Mindennapjaitok

• Nekem a gyerekeim mutatták meg,és most többet játszok vele mint ők.
    10 éve? Nem is tudtam,hogy olyan "régi" játék. 🙂

• Community Manager

Középiskolás voltam, akkor játszottam, de azóta nem nagyon. Néhány FPS meg a fentihez hasonló játékok - általában ezekre koncentrálok, de az OSM-en kívül más böngészős játékra nincs nagyon időm.

• @Neymar-Fan. A Honfoglaló 2002-ben jelent meg először.Azóta többször változott a formája és a tulajdonosa (üzemeltetője).Tavaly november végétől van a mostani változat ,amely a legrosszabb és legjátszhatatlanabb az összes közül.Régebben mindig lejátszottam az összes lehetőséget minden nap,ma már csak 1-2 naponta 1 játékot játszom.Annyira élvezhetetlen a sok hiba miatt.

• Community Manager

Nekem most a Victoria 2-ra fáj a fogam. 😞 Valahol olvastam, hogy elméletileg át lehet vinni a mentett fájlt EU3-ból, érdemes lenne folytatni a fenti játékot 1936-ig...

• Hungarian Moderator

@STAR-WARS-67

Pedig nagyon jó játék volt... 😕 De ez az új nekem se tetszik, kb. két hetente szoktunk barátokkal nyomni 1-2 játékot....

• @STAR-WARS-67 said in Mindennapjaitok:

@Neymar-Fan. A Honfoglaló 2002-ben jelent meg először.Azóta többször változott a formája és a tulajdonosa (üzemeltetője).Tavaly november végétől van a mostani változat ,amely a legrosszabb és legjátszhatatlanabb az összes közül.Régebben mindig lejátszottam az összes lehetőséget minden nap,ma már csak 1-2 naponta 1 játékot játszom.Annyira élvezhetetlen a sok hiba miatt.

Hát akkor lehet nekem most azért jön be ez(új) a verzió,mert a régit nem ismertem! 😄

• EU3 😄 Imádom az ilyen játékokat. A Victoria 2-t is imádtam. :slight_smile: Csak sajna nem tudom honnan lehet lesumákolni netről :slight_frown: 😇 Esetleg ha valaki... 😛

• Egy orosz hír: " Azok a szemét magyarok elzárták a Krím-félszigetet. Olasz katonákkal! Meg törökökkel... Meg... még sokkal. " 😆

• Hungarian Moderator

Fifázik mostanában valaki? 😄 Én most rendeltem meg a 16-ot ebayen 3 ezerből, karrier módon függön egy napig, ha bekapcsolom 😆

Egyébként a Leeds nagyon megerősödött ott 😄

• @Kapuszaggató szerinted? 😄 Az Atletico a spanyol bajnok 😛 De gondolkodtam egy brit kettes csapaton mint a Barnsley ❤

• This post is deleted!

• Hungarian Moderator

Én is imádom a gyengébb csapatokat felhozni 😄 Bár most az a célom, hogy elvigyem a 15. év végéig, úgyhogy nevelem ezerrel a fiatalokat, az akadémia zászlóshajója egy 84-es, 19 éves középpályás, meg egy 82-es, 18 éves kapus 😄

A teljes Leedsem 88+os, Özilen kívül a világ összes legjobb játékosát megvettem és még van 150 millióm, nagyon kimaxoltam most a játékot, de most jön a java, csak az a baj, ha bekapcsolom, lefekvésig azt nyomom 😄

• Én a Bristolt vállaltam be és máris el ment a kedvem... 4 meccs alatt a 2 hazait hoztam, de olyan eddig sosem volt, hogy mindkét meccsen ki kapjak vendégként...
    A Leedset meg pont beutáltam 🙂 70. percig vezettem ellenük amikor a játékosom konkrétan adott egy nyakast a támadónak úgy, hogy nem is azt irányítottam és tizit adott... Abba persze bele ért a kapus és mégis be pattant... a végére meg még egyet utolsó emberrel fel kellett rúgnom és a hosszabbítás végén kaptam egy gólt szögletből... Úgyhogy inkább mentem az Atleticohoz :slight_smile:

• Mellesleg egyik barátomnak van egy EU3-ja, de nem az alap hanem valami Chronicles és ide adta. El is kezdtem a magyarokkal de rá jöttem, hogy kb 0 tudással valami erősebbel kellene ki tanulnom, úgyhogy most a törökökkel vagyok. A magyarokkal az volt a gondom, hogy nem volt manpower. Most meg az, hogy nem tudom hogy lehet hajóra pakolni az egységeket. A Victoria 2-ben máshogy ment, itt nem tudom, úgyhogy ha valaki tudja akkor segíthet :slight_smile:
    Most volt időm játszani is mert kedves mandula barátom megint úgy gondolta, hogy "de jó lenne begennyesedni"... 😞

• Community Manager

Hogy működik a Victoria 2-ben? EU 3-ban a szállítóhajókat ki kell küldened a tengerre (olyan részre, ami határos a szárazfölddel), például 10 egységhez 10 hajót és jobb kattintással küldheted fel a katonáidat a hajókra.

• @scottibrahim Köszönöm! Tehát lényegében úgy mintha ott is szárazföld lenne, csak ott a hajókba mennek és szállíthatom.

Vicotria 2-ben pont az ellentéte. A hajóknak a kikötőben kell lenniük, abban amelyik provinciából akarod rápakolni a katonákat. Ha ott vannak akkor a katonákra kattintasz és fel ugrik a bal felső sarokba az info ablak. Annak a jobb alsó sarkában van egy kis gomb amin egy hajó van és egy nyíl a hajó fele. Arra kattintasz és be is pakolja őket. Ha ez a gomb szürke (ha minden ok akkor olyan kékes) akkor vagy túl sok katona van abban a seregben (ezen esetben szét kell szedni kicsit), vagy nem lehet azt a típust felpakolni (pl. lovasság, ágyúk -csak a gyalogságot lehet elvileg-).

Ez sokszor így jobb, mert pl. nekem a francia-angol háborúnál a csatornán kellett katonákat átpakolni, de ha ki raktam a tengerre a hajókat azonnal le vadászták a britek, de így csak egyik kikötőből a másikba száguldtak át (ekkor már én birtokoltam dél-kelet angliát).

• Sziasztok. Régen imádtam a fórumot, de az újítás óta fél éve fenn sem voltam. Azért hagytam itt, mert ki volt halva. Most felnéztem és úgy tapasztaltam, hogy haldoklik a kávéháznak az a maradványa, ami átkerült ide. Én hiányolom azokat a félig fantáziára épülő kávéházos játékokat még 17 évesen is, ami miatt szerettem a kávéházat. Én annyit kérdeznék csak, mennyien maradtak a régiek közül, illetve mennyit lehetne egy esetleges feltámasztással visszahívni?

• @olivermagic7 said in Mindennapjaitok:

Sziasztok. Régen imádtam a fórumot, de az újítás óta fél éve fenn sem voltam. Azért hagytam itt, mert ki volt halva. Most felnéztem és úgy tapasztaltam, hogy haldoklik a kávéháznak az a maradványa, ami átkerült ide. Én hiányolom azokat a félig fantáziára épülő kávéházos játékokat még 17 évesen is, ami miatt szerettem a kávéházat. Én annyit kérdeznék csak, mennyien maradtak a régiek közül, illetve mennyit lehetne egy esetleges feltámasztással visszahívni?

Szia!
    Amit megnevezel,illetve tudod is vezetni,azokat a moderátorok elindítják neked. 😉

• @Neymar-Fan. Az is baj, hogy a régi fórumból csak Simó, Jaguár, meg te maradtatok. Újak se nagyon jöttek. Nagyon kevesen aktívak. Meg lehet próbálni, de régen a kávéházban 7-8 téma pörgött minden nap elég jól, itt meg az is jó ha az egész fórumon van napi 3 hsz.

• @olivermagic7 said in Mindennapjaitok:

@Neymar-Fan. Az is baj, hogy a régi fórumból csak Simó, Jaguár, meg te maradtatok. Újak se nagyon jöttek. Nagyon kevesen aktívak. Meg lehet próbálni, de régen a kávéházban 7-8 téma pörgött minden nap elég jól, itt meg az is jó ha az egész fórumon van napi 3 hsz.

Ez sajnos igaz!
    Nem sokan maradtunk!És kevesebben aktívak most!