**Campionatul National OSM 2017 - Editia a III-a**

• Romanian Moderator

!!! Acesta este topicul oficial pentru organizarea si desfasurarea Campionatului National OSM 2017 !!!

!!! The National Championship is reserved for Romanian managers only !!!

alt text

:arrow_forward: Campionatul National OSM 2017 este o competitie neoficiala organizata de Staff-ul Romanesc care isi propune sa adune la start cei mai buni 72 de manageri romani ai momentului si sa le ofere sansa de a se lupta pentru titlul neoficial de CAMPION NATIONAL OSM 2017. Acestia trebuie sa faca parte din Clasamentul National Top 100.

:arrow_forward: Startul Campionatului National: 21 August 2017 (daca totul decurge conform planului)

:arrow_forward: Numarul de Runde: 2

Semifinale: 72 de manageri impartiti in 6 grupe de cate 12 in Liga Nostalgiilor B. Primii 3 manageri din fiecare liga se califica in Finala.
    Finala: 1 grupa de 18 manageri in Liga Pokémon. Castigatorul ligii este Campionul National OSM 2017!

:arrow_forward: Vor fi luati in considerare managerii aflati in Top 100 Romania in data de 1 August 2017!
    Astfel, primii 72 de manageri din lista de mai jos vor primii prin PM invitatia de a participa la aceasta competitie si vor avea timp pana vineri la ora 11:00 sa o accepte sau sa o refuze raspunzand la mesajul primit (cine nu raspunde la mesaj este descalificat)!

Apoi, in functie de numarul de refuzuri sau descalificari, se va continua cu trimiterea invitatiilor urmatorilor manageri din lista pana la completarea locurilor disponibile. Lista finala a participantilor va fi anuntata imediat ce vom avea numele celor 72 de manageri care vor confirma prezenta la acest turneu.

0_1501584500392_Screenshot_1.jpg
    0_1501584510683_Screenshot_2.jpg
    0_1501584515075_Screenshot_3.jpg
    0_1501584520626_Screenshot_4.jpg
    0_1501584525453_Screenshot_5.jpg
    0_1501584530151_Screenshot_6.jpg
    0_1501584534742_Screenshot_7.jpg
    0_1501584539503_Screenshot_8.jpg

:arrow_forward: REGULAMENT:

:arrow_forward: Nu vor fi permise antrenamentele secrete si cantonamentele. Setarea va fi facuta de la inceput de catre moderatorul ligii, astfel ca nu veti avea posibilitatea sa folositi aceste beneficii.

:arrow_forward: Se poate folosi orice asezare, insa nu vor fi permise jocuri de culise. Orice incercare de a aranja meciuri va fi penalizata conform regulilor OSM cu blocarea sau suspendarea conturilor implicate!

:arrow_forward: Va fi interzisa folosirea jucatorilor pe alte posturi decat postul lor normal din joc, in afara cazurilor de forta majora (recomand anuntarea acestui lucru pe forum inaintea partidei respective). Penalizarea este de 1 punct pentru fiecare jucator folosit pe pozitie gresita!

:arrow_forward: Meciurile amicale sunt permise si raman la latitudinea fiecarui manager cate foloseste!

:arrow_forward: Echipele se vor alege pe sistemul primul venit, primul servit atat in semifinale, cat si in finala (echipele sunt perfect egale si nu vor fi transferuri).

:arrow_forward: Este permisa folosirea scoutului, medicului, avocatului, spionului si upgradarea stadionului in orice fel doriti, insa finalizarea instanta va fi dezactivata din setarile facute de la inceput de catre moderatorul ligii.

:arrow_forward: Abandonarea echipei in timpul turneului va atrage dupa sine interdictia managerului in cauza de a mai participa in alte turnee romanesti timp de un an.

:arrow_forward: In rezolvarea unor divergente de pe forum ori privind desfasurarea turneului, hotararea finala privind penalizarile vor fi luate de catre organizatorul turneului.

:arrow_forward: Regulile nu constituie obiect de dezbatere, ci sunt obligatorii pentru toti cei care se inscriu!

:arrow_forward: Regulamentul complet va fi (re)afisat inainte de startul competitiei.

• Pokemon e liga aia jucata la Campionatul Mondial?

• Romanian Moderator

@scorzinho Daca dai click pe numele ligii mai sus te va duce exact la ea si vezi acolo echipe si tot ce vrei :) De aia apare cu albastru ca are hyperlink. Si nu, nu este liga de la CM. Ligile de la CM sunt folosite doar acolo.

• Romanian Moderator

Cum v-am obisnuit in ultima perioada vom avea si premii pentru competitiile organizate de staff-ul RO iar pentru inceput unul din sponsori premiaza castigatorul CN 2017 cu un pachet XL constand in 2350 BC.
    Salutam aceasta initiativa si asteptam alte propuneri in acest sens ;)

alt text

• Romanian Moderator

alt text

• În perspectiva participării la CN am omis să schimb steagul pe RO mai din timp. Acum când încerc să îl schimb rămâne tot pe DE.. Și cu postarea acestui mesaj am întâmpinat ceva erori/bug-uri. :) Ce se poate face în aceste condiții? Mulțumesc!

• Romanian Moderator

@the-special-0ne3 Este in regula. Esti acceptat! :)

• @raul_alessio

Mulțumesc!

• Romanian Moderator

Multumesc Leucostin pentru imagine!

Status update: 61 de confirmari. Mai sunt 11 manageri care n-au raspuns inca! Atentie termenul este pana vineri ora 11, apoi voi trimite invitatiile la urmatorii din lista!

• Romanian Moderator

68 de confirmari, 4 invitatii refuzate si 4 manageri care nu au raspuns (prin urmare nu mai au drept de participare).
    Am ajuns cu invitatiile la nr. 81 din lista. Urmatorul termen de raspuns este luni 7 august ora 11:00.

• Romanian Moderator

Iata si lista finala a celor 72 de participanti!

0_1501842517931_Lista participanti CN 2017.jpg

Cine doreste si poate sa creeze o grupa va rog sa-mi dati un PM. Multumesc!

• Buna...! ;)
    Sa inteleg ca nu mai am loc ... fac pariu ca dau de pamant cu majoritatea de pe lista ;) :)
    Si fac prinsoare .... cel putin o sticla de Moette Chandon ca voi juca finala :) ;)
    Rog feumos organizatorul acestei competiti sa ma punta pe lista... :sparkling_heart: :sparkling_heart: :sparkling_heart:

• Romanian Moderator

@ionelaosm Buna Ionela,
    Sa inteleg ca n-ai citit regulamentul :)
    Ultima persoana calificata din cei 72 de manageri este pe locul 1493 mondial si 81 pe tara. Din pacate vad ca tu esti pe locul 51.138 mondial deci nu aveai cum sa prinzi aceasta lista. Trebuie sa avansezi mult mai mult in clasamentul mondial pentru a putea participa la Campionatul National.
    Sper sa te revedem in toamna cand vom juca Liga Romaneasca (data estimativa de inceput: 27-30 octombrie). ;)

• Imi pare rau, dar nu mai pot participa la aceasta competitie. Cer scuze organizatorilor si urez bafta tuturor .

• Daca nu joaca Dumi pot juca eu?😊

• Romanian Moderator

@dumi196 E prea tarziu sa te retragi tocmai acum... Maine revin cu tragerea la sorti a grupelor.

• @raul_alessio
    Să înțeleg că s-a făcut loc... îti demonstrez că nu are importanță locul meu mondial,este irelevant,crede-mă ;))
    Pune-ma într-o ligă cu toți crocodilii...voi supraviețui ;)))

• Community Manager

@ionelaosm said in **Campionatul National OSM 2017 - Editia a III-a**:

@raul_alessio
    Să înțeleg că s-a făcut loc... îti demonstrez că nu are importanță locul meu mondial,este irelevant,crede-mă ;))
    Pune-ma într-o ligă cu toți crocodilii...voi supraviețui ;)))

Drăguță, înțelegi greșit. Până la urmă Dumi va juca. Dar nu are relevanță acest aspect.

Din păcate pentru tine și mai ales pentru noi, în cazul de față locul tău mondial are importanță, în sensul că nu e suficient pentru a participa la această mirobolantă competiție ce va putea avea loc în mare parte datorită lui Raul, aka fraierică geamantan, pentru că pierde zeci de ore din viața lui pentru noi.
    Nu-ți fă griji, ai suficiente ocazii în care să fii în aceeași ligă cu crocodili, rinoceri, hiene și alte animale ale OSM-ului, trebuie doar răbdare.
    Hai pups și o seară super să ai.

• @vlad-i
    Dragul meu...de obicei înțeleg ce vreau ;)))
    In altă ordine de idei...Raul are respectul meu petru competițiile ce le organizează,crede-mă că o știe ;)
    Dorința mea era să joc cu cei mai buni...ultima competiție care am jucat-o cu aproape toată spuma Com-Rom a fost aniversarea Lions...ce bătălie s-a tras in finala Lions,ca la Rovine ;)))
    Ps...întocmai cand gândisem trusa de machiaj si pedichiură&manichiură pentru crocodili ;)))
    Spor la joc... si cel mai inspirat să câștige !!!

• Romanian Moderator

@leucostin said in **Campionatul National OSM 2017 - Editia a III-a**:

Cum v-am obisnuit in ultima perioada vom avea si premii pentru competitiile organizate de staff-ul RO iar pentru inceput unul din sponsori premiaza castigatorul CN 2017 cu un pachet XL constand in 2350 BC.
    Salutam aceasta initiativa si asteptam alte propuneri in acest sens ;)

alt text

Cel de-al doilea sponsor ne ajuta si de aceasta data cu un premiu pentru vicecampionul national.
    Acest premiu consta intr-un pachet L - 1125 BC.

Multumim !!! !!! !!!

alt text

Log in to reply

Looks like your connection to OSM Forum was lost, please wait while we try to reconnect.