Taktikai tanácsok

• Community Manager

Ha most kezdted a játékot vagy egyszerűen segítségre van szükséged, akkor itt kérhetsz tanácsot a tapasztaltabb menedzserektől.

Szeretném felhívni mindenki figyelmét arra, hogy konkrét, pontos taktikai beállításokat ne kérjen senki, mert ilyesmivel senki sem fog szolgálni. A pontos beállításokat csak saját tapasztalatszerzéssel lehet megtalálni minden taktikához.

• Valakinek valami jó módszere van Neymar Fan. ellen? :joy:

• @Simó-Zoltán
    6-3-1 :D Amúgy Contét kérdezd ;)

• Conte egy... tudod mi :D

• @Simó-Zoltán
    nyuszi? :D

• Nem! :D :joy:

• Sziasztok! Általában 4-3-3-at játszom a csapataimmal, szélsőjátékkal. Amikor idegenben lép pályára a brigád, és erősebbnek tűnik az ellenfél, akkor jó elgondolás-e, hogy visszább húzom a csapatot?... Illetve: milyen attitűdöt takar az "Ellefél követése" opció?...

• @SirMatt68 -----a 4-3-3 nak van támadó és vedékező felállása is (a-b ),viszont ha ész nélkül előre tolod a csapatot,jó eséllyel lekontráznak ! az "ellenfél követése " ezt ki tudja küszöbölni-szerintem

• Sziasztok. Szeretném megkérdezni, hogy van-e valakinek tippje arra, hogy miként érhetnék el jobb helyzet kihasználást a csapatommal. 4-2-4-et játszok előre ívelt labdákkal, támadó felfogásban egy ideje, nincs is semmi bajom a felállással általában 60% felett van a labda birtoklásom valamint 12 felett a kapura lövések száma és 10 felett a szögleteké is. ami viszont zavar az az alacsony hatékonyság nagy ritka ha 2 gólnál többet szerzek egy meccsen, igaz keveset is kapok. 12-16%-os pontósággót szeretném feljebb tornázni csak ötletem sincs hogyan. Csatáraim sem éppen rosszak H.Kane 105,Janssen 105, Bacca 93, Azmuon 95.

• @bulba55 szerintem az nem jó taktika,ha ilyen remek csatáraid vannak ! próbáld a 4-3-3 vagy a 3-4-3 variációit szélsőjátékkal--meglátod hatékonyabbak lesznek ! aztán még rotálni is tudod őket,azaz pihentetni

• @STAR-WARS-67 na még valami-4-2-4 szélsőjátékkal sikeres gyenge ellenfél ellen,míg 4-2-4 előreívelt az erős ellenfél ellen működhet.Persze semmire sincs garancia,én ezt a taktikát teljesen mellőzöm.

• Hungarian Moderator

@bulba55
    Az is lehet hogy a kevesebb néha több, kevesebb csatár, több kp.
    Attól hogy van 4 minőségi csatárod még nem kell mind a 4nek egyszerre a pályán lenni.
    A helyzetkihasználás is sok mindentől függ, milyen az ellenfél kapusa, mennyire jó a taktika, jó embert választottál a szögletrúgáshoz...........
    Ha egy tapasztalt managerrel kerülsz szembe, azért nem biztos hogy tudsz neki 10 gólt vágni.

• Köszönöm a válaszokat :) Nem akarok én 10 golt rúgni mindenkinek, csak meglepett hogy milyen rossz a helyzetkihasználása a csapatomnak ezzel a taktikával :)

• Sziasztok!
    Tanácsot szeretnék kérni a holland ligában,amit most kezdtem el a Heracles csapatával,hogy kis csapatnál mi lehet a nyerő taktika illetve felállás,ha minden ellenfelem 4-4-2 vagy 4-3-3-at játszik,ezen belül szélső támadást váltogatnak rövid passzal...valami tanács?
    Előre is köszi:)

• Hungarian Moderator

@N3YM4RHUNI
    Hali,
    451, vagy 4231 távoli foghatja az általad írt taktikákat.
    de akár 541 kontra is működhet inkább Xre.

• Hali! Az erdekelne, hogy, a 4231 eloben nem csak vedekezo felallas, illetve a jatekban az egy csataros rendszerek miert ugymond vedekezo taktikak? Nem igazan ertem... Egy 4231 v 451 miert nem mukodik pl rovid passzos jatekkal tamado beallitasokkal? Illetve mennyire mukodhet , egy kontra , de tamado beallitas? A premier league eloben csak kontrakra alapul, a nagy jateklendulet miatt, ez esetben a jatekban kellene mukodnie a tamado felallasu kontraknak is tehat 343 433al stb... de a legfobb kerdesem a 4231el kapcsolatban lenne, megpedig hogy hogyan lehetne vele sikeresen tamado focit jatszani, ha lehet... valaszotokat elore is koszonom!

• @kiru24 Ez egy szimulációs játék,bizonyos sémák szerint.Egy védekező felállás miért működne támadó beállításokkal ? Nem ellentmondásos szerinted? Ha kontrajátékot akarsz,támadóbeállítással ugyanaz a helyzet. Ellentmondd egymásnak a 2 felfogás.Vannak tőlem tapasztaltabb managerek,s majd ők is véleményezik,de szerintem 4-2-3-1 el ne erőltess támadó taktikát.Van azon kívül bőven olyan,amiből választhatsz.

• csak egy példa-2 fordulóval ezelőtt 3-3-4 et és kontrajátékot játszott az ellenfelem hazai pályán.Én 3-4-3 szélsőt és 6-0 ra nyertem.Tehát nem biztos hogy célszerű felborítani a taktikai beállításokat.

• @STAR-WARS-67 Informálódni jöttem csak :) de kicsit félreértesz... Az élő dolgokról beszélek, mint pl a jelenlegi Chelsea, 3-4-3al csak a kontrákra megy. Hogyan lehetne ezt a játékban megvalósítani? Itt értem azt,hogy támadó felállással kontrázni, abszolút reálisnak tartom,hogy nem csak 5-6 védővel lehet kontrázni,és nem kell ahhoz védekező mentalítással játszani. Lehet kicsit túlgondolom a dolgokat,de mindenképpen 1 csatáros rendszert szeretnék játszani, viszont nem védekezve.. A 4-2-3-1 tűnik erre a legalkalmasabbnak, hasonlóan jó balanszú felállás mint a 4-4-2. Tehát a kérdés,hasonlóan mint élőben,létezhet a játékban 1 csatáros felállás,támadó felfogással?
    Nem szeretem a wing playt, inkább a passzra mennék, a 442 hez hasonlóan a 4231 ben is sok kp van egyszerre a pályán,ezért feltételezem,hogy a 4231 nem csak távoli lövésekkel,és kontrákkal kéne működjön.
    Köszi az építő jellegű kritikát egyébként. :)

• @kiru24

Szia!
    Nos bár én még a 4231 csak védekező taktikával használtam,távoli lövéssel,de láttam már példát rá,hogy egyeseknek sikerült úgy összeraknia egy 4231-t támadóra,hogy kb.70%-os volt a sikerélménye.Nos az a 4231 rövid passzos volt!

Log in to reply

Looks like your connection to OSM Forum was lost, please wait while we try to reconnect.