am inceput sa joc aveam 3 sau 4 conturi. De ce? Pentru ca nu stiam cum e cu osm. Asta nu inseamna ca tot timpul o sa fiu un trisor sau neserios. Sper ca e mai clar cu exemplul personal.
    PS: au trecut ani de cand m-am "linistit"

• Community Manager

@artracj710 said in Forumul Echipajelor:

@philips170 Asa aplici o eticheta permanenta pe un manager (poate incepator si inca nu stie cum sa joace). Eu cand am inceput sa joc aveam 3 sau 4 conturi. De ce? Pentru ca nu stiam cum e cu osm. Asta nu inseamna ca tot timpul o sa fiu un trisor sau neserios. Sper ca e mai clar cu exemplul personal.
    PS: au trecut ani de cand m-am "linistit"

Aici decid moderatorii , nu vorba de incepatori, se poate verifica daca este incepator sau nu 😉

• @philips170 Ok, bafta cu ideaa 😉

• Community Manager

@artracj710 said in Forumul Echipajelor:

@philips170 Ok, bafta cu ideaa 😉

Ideea vine in ajutorul moderatorilor de echipaj, asta daca vor sa fie informati. Unii au inteles gresit ,nu este nimeni obligat, prin asta am vrut sa dau un ajutor, dar daca si prin asta se gasesc hateri, no comment 😉
    Deci vreti ajutor bine, nu iarasi bine 😉

P.S Ma refer la modul general ,ca sa nu inteleaga careva ca este vorba despre persoana lui 😉

• @neverbackdown-2oo9 multumesc pentru raspuns, cred ca o sa mai stau vreo doua luni fara echipaj sa mai prind putina experienta, apoi voi incerca sa gasesc un echipaj

• Cate echipe s-au înscris în Star Cup?

• @philips170 Ideea este buna, doar ca trebuie definite clar niste "criterii de seriozitate". Daca se implementeaza, cu siguranta ca voi sustine proiectul!

• Community Manager

@rmihai said in Forumul Echipajelor:

@philips170 Ideea este buna, doar ca trebuie definite clar niste "criterii de seriozitate". Daca se implementeaza, cu siguranta ca voi sustine proiectul!

Asta tine de fiecare moderator de echipaj .

• Buna ziua tuturor managerilor comunitatii!

Dupa cum probabil a fost observat, de ieri echipajele din grupul RR (Romanian Revolutionists si RR Academy) s-au intors in comunitatea romaneasca, ca urmare a schimbarii conducerii si a dorintei managerilor. Astfel, in momentul actual,ambele echipaje au mai mult de 50% manageri romani in componenta, iar alti manageri vor urma sa isi modifice steagul in cursul zilei de azi (in afara de 2 manageri din RRA, ce traiesc in Moldova, pe care nu am cum sa ii oblig sa faca acest lucru).

Doresc prin aceasta "scrisoare" deschisa sa mentionez faptul ca nu am revenit pe Romania pentru a strica atmosfera, ci pentru ca dorim sa ne reprezentam tara chiar si aici!

Stiu foarte bine ce a fost in trecut si subliniez urmatoarele lucruri:

1. Cat timp eu voi fi moderator al RR, echipajul va ramane cu siguranta in comunitatea romaneasca.
    2. Orice probleme aparute in competitiile oficiale ale comunitatii vor fi sanctionate ca atare, in mod obiectiv, de catre conducerea grupului.
    3. Nu doresc un conflict cu manageri ai comunitatii si nici cu moderatorii comunitatii.

Cei care ma stiu deja din trecutul OSM-ului sau al RR-ului stiu deja faptul ca mereu am incercat sa evit conflictele si sa aplanez problemele din interiorul echipajului si al comunitatii, fapt pe care garantez ca voi continua sa il fac.

In legatura cu revenirea in competitiile nationale si in nationala, sper ca pot duce un dialog cu moderatorii acestei comunitati, atunci cand timpul le va permite. Momentan, nu putem decat sa fim de acord cu decizia staff-ului de a refuza inscrierea noastra in CCR deoarece nu eram echipaj romanesc in momentul deschiderii inscrierilor.

Va doresc o zi frumoasa!

Cu respect,
    Radu, Moderator RR

• De ce nu se actualizeaza clasamentul echipajelor?

• @artracj710 Dupa cum am mentionat si mai sus, s-a schimbat conducerea, deci si ideile si viziunea echipajului. Nu cred ca trebuie sa dezvolt aacest subiect in continuare.

• Community Manager

@rmihai said in Forumul Echipajelor:

@artracj710 Dupa cum am mentionat si mai sus, s-a schimbat conducerea, deci si ideile si viziunea echipajului. Nu cred ca trebuie sa dezvolt aacest subiect in continuare.

Nu conteaza Radu, ideea este ca toti ati fost de acord cu boicotarea comunitatii romane si a staffului .

• @philips170 Una este sa fii de acord cu ceva, alta este sa propui sau sa iesi in mod public sa afirmi ceva. Nu mai continui discutia deoarece ne invartim in jurul cozii momentan. Asteptam cu interes decizia finala legata de CCR!

O seara frumoasa!

• Salutare!
    Am o nelămurire in legătură cu bătăliile.
    Va rog să-mi ajutați.
    regulile de pe BATTLEPEDIA am citit.
    Și io așa înțeleg că regula cu minor Penalty's se referă doar la regula din punctul B că primele 2 sunt de 50-50 apoi următoarele 2 cu 100-100 și de la a 5a in sus fiecare 200 de puncte.
    Ce nu înțeleg Io.
    Regulile suplimentare de genul primul transfer numai după ce PC ul a cumpărat primul jucător sau amicalele interzise sau vînzarea instantaneu.
    Astea Io așa înțeleg că se calculează separat adică ai 3 amicale interzise primești -150p
    Cumperi înainte de termen 4 jucători primești -200p
    Și astea nu intra in tabel ci se scade penalitățile aste la sfârșitul bătăliei.
    De la Star Cup am primit informația că amicalele nepermise și achizițiile de jucători înainte de termenul stabilit tot la minor Penalty's intră.
    M-am uitat și la regula de la WNT
    Acolo scrie clar la punctul 1 că BATTLEPEDIA RULES
    Sí apoi scrie restul de regulile suplimentare și pentru ele și scrie penalizările și la toate așa scrie STANDARD COSTS -50P EACH
    adică pentru fiecare abatere e 50 de puncte ea sa fie a 2a 3a sau a 4a deci daca zice că STANDARD atuncia așa înțeleg Io că nu se cumulează și nu se mărește punctele de penalizări la nerespectarea regulilor suplimentare.

• Community Manager

@francesco-lessini said in Forumul Echipajelor:

Salutare!
    Am o nelămurire in legătură cu bătăliile.
    Va rog să-mi ajutați.
    regulile de pe BATTLEPEDIA am citit.
    Și io așa înțeleg că regula cu minor Penalty's se referă doar la regula din punctul B că primele 2 sunt de 50-50 apoi următoarele 2 cu 100-100 și de la a 5a in sus fiecare 200 de puncte.
    Ce nu înțeleg Io.
    Regulile suplimentare de genul primul transfer numai după ce PC ul a cumpărat primul jucător sau amicalele interzise sau vînzarea instantaneu.
    Astea Io așa înțeleg că se calculează separat adică ai 3 amicale interzise primești -150p
    Cumperi înainte de termen 4 jucători primești -200p
    Și astea nu intra in tabel ci se scade penalitățile aste la sfârșitul bătăliei.
    De la Star Cup am primit informația că amicalele nepermise și achizițiile de jucători înainte de termenul stabilit tot la minor Penalty's intră.
    M-am uitat și la regula de la WNT
    Acolo scrie clar la punctul 1 că BATTLEPEDIA RULES
    Sí apoi scrie restul de regulile suplimentare și pentru ele și scrie penalizările și la toate așa scrie STANDARD COSTS -50P EACH
    adică pentru fiecare abatere e 50 de puncte ea sa fie a 2a 3a sau a 4a deci daca zice că STANDARD atuncia așa înțeleg Io că nu se cumulează și nu se mărește punctele de penalizări la nerespectarea regulilor suplimentare.

Battlepedia este battelpedia, iar regulile suplimentare se adauga de fiecare organizator cum crede de cuviinta..Sunt ca o completare la battlepedia, fiecare competitie poate avea reguli aditionale diferite .

• Salut,vrea cineva sa faca un cb amical cu RR Academy?

• Stiti cumva daca mai exista un forum (pe forumul mondial) de recrutare a adversarilor pentru amicale? Stiu ca a existat acum ceva timp, dar acum nu il mai gasesc.

Log in to reply