Scouts' League

• Hungarian Moderator

A Scouts' League, vagy magyarul a Játékosmegfigyelők ligája egy olyan játék lesz, amit azért hozok vissza a fórumra, mert többen szóvá tettétek, hogy hiányoznak az ilyenfajta témák innen, ezért sokat gondolkoztam, mit lehetne összehozni, és szerintem egy nagyon jó kis játék lesz belőle, ahol egy nagy kalap szerencse bár elkél, mint egy rendes focimeccsen, de a sorsotok a saját kezetekben lesz egyrészt a választott csapattal, másrészt az utánajárással, keresgéléssel.

A játékot legalább 8 játékossal indítom csak el. A játék menete:

1. Mindenki választ egy csapatot. Ez akármelyik lehet, célszerű a kedvenc csapatoddal játszani, de csak olyan lehet, akit eddig nem foglaltak le előtted. A csapat erőssége nem befolyásolja majd a játékot, szóval az teljesen mindegy, hogy épp a PSG-t, vagy a Sassuolót választod. Annyi kikötés van csak, hogy egy topbajnokság elsőosztályából kerüljön ki. (spanyol, angol, olasz, francia, német, portugál, holland)

2. A legalább nyolc, de lehetőleg több játékost 3, vagy 4 fős csoportba osztjuk. Mindenki játszik mindenkivel, az alább leírt módon szabályozott "mérkőzéseken". Az első kettő továbbjut az egyenes kieséses szakaszba, ahol kicsit változik a lebonyolítás, majd lesz bronzmeccs, döntő, ahogy annak lennie kell, a végén pedig kikerül a széria győztese.

Egy mérkőzés menete:

1. Minden fordulóban mindenki ugyanazokra a kérdésekre válaszol. Páronként osztjuk a játékosokat, mint a valódi meccseknél, így például Karcsi Barcelonája játszhat Sanyi Atlético Madridja ellen.

2. Mindenkinek három kérdésre kell a lehető legjobb választ adnia. Ezek a kérdések maradjanak meglepetések, de ahogy mondtam, nem függenek a csapat erősségétől. Csak hogy értsétek, ilyen kérdés lehet például az, hogy "Adj meg a csapatodból egy olyan játékost, akinek a lehető legkevesebb magánhangzó szerepel a vezetéknevében." Ezért célszerű a kedvenc csapatod választani, mert nyilván jobban ismered, de az interneten utána lehet nézni, vajon kinek a nevében szerepel a legkevesebb magánhangzó.

3. A kérdésre csak a kiválasztott csapatodból választhatsz, a transfermarkt.de az adatbázis, amivel a vitás kérdéseket rendezhetjük, érdemes ott keresgélni. Ha erre például Karcsi azt mondja, Masip, Sanyi pedig azt, hogy Tiago, akkor Karcsi nyert, és két pontot kap. Persze Sanyi mondhatta volna mondjuk Kokét, abban az esetben döntetlen, és egy-egy ponttal jutalmazzuk őket.

A három választ üzenetben küldjétek a játékmesternek.
    A nyertes 2 pontot kap, döntetlen esetén 1-1 pont jár a játékosoknak.

1. A három kérdésből maximum 6 pontot gyűjthetsz, teljes döntetlen esetén 3-3 pontjuk lehet a játékosoknak. Ekkor lép be a szerencsefaktor. A jól ismert random.org-gal a pontokat gólokká tesszük. A sorsolást én végzem, hovatartozástól függetlenül, szabályos keretek között. Ennek lényege:

A random.org 1 és 250 között egyenként azonos eséllyel, véletlenszerűen választ egy számot. Minden játékos annyiszor kaphat egy számot, ahány pontot gyűjtött. Amennyiben a sorsolt szám 1 és 95 között van, a pont gólt ér, a gól pedig abban a percben születik, ahányas számot sorsolta a gép. Ha 96 és 250 között van, nincs gól. Így egy pont góllá érésének esélye pontosan 38%.

Például, ha Karcsi megnyert egy kérdést, a másik kettő pedig döntetlenre végződött, Karcsinak 2+1+1 Sanyinak pedig 0+1+1 pontja lesz, így Karcsi maximum 4 gólt szerezhet, Sanyi 2-t. Ahogy mondtam, itt lép be a szerencsefaktor, ugyanis ettől még lehet, hogy óriási mákkal Sanyi mindkétszer gólt talál, Karcsi viszont egyszer sem. Ettől lesz izgalmas a játék.
    A sorsolt számok sorrendje a kérdések sorrendjében történik, döntetlen esetén a csapatnév betűrendjében. Fent említett példában így történne: 1. Karcsi, 2. Karcsi, 3. Sanyi, 4. Karcsi, 5. Sanyi, 6. Karcsi. Egy példasorsolás hat száma: 30, 50, 144, 209, 15, 239. Ekkor a mérkőzés végeredménye:

Barcelona 2 - 1 Atlético Madrid (Masip 30', Messi 50' ill. Koke 15')
    A gólszerzők csak az esztétika kedvéért lesznek feltüntetve, a kérdésre adott válaszok közül. Gyakran a kapus szerzi majd a gólt :D

1. Ebben az esetben a Barcelona kapna 3 pontot, ha itt döntetlen, 1 pont a jutalom, ahogy a valóságban is. Egyértelmű, hogy a maximum szerezhető gól 6, a legkevesebb persze 0. Ha valaki nem nyer egy kérdést sem, és a másik hat pontot gyűjt, még akkor is lehet, hogy megússza a meccset 0-0-lal, de ennek nagyon kicsi az esélye (nagyjából 5%). A csoport végén ahogy mondtam, kikerül a két továbbjutó, ekkor egyenes kieséses szakasz következik.

Az egyenes kieséses szakaszban van egy változás, ott ugyanis nincs döntetlen. Ha mégis döntetlennel végződne a mérkőzés, jön a hosszabbítás. Ilyenkor az dönt, van-e valakinek gólja a 96. és a 123. perc között, a 124 és 250 közötti számok ezúttal sem számítanak. Ha igen, valakinek több van, megnyerte a mérkőzést hosszabbításban. Ha nem, jön a tizenegyespárbaj, ahol ismét előkerülnek a kérdésekre szerzett pontok. Akinek több pontja van, öt tizenegyest lő, akinek kevesebb, annyival kevesebbet, ahánnyal kevesebb pontot gyűjtött. Ha mondjuk Karcsinak 4 pontja van, 5 tizenegyest lő, Sanyi 2 ponttal 3-at. Egy tizenegyes belövésének esélye 50%, szintén a random.org-gal (1 és 250 között ha páros, gól, ha páratlan, kimarad). Ha itt is döntetlen, hirtelen halál, egyesével páros-páratlan játék. Itt már nem tehettek semmit igazából, csak azért írom le, hogy tudjátok, hogyan dől el a mérkőzés kimenetele. Kicsi az esélye, hogy erre kerül a sor, de mivel ez is eshetőség, kifejtettem.

Amint látjátok, a három kérdéstől rengeteg dolog függ. Előfordulhat, hogy az nyer, aki kevesebb pontot szerez, de nagyon kicsi az esélye, úgyhogy csak serényen a válaszok utánajárásával.

A kérdéseket nem teszem közzé, senkinek nem írom le, kérésre sem! Maradjon meglepetés, először mindenkinek legyen egy csapata.

A válaszok határidejét majd minden kérdés után kiírom, ez pár nap lesz, adok időt, de figyelje a játékot, aki játszik, nem szeretnék inaktívokat látni. Olyankor persze 0 pontot kap az illető, az aktív játékot pedig hatot, ha mindkettő inaktív, a meccs eredménye 0-0 lesz, de remélem, ilyen tényleg nem lesz. Ha nincs meg a megfelelő aktivitás, befejezzük a játékot.

Szóval, aki szeretne az 1. szezonban játszani, küldjön egy üzenetet, benne a választott csapata nevével (spanyol, angol, olasz, francia, német, holland, portugál elsőosztályból).

• Hungarian Moderator

Rövid ismertető a lustábbaknak:

1. Először mindenki jelentkezzen egy spanyol, olasz, angol, francia, német, holland, vagy portugál elsőosztályú csapattal, lehetőleg a kedvencével, de olyat nem választhatsz, amit már más választott előtted. A csapat erősségének nem lesz szerepe a játékban.
    2. A játékosokat csoportokba osztjuk, csoporton belül mindenki mindenkivel játszik.
    3. Egy meccsen három kérdésre kell kutatómunkát végezni, ilyen kérdés például, hogy "A csapatodból mondj egy játékost, akinek a lehető legkevesebb magánhangzó van a vezetéknevében." Ilyenkor természetesen a magánhangzók száma dönt. A nyertes 2 pontot kap, döntetlennél 1-1 pont jár, így a három kérdés után maximum 6 pont szerezhető.
    4. A pontokat a szerencsefaktor alakítja gólokká, a random.org 1 és 250 között véletlenszerűen választ egy számot, mindenkinek annyit, ahány pontot gyűjtött a kérdésekre. Ha 1 és 95 között van, gólt ér, 96 és 250 között a csoportkörben még nem számít, 96 és 123 között csak az egyenes kieséses szakaszban lehet szerepe.
    5. Aki több gólt lő, nyer, és 3 pontot kap a csoportban (nem összekeverendő a kérdésekre kapott pontokkal, de nem akartam máshogy hívni). Döntetlenért 1-1 pont jár. A csoport első két helyezettje továbbjut az egyenes kieséses szakaszba, a végén pedig kikerül a győztes, és jöhet a 2. széria, ha megjött a kedvetek.

Összefoglalva, 5-10 perces kutatómunka szükséges a lehető legtöbb pont összegyűjtéséhez, arra pedig, hogy egy pontból gól lesz, pontosan 38% az esély, vagyis lehet, hogy az nyer, akinek kevesebb pontja gyűlt össze, de kicsi az esélye (akárcsak a valódi fociban, lehet, hogy az nyer, akinek kevesebb kapuralövése volt). Kérlek, ne panaszkodjatok az ilyen esetekben, én tényleg tisztán tartom a játékot.

• Chelsea (Még csak addig olvastam, hogy nem foglaltak el előtted, szóval bocsi ha nem kellett írni) :p

• Sajnálom, el is rontottam. Mr. Moderátor törölné az előzőt? Akkor majd írok privátban :slight_frown:

• @Simó-Zoltán Csak az Inter!! Jövök!!

• @Williams-4 Nagyon tetszik a meccsek lebonyolítása!!

• Hungarian Moderator

Kicsit félreérthetően fogalmaztam, mert öt üzenetet is kaptam, úgy gondoltam, itt lehet jelentkezni, a kérdésekre kell majd üzenetben válaszolni :D Mindjárt összeírom a jelentkezőket, örülök, hogy tetszik nektek.

• Hungarian Moderator

Eddigi jelentkezők:

Chelsea (Simó Zoltán)
    Internazionale (Williams 4)
    Barcelona (Guti 82)
    Atlético Madrid (Sir Varga Sándor)

Jaguár, neked sajnos új csapatot kell választanod, mert megelőztek a Barcával :D

• @Kapuszaggató LIVERPOOL

• Real Madrid!

• Elnézést kérek, én értelmeztem félre és talán ezzel meg zavartam a többieket is! :slight_smile:

• @Simó-Zoltán said in Scouts' League:

Elnézést kérek, én értelmeztem félre és talán ezzel meg zavartam a többieket is! :slight_smile:

Alighanem :) :)
    Semmi baj :stuck_out_tongue_winking_eye:

• Hungarian Moderator

Még várunk :D

• Hungarian Moderator

@Kapuszaggató

Akkor Tottenham!

• @Kapuszaggató milyen határidőt gondoltál a válaszadáásra?

• Hungarian Moderator

Nagyjából 2 napot, ha úgy van, akár 3-at, nem fogom elsietni, mert épp érettségiidőszakban vagyok, aztán nem nagyon érek rá, de annyira mindenképp, hogy ezt megcsináljam :D

Majd minden válasz után kiírom, meddig lehet küldeni. Még eldöntöm, illetve a tapasztalatok után majd okosabb leszek.

• Hungarian Moderator

Chelsea (Simó Zoltán)
    Internazionale (Williams 4)
    Barcelona (Guti 82)
    Atlético Madrid (Sir Varga Sándor)
    Liverpool (STAR WARS 67)
    Real Madrid (feficsabi)
    Tottenham (feketejaguár02)

Egy hely még mindenképp kiadó, de ha jönne még valaki, nagyon szívesen látjuk, picit még várunk.

• Hungarian Moderator

Elég népszerű amúgy a fórum ehhez? :D

• This post is deleted!
  • Hungarian Moderator

Ejj ejj :/

Log in to reply

Looks like your connection to OSM Forum was lost, please wait while we try to reconnect.