MEL - 2017

• HUNcutok ( Facebook page: https://www.facebook.com/huncutok2012/ )

• Ragadozók Szélben Egyesüljetek...Mi is jelentkezünk amennyiben van olyan személy ki tanáccsal ellát hol kell szándékunkat jelezni!

• @Tibur111 said in MEL - 2017:

Ragadozók Szélben Egyesüljetek...Mi is jelentkezünk amennyiben van olyan személy ki tanáccsal ellát hol kell szándékunkat jelezni!

Szerintem megtaláltad hol kell! 😉

• Hungarian Moderator

1-Fighters Academy
    2-Hungarian Fighters
    3-Hungarian Ultras Crew
    4-Elite Crew Academy
    5-Total ReBorn
    6-ReBorn Academy
    7-Magyar Országos Akadémia
    8-Pro Team International
    9-HUNcutok
    10-Ragadozók Szélben Egyesüljetek

• Azt javaslom a karácsonyi készülődés mellett lássunk neki lassan a szervezésnek, ha tényleg szeretnénk kb. egy hónap múlva kezdeni.
    Úgy hiszem mindenki jelentkezett, aki szeretett volna, szóval lássunk neki!
    Mivel rengeteg MEL-újonc egylet van, ezért mindenképp tisztázzunk néhány fontos szabályt:

• 5 vs. 5 párbaj
    • barátságos meccseket CSAK saját egyesületen belül lehet játszani, ha ezt valaki megszegi -50 pont/meccs
    • 4 tábor és 6 zárt használata engedélyezett, ha valaki extra táborokat használ az -500 pont
    • az igazolások tiltottak két menedzser között, legyen az akár csapattárs vagy az ellenfél! aki ezt megszegi, az -50 ponttal bünteti csapatát
    • ha valaki rossz csapatot választ azonos célon belül, az -250 pont
    • ha valaki rossz csapatot választ ráadásul másik céllal a párbaj azonnal véget ér 500-0-val a másik csapat nyert
    • ha valamelyik fél feladja a párbajt a másik fél 500-0 ponttal kapja meg a mérkőzést

A ligaindítókra a következő szabályok érvényesek:
    -19.10 és 20.30 között kell elindulnia az adott napon a ligának, kupával, a következő paraméterekkel:
    http://i63.tinypic.com/1673vbr.png

Ha valamiről megfeledkeztem, szóljatok most, illetve ha valami nem tiszta, kérdezzetek. 😉

• Mivel úgy fest hogy 10 egyesület a végleges létszám, a következő lebonyolítási rendszert javaslom:
    A 4 teljesen újonc egylet (Magyar Országos Akadémia, Pro Team International, HUNcutok, Ragadozók Szélben Egyesüljetek) játszik egy 2-2 egyenes kieséses párbajt egymással, azok győztesei csatlakoznak a másik 6 egyesülethez, és együtt 2 db 4fős csoportot alakítanak. A csoportokon belül egy 3 fordulós körmérkőzések következnek, majd a csoportgyőztesei játszanak az első helyért, a másodikjai a harmadik helyért stb.
    Amennyiben ez így megfelel nektek, még karácsony előtt készítek egy sorsolást, és mehet. 🙂

• Igen, és kérek minden egyesületet hogy jelezzen vissza, hogy tudjam, hogy követi az eseményeket, és készen áll a párbajokra!

• Szerintem korrekt. :slight_smile:

• nekem megfelel. viszont olyan kerdesem van, hogy az edzotaort nem lehetne kiszedni, mert azzal mar tele van a puttonyom...(remelem ez meg belefer a forumos etiketbe)

• @Carlos-Tomkins -az edzőtáborok "nem megléte " a managerbajnokságban is jól működött..nem lehetne itt is kiiktatni?

• Nekünk is jó.

• T. szervezők!
    Edzőtábor és zárt ajtós edzés haszálatáról
    Úgy gondolom, hogy a MEB en belül nagyon jól működött és becsületesen hajtotta végre mindenki azt, hogy az Edzőtábor és zárt ajtós edzés használata tilos volt!
    Javasolnám, hogy ez a szokás továbbra is maradjon meg itt a MEL en belül is.
    Úgy gondolom, hogy a tiltás teljes egészében egyenlő feltételeket nyújtana minden csapat számára. Szerencsére már el lehet úgy indítani a ligákat, hogy a tiltást megvalósítható legyen.
    S talán még egy javaslat
    Ha megoldható az elő selejtező mérkőzések január 2-án induljanak, hagyjunk lehetőséget teljes mértékű családi karácsonyi ünnepek és az új évi bulik megtartására illetve azokra való felkészülésre.
    Azt gondolom a karácsonyi ünnepek alatti családi ide-oda történő utazások és a 2017 év sikeres megünneplése alatt nem hiszem, hogy mindenkinek az első dolga lesz a MEL csapat trenírozása.

Remélem nem kérek megvalósíthatatlan dolgokat.

általában

• @Joe_fater --10.-ére ,vagy akörülre van tervezve az indítás..már senki sem lesz másnapos..:)

• Engem nem igazan erint a MEL, igaz, a (nem letezo) cimvedo egyik tagja vagyok, de nem latom az ertlelmet az edzotaborok kikapcsolasara. Jogos a MEB-es erv, viszont ott teljesen mas feltetelek vannak, ott nem csapatmunka van. A jatek annyira le van butitva, nem latom ertelmet, hogy a strategiai elemeket is tovabb faragjatok. A MEL annak idejen azert volt megszervezve, hogy a nemzetkozi parbajokra felkeszitse az egyesuleteket, es mindenki lassa, hogy hol is jar a csapata, es ezek kikapcsolasa a tobbi kulfoldi egyesuletek szembeni lemaradast fogja eredmenyezni. Ez az en szubjektiv velemenyem.
    Sok sikert kivanok minden egyesuletnek, foleg az ujaknak!

• Community Manager

Nem szívesen szólok bele, mert ez nem az én asztalom, de miért erőltetitek ennyire a táborokat? 😕 Én elhiszem, hogy segít a felkészülésben, de senki nem mondta, hogy a hivatalos párbajok alatt is lehet majd használni. Még el sem készült az új, frissített párbajszabályzat, simán el tudom képzelni, hogy tiltva lesz a tábor. A zárt ajtós edzés más tészta, de én biztosan kézzel-lábbal tiltakozni fogok majd a tábor miatt, ha eljön ideje... feltéve, hogy egyáltalán megkérdeznek. Nagyon izgalmas lehet az a párbaj, aminél nem tudom visszatáborozni az ellenfelet, mert nincs rá pénzem. Pénzfüggő lett a játék (nem én mondtam, hanem ti), nem értem, hogy miért kell meg így is ráerősíteni, a barátságos meccsekre így is lehet szórni a pénzt. Ha annyira táborozni akartok, akkor szerény véleményem szerint négy helyett inkább csak kettőt engedjetek, annyi érmét vígan össze lehet szedni a szezon után járó bónuszokból úgy, hogy még marad is.

• @scottibrahim
    Nem igazán akartam érvelni azzal, hogy pénz függőség!
    De ha már scott megemlítette a pénz függőségét, akkor csatlakoznék az e fajta kifogáshoz is. Úgy gondolom, hogy nem igazán lehet izgalmas egy párbaj ha megszórnak táborral és Te nem tudod viszonozni mert nem igazán van pénzed hozzá!
    Nem vagyok igazán "pénz szűkében", de nem is vagyok "gazdag", én az egyenlő játék és feltételek híve lennék. A korrektség fontosabb egy egyoldalú feltétel rendszerrel szemben.

Ha megengeditek akkor egy "okosságot" megemlítenék > A pénz nem boldogít!
    Tény egy bizonyos pontig boldogít, de egy ponton túl nem.
    Nem gondolom, hogy akinek sok a pénze és táborozik amíg lehetséges, barátságos mérkőzések sorát játssza az boldog az egyenlőtlen feltételeken alapuló eredményességen.
    Húzzuk meg a ponthatárt a tiltással!

Attila!

• Nem tudom, hogy miért más az egyéni illetve csapatmunka.
      Végül a csapatmunka is egyéni munka eredményén, sikerén alapszik. Az egyéni sikerek összességének függvénye az eredményes és nyerő csapat munka.
    • Igazad van, hogy le van butítva a játék, de ez a tiltás nem hiszem, hogy olyan nagyon rontana.
      Stratégiai szerep szerintem az igazolások~átigazolások terén is jelen van, ott elég komoly a tiltás.
      Bután hangzik, de nem gondolom + még ez az egy tiltás akkora problémát okozhatna.

Továbbiakban ismételni tudnám csak magam, de fontoljuk meg amit scott mondott. Változhat a párbaj szabályzat, ahol esetleg változtatások lesznek minden téren.
    Tegyük meg mi most azt a lépést, hogy elébe megyünk az esetleges változtatásoknak és
    Edzőtábor és zárt ajtós edzés használatát tiltjuk ezzel esélyt adunk egy egyenlő feltételeken alapuló játéknak!

• Persze, mindenkinek meg van a maga igaza. Arra gondoltam, hogy a MEB-en elofordulhatott volna az, hogy x menedzsert megszornak taborokkal, ami nem fair, de csapatban ez nem annyira nagy problema, mert kozosen megoldjak. A tabor fontos resze votl eddig a parbajoknak, egyenlo erossegu csapatoknal donthetett a jol idozitett tabor.
    Ami az igazolasokat illeti: ezt nem a strategiahoz tartozik, azaz valamilyen szintig igen, de a legfontosabb tenyezo a szerencse, hogy hogy visz a gep, hiaba rakod ki 1,5-os aron a jatekost, ha az ellenfeltol mindig elviszi a 2,5-ost, ez egy pelda, igy mindenki 2,5-on rakja „lesz ami lesz alapon”. Valoban, a penz nem boldogit (az egykori tanaromat idezve: a penz nem boldogit? lopikulat, a keves penz nem boldogit), es en sem szivesen szorok el minden parbajon 800-900 patkot. dehat sajnos ilyen ez a jatek, hozzateszem: egy vasat sem fogok beletenni, en csak leortam az en velemenyem, hatha tudok segiteni a magyar egyesuletek fejlodeseben.
    A masik dolog: Scott emlitette, hogy TALAN nem lesznek taborok... de ezek szerint pont annyi esely van arra is, hogy hogy lesznek (persze ha nem tud valami konkret dolgot, s igy akart rautalni)

• @STAR-WARS-67
    Azért írtam a január 2-i kezdést, mivel Carlos Tomkins a következőket írta egy korábbi hozzászólásában
    ......"még karácsony előtt készítek egy sorsolást, és mehet"......

Én is arra számítok, hogy január 10-e körül indul majd a "csata"

• @biro-attila10

• Sokban igazad van abban amit leírtál, de arról még nem eset szó, hogy egyenlő erősségű csapatokkal lesz majd a küzdelem. Azaz még nem tudunk semmit mely ligákban lesz a párbaj sorozat. Egyenlő erősségű csapatok csak a Nosztalgia ligákban vannak, ott viszont igazolási lehetőség nincs, akkor minek a tiltás.
      Amennyiben nem a Nosztalgia ligákban lesznek a küzdelmek akkor már nem beszélhetünk egyenlő erősségű csapatokról.
    • Én úgy gondolom, hogy hiába van egy jó taktikai elképzelésed, ha nincs megfelelő csapatod hozzá.
      A csapattagok erőnléte, fejlettsége nagyon befolyásoló lehet a játékstílus, a taktika elemek beállításában. Egy "jó játékos" megvételéhez pedig pénz szükségeltetik.
    • Logikus gondolat az, hogy ne szórjon el az ember a párbajokon 800-900 "patkót" , elfogadom azt is, hogy ilyen a játék.
      Viszont hanem akarjuk azt, hogy kevesen legyünk ilyen problémák miatt, akkor ne alkossunk olyan szabályt amelyet nem szívesen fogad el mindenki.

Amint említettem korábban a fair és mindenki számára elfogadható szabályok híve vagyok.

• @Joe_fater
    Sajnos elég szomorú ha egy játék a pénzről szól.
    Úgy gondolom nem kellene még szomorúbbá tennünk ha nem muszáj.
    Egy közösség keretein belül korrekt és minden résztvevő számára elfogadható szabály rendszer a közösség erejét növelheti.
    Sajnos tudja mindenki, általában nem igazán vagyunk jó véleménnyel a játékról, ne fokozzuk még tovább az elégedetlenséget ha tehetünk ellen.

Locked