Taktikai tanácsok

• @kiru24 Rosszak a beállításaid..a 4-5-1 távoli az egyik legerősebb taktika !

• @kiru24 A magyar managerbajnokság tavalyi 12-es döntőjében a managerek legtöbbször védekező taktikával nyomultak.Talán nem véletlenül...😀

• @star-wars-67 probaltam a Lyonnal a Marseille ellen is idegenben,sajnos sokkal erosebb volt a kerete, es a stadionja is 2-3as volt, es ott is kikaptam 1-0ra.

Neki volt 6 kapura lovese kb nekem meg 16.
    451 ellentamadas, es ugynezki lof.szt nem ert. Meg csatarnak is olyat raktam be aki jol vedekezik, meg 60as korul volt a "Tel" (ami amugy nem is tudom minek a roviditese, de marha jo ha nagy a szam)

Emelett probaltam a Swanseaval a Utd es a Pool ellen hazaiba, mondvan kibekkelem a meccset , es mindket meccsen kikaptam 1 vagy 2 -0ra.

Csak hogy tavoli lovest is mondjak, 4231ben, Videoton , az Ujpest ellen( erosen loves volt a gyerek mert a kerete 2.5szer dragabb volt mint az enyem), idegenben, 2-0ra kaptam ki ugy hogy 3 kapura lovesem volt, viszont 60% labdabirtoklassal, 40.perctol kezdve emberelonyben.

Sokszor azt veszem eszre jobb esz nelkul tamadni hatha beakad egy gol akar kis csapatkent akar nagy csapatkent , a golra mindig van esely. Volt hogy az Ajaxxal senki nem birt a bajnoksagban, mindenki kikapott toluk 3-5gollal, en meg a kis Twentemmel letamadtam 442vel aztan megvertem 6-1re.

Kisse kiszamithatatlan az egesz.😞

• @kiru24 Azért ha a kereted gyengébb mint az ellenfélé,akkor szerinted neked kellene győznöd ? Ha emlékszel rá,akkor írd már le a beállítást s esetleg elmondom róla a véleményem,ha érdekel.Nekem a csúcsgyőzelem egy 400 millával erősebb csapat ellen volt idegenben 4-5-1 távolival,de ugyanezzel már sok tábort is vertem meg.Én azt gondolom,a hiba a te készülékedben van..😀

• @star-wars-67 Figyelj en nem azt mondom,hogy mindenkeppen nekem kell nyerni. De 5 peldam van ra, amire emlekszek, es 1 golt nem tudok loni, es mindig 1-0ra kapok ki...kis csapatok szoktak nyerni vedekezo felallasban, pont ez a lenyege az ellentamadasnak is nem? Hogy jol vedekezel, es talalsz egy golt majd valahogy, szerintem ilyen alapon 30% eselyednek kene lennie,hogy megversz egy nagy csapatot. Hiaba 90es az osszes jatekosa, ez a szerencsen is (kene)hogy muljon, ha neked meg 80as jatekosaid vannak.

• Sziasztok fórumozok! Kíváncsiságból szeretném kérdezni mit rontottam el a tegnap lejátszott, 3:2-es vereséggel zárult meccsemen? A két csapat értéké nagyjából azonos volt, az ellenfelemé 83 M, az enyém 81,5 M. A meccs előtt elküldött kémem a következő információkat hozta a rivális csapatáról: 3-4-3 B felállás szélső játék, zóna védekezés, lestaktika nincs, normál szerelés (a bíró a meccsen: narancssárga), edzőtábor nincs, stadionból +4% előny. A korábbi meccseit böngészve feltűnt, hogy szinte minden meccsen ezt a felállást erőltette ellenfelem és sikeresen, mivel tök első a bajnokságban vereség nélkül, 1 döntetlennel. Játszottunk korábban egymás ellen a kupában, ahol sikerült megvernem 4-3-3 b szélsővel, azonban a labdabirtoklásban és a lövések számában is sokkal jobb volt nálam szóval ezt betudtam a szerencsének. Úgy gondoltam tehát, hogy változtatok taktikámon és megpróbálkozom ellene egy 4-4-2 b rövidpasszos taktikával, zóna védekezéssel lestaktika nélkül, normál szereléssel, a középpálya hátratolásával. A csúszkáim hozzávetőlegesen a következők voltak: letámadás 45-55 között, stílus 55-65 között, tempó: 50-60 között. Mit ronthattam el?
    A 4-4-2 tök felejtős a 3-4-3 ellen? A csúszkáim voltak rosszul beállítva?
    Bocs, hogy kicsit hosszúra sikerült próbáltam minél több infót közölni, ami lényeges lehet. Válaszaitokat előre is köszönöm.

• Hungarian Moderator

@nooblivion
    Helló.
    Ne keress nagy összefüggéseket, az az idő már elmúlt.
    Egyszerűen a kiválasztott felállás és az adott taktika gyengébb volt az ellenfelednél. Sajnos ennyi.
    Még ha esetleg a stat azt is mutatja hogy jobb voltál, azzal sem kell foglalkozni.
    Nem a valós képet mutatja. Az csak egy szép színes felület.

• @chypy20 Egyetértek..4-2-3-1 el vagy 4-5-1 el nagyobb sanszod lett volna.S szerintem a csúszkáid sem voltak igazán jók.A statok pedig,ahogy Chypy is mondta,érdekesség s színesíti a játékot.Messzemenő következtetést se abból,se az edzőmeccsekből ne vonj le soha.

• Amúgy a 4-4-2 nálam teljesen felejtős,csak computer ellen játszok ilyet.De van aki valamiért azt szereti.Manager ellen soha nem játszanám azt.

• Hali!
    Spanyol bajnoksagban kezdtem most egyik munkatarsammal szezont.
    Az Athletic Bilbaoval vagyok, 7.hely a cel.
    Arra gondoltam, hogy velem azonos es gyengebb(akar gep altal vezerelt) csapatok ellen 442 rovid passzost jatszok, az erosebbek ellen pedig 4231 tavoli lovest, vagy 451 ellentamadast. Nyilvan kozepcsapat leven nem is fogom eroltetni a 433at 343at, mert ugy gondolom eleg necces lenne barki ellen is.
    Ezekhez megfeleloen alakitottam ki a keretemet is.
    Szeretnem kerni a velemenyeteket, ti hogyan jatszotok egy kozepmezonyben levo csapattal? Nem szamitok Barcelona veresekre, de van eselyem ellentamadassal a Barca ellen peldaul? Vagy abszolut eselytelen a 7.helynel jobb hely?

Az elso meccsem a Valencia ellen lesz. Kicsit erosebb a jelenlegi kerete, megeri letamadni 442vel, vagy bujjak fedezek moge valami vedekezo felallassal? Illetve.... 532 az most mivel jo? Rovid passzos jatek, vagy kontra?

• Hungarian Moderator

@kiru24
    én a távolit jobban szeretem.
    451, 4231, 541B is jól működhet.
    a kontrát sztem ritkán használják.

• @kiru24 Miért a 7. helyet nézed? Én a Real Socieaddal megnyertem a kupát és a ligát is,7. céllal.Igazolásokkal megerősítheted a kereted jócskán.Főleg egy spanyol ligában ahol a listán is erős játékosok vannak.De ha nem igazolsz,akkor csak a célt próbálhatod elérni.Szerintem az 5-3-2vel nehéz nyerni,akkor már inkább a Chypy által javasolt lehet jó.De alapból az is kevés a Real,Barca,A.Madrid,Sevilla ellen szerintem.

• @star-wars-67 koszonom a tippeket. Sajnos a Valencia ellen 4231 tavolival alltam fel, es 1-0ra kikaptam. Ma a munkatarsam altal vezerelt Villarreal elen jatszok, par szezont letoltam mar vele, es eddig az utobbi 4 meccsunkon 1W 1L 2 X, minden idenyben azonos erossegu volt a kerete az enyemhez kepest, a szezonok soran megfigyeltem,hogy szinte mindig 433at jatszik, erosebb csapat ellen is, most azonban erosebb a kerete az enyemnel, szolva biztos,hogy porig akar alazni. Nem akarok nagyon megtorpanni, talan egy 442A-val verhetonek latom. Edzotaborba 100%hogy megy, nem volt meg olyan meccsunk ,hogy ne lett volna kolcsonos az edzotaborozas, oriasi rangadok ezek kozottunk,komoly taktikai es megtevesztesi eszkozokkel a meccsek elott. Kapasbol igy 2. Meccsen vele jatszani kisse ervagas, mert meg nem kaptam ossze a csapatot rendesen, illetve 5 meccsre kiesett az egyik titkos fegyverem az kozeppalyarol... bocsi ha tul sztorizosan irtam le:D

• @kiru24 Nem akarlak elkeseríteni,de a 4-4-2 vel szerintem tuti buksz a 4-3-3 al szemben,főleg ha erősebb is a kerete.A helyedben 4-5-1 távolit próbálnék.

• @star-wars-67 nyertem 5-0ra :))

• @kiru24 akkor valamit nagyon elrontott a beállításokkal,vagy te tudsz valamit...☺

• Aston Villaval vagyok, es a Wolverhampton ellen jatszok idegenben . Ugyan olyan eros a csapata mint az enyem, edzotabort mar benyomtam , otlet,hogy hogyan kene felallni hasonlo erossegu csapat ellen idegenben?