MEL - 2017

• @Carlos-Tomkins

........"Természetesen Hivatalos párbajnak számít AZ ÖSSZES ITT lejátszott Párbaj.".........

Miről beszélsz?

• Két hozzászólással lejjebb a magyar Senior Staff-nak teljesen más véleménye van a hivatalosság kérdésében.
      Úgy gondolom ebben a kérdésben Neki kell hinni és nem a te szavaidnak!

Tehát összegezve ez egy barátságos párbaj sorozaton alapuló Magyar Egyesületek Ligája lenne.

• A szabályok ennek ellenére a CCL-re íródott hivatalos párbajszabályzatra épülnek, melyet elvileg csak a valóban hivatalos párbajokon használnak.

• Jelen esetben a tényeket figyelembe véve egy barátságos párbaj sorozaton alapuló Magyar Egyesületek Ligáról beszélhetünk, melyet Carlos és csapata szervezésében és az Ő szabályaik alapján kerülnének lebonyolításra.
      A Hivatalos megnevezés nélkül, csak úgy "meztelenül" díjak és elismerések nélkülözése mellett nevezheti a győztes Egyesület a Magyar Egyesületek Liga győztesének.
      Ezzel nem is lenne semmi gond, de utalva a hozzászólásom második bekezdésében írtakra nem hivatalos, barátságos párbaj sorozatról van MAGYAR Egyesületek részvételével.

• Ennek szellemében nem értem, hogy a szervezőknek miért kell erőltetni azt ami "csak ő általuk hivatalos szabály" erre a BARÁTSÁGOS párbaj sorozatra.
      Idézet, a szervezőtől>....."Épp a rutin végett erőltetjük, mert tudjuk hogy megy, éppen ezért nem értelek Téged sem Feri, azért ilyen múlttal tudnod kéne hogy amiért az egyesületed lobbizik az egy halott dolog, bárhol máshol kértek ilyesmit elvből elutasítják és még ki is röhögnek".....
      Lehet, hogy NEMZETKÖZI és HIVATALOS párbaj sorozat esetében kiröhögik kérésünket, de ismétlem ez nem hivatalos, barátságos párbaj sorozat MAGYAR Egyesületek részvételével.
      Ezért úgy gondolom nem törvényszerű alkalmazni a CCL-re íródott hivatalos párbajszabályzatot, mellyel csak kb. 2-3 egyesület ért egyet, ellentétben azzal a szervezői kijelentéssel, hogy mindenki egyetért vele.

• A 10 jelentkező magyar egyesületből hat újonc és négy "profi"-nak mondható egylet van.
      Ezáltal a mind egyetértők, azok "profi" egyletek, Feri barátom szavait idézve akiknek már rutinból nyerni kellene a párbajt táborok nélkül is.
      Szintén elhangzott vélemények alapján az újonc egyletek nem rendelkeznek ekkora patkó összeggel és a fő hangsúly a játékra helyezik és csak másodlagos szempontként a dicsőségre.

• idézet: ....."Akkor mondjuk úgy, Hogy a Hivatalos párbajszabályzat szerint Játszunk, Hogy leadható Legyen a végeredmény, és beleszámítson egy világranglistába - Vagy AMI helyette van."........
      Miből gondolod, hogy eme gondolatodat minden egylet "magáévá" gondolja?
      Ahogy már említettem sokan vannak akik "rabjai lettek" ennek a játéknak és csak hobbiból játszanak és nem igazán hajtanak egy olyan dicsőségre amely elméleti síkon jegyzet, gyakorlati díjazása nincs.

• T. HF tagok, szervezők!
      Csak a ti értelmezésetekben nincs ennek az eszmefuttatásnak!
      Ha nem vitatunk meg olyan kérdéseket melyekkel nem értünk egyet, akkor "bábjai" lennénk önmagunknak, és elfogadunk olyan kijelentéseket ami elhangzott a "kéretlen" megbízott szervezők részéről!
      Nem gondolom, hogy a magam részéről burkolva sértegetek bárkit is és nem nagyzolok el semmit. TÉNYEKET közlök amelyek elhangzottak e téma vitája kapcsán több ízben!
      Úgy gondolom, Magyarországon demokrácia és szólás szabadság van (természetesen politikát mellőzöm), ellentétben Carlos kijelentésével, idézet>...."A túlzott demokrácia Nem Vezet semmire ezt már láthattuk ellenszavazat Egyszer Nem Kétszer.
      Nem Lesz Szavazás a Kérdés ellenszavazat Kérdés, ennek értelmében"....

Nem sértésnek szánom, de amit a T. szervezők csinálnak az egy struccpolitika!
    Nehéz úgy élvezni egy játékot, ha annak szabályai érdekeimmel szemben ellentételesek.

• Mi lenne, egy köztes megoldás? Vannak akik a tábor mellett szavaznak (azok akik fejlődni akarnak), és vannak akik ellene (azok akiknek CSAK a szórakozás a lényeg). El lehetne osztani a mezőnyt két felé, a MEL lenne a az amelyik a hivatalos párbajszabály alapján megy, és a másik X rendezvény ami nem a hivatalos szabályok szerint működik, és mindenki eldönthetné, hogy hol indul, mert kár, hogy ilyen szép számban összegyűltetek, és az esetleges sértődések miatt pár egylet nem vállalna az indulást. Nem értek egyet Carlossal a nem demokratikus (kommunista) szervezéssel, szerintem igenis meg lehet beszélni, hogy ki mit szeretne, habár szerintem is a jó megoldás a táborok engedélyezése, viszont nem szabad senkire sem ráerőltetni, és nem így kell egy problémát megoldani.

• Hungarian Moderator

Beiratkozik valaki egy tánciskolába ahol meg akarják tanítani a kettőt jobbra, kettőt balra lépésre, de az illető úgy gondolja hogy Ő csak egyet jobbra, egyet balra lépést tanul meg, aminek semmi értelme nincs, elment rá az idő és az energia a nagy semmire. Na ez kb ilyen.

• Tisztelt Joe-fater14!

Nem a Carlos csapatának szabályai szerint kerülne lebonyolításra hanem azokon a szabályokon alapulna amit tapasztaltabb/párbajozó menedzserek alkottak meg különböző szempontokat figyelembevéve!

Amíg nincs más nemzetközi szabályzat engem pl nem érdekel hogy pl a staff mit mond amíg nincs hivatalos döntés az ügyben!
    Addig max okoskodunk vagy röhögünk egy jót.

A másik:igen a 'profi' egyletek a táborok mellett voksolnak és hiába jösz azzal, hogy illik legyőzni a rutintalan egyleteket tábor nélkül:egyelőre kb van vagy 5 olyan egylet akikről azt sem tudjuk mire képesek milyen tapasztalattal rendelkeznek ill egyénileg milyen teljesítményre képesek! Mert ez ne haragudj nem bántásból de ez nettó inkompetencia a részedről ezt állítani kb fogyatékosnak beállítani az 5 új egyletet!

Továbbá:ha egy egyesület hobbiból megy bárhova is az eléggé probléma:lehet focizni hobbiból ám ne követeld kevés gyakorlással a Videoton kezdőcsapatát!

Ne aggódj elmondhatod a véleményedet viszont mint nemzetközi kupaszereplő nem fogok engedni ebből mikor olyan terepet biztosít az egyletem számára a MEL melynek köszönhetően betaníthatom nekik mikor, hogyan használják a tábort esetleg a csapatépítés az ilyen ligákban hogyan működik.

Szóval továbbra is a CCL-es szabály mellett vagyok még ha ez nem nyeri el pár egylet tetszését!

Tisztelettel:Philotas

• @Philotas Látom azért igen félreérthető ez az egész,mi nem nehezményezzük e tábor.Költség csökkentés miatt lenne jó kihagyni.Te írod "A megfigyelő az ami akár 400 coin-t is elvihet alaphangon és itt nem a levegőbe beszélek!".Nos a 180 coin ami táborra van téve akkor fedezné majd fele behozott játékos költségét.Mint általában minden játék ez is matematika alapon működik.Korábban jeleztem minden feltételt elfogadunk.Játszani szeretnénk,korábban valaki említette a sorsolásnál figyelembe kellene venni egy fajta erősórendet.Ezt is támogatjuk,de ha nem így lesz az sem számít.

• @Tibur111

Értem az érvedet és el is fogadom és tudom, hogy költségcsökkentés miatt nem szeretnétek tábort!

Viszont amennyit spórolunk annyit is veszítünk tapasztalat és taktika szempontjából főleg azok az Egyesületek akik a nemzetközi kupákban részt vesznek!

Sajnos amíg nincs más szabály a CCL-n kívül addig nemzetközi kupaszereplőként ragaszkodni fogok a CCL-es lebonyolításhoz mert egyelőre ezen kereteken belül tud az egyletem sikeres lenni és nem csak az enyém hanem a többi is idővel!

• Hungarian Moderator

@Joe_fater
    Továbbra sem érted, ezeket nem Carlos és csapata találta ki, ezek érvényben vannak ha két egyesület párbajozik egymással, semmilyen plusz dolog nincs benne.

A szervező joga eldönteni a szabályokat, egy futóversenyen sem mész oda a szervezőhöz hogy neked nem jó ez az útvonal amit kijelöltek, és te másikat akarsz.

A demokrácia továbbra is él:
    1, igen
    2, nem
    formában, meg van mindenkinek a választás lehetősége.

Nem kell összeesküvés elméleteket gyártani. Ez ettől sokkal egyszerűbb.

• Mindenki!

Ne feledd, hogy a csend a legjobb válasz!

Ennyi, no comment!

• Elhiszem, hogy belehet gyakorolni egy esetleges nemzetközi porondra táboros taktikákat. De ha már ez az igényetek akkor miért nem toljátok külföldi egylet ellen? Na abból biztos jobban lehetne tanulni, mint itthon a hazai versenyen szarrá verni az ellenfelet 3x 4x több táborral. Savanyú lenne a szőlő egy olyan MEL-t megnyerni, ahol értékrendekkel több tábort osztottam ki ment az ellenfeleim. Guti barátom említette, játszunk akkor is ha van tábor ha nincs. Nekünk tényleg nincs mit veszíteni, de táborra nem fogunk áldozni ha elfogy a "lőszer"! Ezért mondtam, hogy ezt azért át kellene gondolni... Tudom... már át is gondoltátok! Sajnos ez megy már 4 éve, akkor is a szervezésen ment a cirkusz, még tiltottak is minket, mert semmilyen kompromisszumra nem voltak hajlandók akkor sem a szervezők. Majd 2 évig a Speccel részt sem vettünk ezen a rendezvényen a fent említett arrogancia miatt. Sajnos most sem jobb a helyzet. Én kívánom az egyesületeknek a minél jobb szereplést, élvezzék a játékot míg van rá muníció! Az éven már annyit költöttem erre a játékra, hogy egy pár párbajt fullosan letoltam volna, de itt értelmetlennek látom ezeket a költségeket, mert nem egyenlő az esély, mintha a GB pénzbehajtói lennétek annyira fontosnak tartjátok ezeket a táborokat. Pedig aki egy kicsit konyít hozzá a kiosztásában nincs nagy lehetőség...Ezért is mondtam, hogy e nélkül is lehetne élvezni a játékot. lehet érvelni hogy az csak 200 patkó, de értsétek meg, hogy ezeket a költségeket nem minden egylet tudja 100%-ban produkálni. Mi csak az egyenlőség felé szerettük volna terelni a szervezést, de tényleg kár volt meg is említeni. Legközelebb ha hasonló verseny lesz ezekből tanulva azért kíváncsi leszek rá, hogy hány csapat fogja leadni a nevezését!

• Community Manager

Most akkor mi lesz? 😊 A fent leírt szabályok tehát nem változtak, öntsük végre tiszta vizet a pohárba és nézzük meg, hogy hány egyesület vállalja így a versenyt. Bármennyire is izgalmas olvasni az érdekesebbnél érdekesebb hozzászólásokat, szerintem ezt kellene tisztázni először.

• @scottibrahim said in MEL - 2017:

Most akkor mi lesz? 😊 A fent leírt szabályok tehát nem változtak, öntsük végre tiszta vizet a pohárba és nézzük meg, hogy hány egyesület vállalja így a versenyt. Bármennyire is izgalmas olvasni az érdekesebbnél érdekesebb hozzászólásokat, szerintem ezt kellene tisztázni először.

Nem hiszem, hogy bármiben is elértünk volna változást! Pedig szerintem egy szervezésnek ez a lényege, hogy rugalmas, kész szabályrendszert kidobni a "piacra" és azt mondani, hogy már pedig ez lesz! Emögött nincs semmilyen szervezési munka. Már csak a sorsolásra várunk! 😄

• Aki külföldi egyletek elleni meccsben gondolkodik,az már nem először fogja azt csinálni..Ezért kínos azt felhozni érvelésként,hogy majd itt lehet gyakorolni a taktikát.Milyen taktikát fogsz gyakorolni,hisz edzőtáborral úgyis megvered azt,aki nem táborozik.S akkor mit gyakoroltál,milyen tapasztalatot szereztél?Csak annyit,hogy jó vagy edzőtáborral egy tábor nélküli csapat ellen--király ! Én csak ki szerettem volna próbálni a párbajt,de egyre jobban elmegy a kedvem az egésztől.

• Nem nagyon tudok már mit hozzáfűzni, és nem is hiszem h érdemes, mert sokan eddig is elmentek nem csak az érvek, de a tények mellett is, velük én sem vagyok képes csodát tenni.
    A teljes demokrácia nem vezet eredményre, ez nagyon nem egyenlő a kommunizmussal. Ha mindenkinek a kérését teljesíteném/teljesítenénk, az életbe nem lenne semmilyen torna, meg kell húzni a határt, és igen ezek nem demokratikusak módszerek. Egyszer már volt ez beszélgetve az Általánosban, csak akkor még HF-s voltál Atti. 😄
    Sokan azt gondoljátok hogy csak megnyomom h táborozás és ennyi, de nem egy párbajozás sokkal összetettebb, persze táborok nélkül nem nyerhetsz, de pl. ha nem jól osztod el a táborokat elveszítheted ezen a párbajt, ha nem jól építesz szintén.
    Értsétek meg, drága de nem a táborok végett, elsősorban. Leírtam pontról-pontra mi mennyit kostál, amellett mindenki elment és tovább hajtottátok a táboros hülyeséget.
    Ha most letiltjuk a táborokat, attól még nem lesznek egyenlő feltételek mert pl. mi áldozunk 400 coint megfigyelőre ti nem. Ezzel 2x olyan jó csapataink lesznek, az egyenlő feltételek megint nem adottak, cserébe szart sem ért amit csináltunk, mert ez nem párbajozás.
    Akkor járunk legközelebb az egyenlő feltételekhez, ha az eddig szabályzatot vesszük alapnak, nem véletlen hogy ezt 100 jelentkező egyesület eltudta fogadni, és több mint 100 párbajt már vele az elmúlt hónapokban.

• A szabályok adottak.
    Köszönöm a véleményeket, de erről nem fogtok meggyőzni.
    Ha van további vélemény hallgatom.
    Ha valamelyik egyesület nem vállalja ilyen feltételekkel a tornát akkor a napokban kérlek hozzátok ki magatokat a listáról.

• @Carlos-Tomkins said in MEL - 2017:

A szabályok adottak.

És nagyon jók! 😉
    Vagyis mehet velük a MEL 2017!

• @Carlos-Tomkins said in MEL - 2017:

A szabályok adottak.
    Köszönöm a véleményeket, de erről nem fogtok meggyőzni.
    Ha van további vélemény hallgatom.
    Ha valamelyik egyesület nem vállalja ilyen feltételekkel a tornát akkor a napokban kérlek hozzátok ki magatokat a listáról.

Ha azokat az egyesületeket nézem akik csak egyleti ligákat nyomnak és bele szeretnének kóstolni a párbajokba azoknak az lenne a legnagyobb előnyük ha Te több szervezésben nem veszel majd részt! Innen már illő lesz megnyernetek a versenyt! A rutin, lóvé, taktika adott, hogy ne veszítsétek el ezt a versenyt! Végszónak csak Böde Danit tudnám idézni: "Pofára esett mint a zsíroskenyér"

• @STAR-WARS-67

Rossz érv az hogy megversz valakit edzőtáborral!
    Ez egy egyéni ligában igaz ahol egyedül gyűjtöd a pontokat de a párbaj más kávéház!
    Ott 5 ember agyal azon tapasztalattól függetlenül miként lehet egy adott egylet taktikáit megfogni!
    És sokszor a tapasztalatlan egyletek ilyen téren okoztak már meglepetést bőven és lehet itt is fognak!

• @Catenacci0 said in MEL - 2017:

az lenne a legnagyobb előnyük ha Te több szervezésben nem veszel majd részt!

Ezt azért már ne... Nem látom, hogy Joe fater, vagy bárki más hol állt oda, hol áldozta bele az idejét abba, hogy megszervezze a többieknek ezt az egészet.
    Szerintem ronda volt, ami itt lefolyt, ahelyett, hogy hálásak lennénk, hogy odaáll Carlos (az ünnepek alatt is) és meg szervezi, időt öl bele csak a mocskolódás megy. Eddig és ne tovább.
    Meg van mondva... ha nem tetszik nem kell részt venni!
    Pontosan nem ugrik be ki írta, de nagyon jó példa : Futóversenyen se mehetsz oda a szervezőkhöz, hogy nem tetszik az útvonal és máshol legyen megszervezve.
    Inkább köszönjük meg, hogy meg szervezik és fogadjuk el a szabályokat, nehogy még az legyen a vége, hogy Carlos kellene bocsánatot kérjen, amiért bele mert vágni.
    Komolyan nevetséges kezd lenni az egész, amiket egyesek írnak.

• Nekem sem előnyöm az, hogy a táborokra is költeni kell, de azért egy annyi tiszteletet mégis meg adok Tomkinsnak, hogy nem támadom emiatt. Ha a szervező ezt szabta meg, ez lesz!

• Catenacci, akkor már várom a 2018-as MEL-t, amit te fogsz gondolom megszervezni meg a többiek, akiknek hátrány származik abból, hogy Carlos Tomkins meg meri szervezni! ígéretes eseménynek tűnik! :slight_smile:

Senkit sem állt szándékomban megbántani (az nem lenne meglepetés, ha egyeseknek sikerült volna a szervezőt), de beszéljük már meg normális emberek módjára kérem... :slight_smile:

• @Catenacci0

Attól mert 'lóvénk van' nem kerültünk közelebb a győzelemhez!
    Megint csak a saját tapasztalatomat tudom felhozni a tavalyi CCL-ről:ott egy viszonylag erős indonéz egyletet vertünk gyakorlatilag csikós csapattal!
    Hiába volt rutinos az ellenfél nemzetközileg és volt lóvéja kb szart nem ért az egész mert csapatként jobban funkcionáltunk!

Szóval csínján bánjunk az ilyen kijelentésekkel.

• @Catenacci0

Feri én esküszöm nem értelek...nem tudom eldönteni, hogy az új egyesületednek akarsz ezzel jót vagy mi. Ahogy azt sem értem, hogy igazából a táborokkal van bajod/bajotok vagy a coinokkal. Szerintem teljesen másképp beszélnél ha most éppen a Speccel nyomatnátok a WCC-n vagy épp a válogatottal a WNT-n. Erről ennyit.

Log in to reply