Crew Cup World Edition (English Only)



  • Inscription: Monday 27 May
    Deadline Inscription: Sunday 09 June, 23:59.
    Draw: Monday 10 June
    Deadline line up: Sunday 23 Jun, 23.59
    League start date: Monday 24 June, 22:00 - 00:30
    (x) = IN
    (o) = OUT
    ( ) = OUT
    Champions League:
    (x) A Good Looking Imperium
    (x) OSM Striker Ultras
    (x) Le Staff Discount
    (x) The French Mercenaries
    (x) The OSM Masters
    Division 2A:
    (x) One Piece ‘90
    ( ) Idios Assassins
    (o) Nacao Brasil
    (x) Loadeafuerasondepalo
    (x) PHARAOS CREW
    Division 2B:
    (x) Le Crabe Crewstilliant
    (x) Revenge
    ( ) Arab Crew
    (x) The Championship
    (x) Arab Union
    Division 3A:
    ( ) THE CLAN
    (x) Romanian New Generation
    (x) Quei Bravi Regazzi
    (x) Master Coach
    (x) Maroc Atlas Lions
    Division 3B:
    ( ) Mystery
    (x) Romanian Lions
    (x) Romanian Revolutionists
    (x) SilentRoHunter
    (x) RED SKULLS
    Division 4A:
    ( ) The Clan Academy
    ( ) ATLAS Algeria
    ( ) Champions OSM
    ( ) Les margoulins
    (x) Chevaliers Table Ronde
    Division 4B:
    ( ) Hursarya_PL
    (x) The Holy Bastards
    (x) ATLAS Marocco
    (x) BNM 2014
    (x) Crew Stibat
    Division 5A:
    (×) New Team Phoceens
    (x) Polish Legends
    ( ) LAZIALE INDONESIA
    ( ) Black Panther Ganador
    ( ) No Crew 1
    Division 5B:
    (x) PARAHYANGAN CREW
    (x) Los Renacidos
    (x) Raja Club Athletic Fan
    ( ) Kick Off
    (x) AKA Atlantis
    Division 5C:
    ( ) Vinsmoke Family
    ( ) RR Academy
    (x) Hinchas Del Futbol
    ( ) Garuda Fly
    ( ) MAFIA
    Division 5D:
    (x) BNM New Generation
    ( ) BASSI TOAYYA
    ( ) Persib Bandung Juara
    (x) AutoKimia2000
    ( ) ATLAS Sudan
    Division 6A:
    ( ) Mythical Glory
    ( ) LAZIALE PRIMAVERA IND
    ( ) Vinsmoke Revolution
    ( ) ATLAS Academy
    ( ) Arsenal Indonesia
    New entries:
    1 - LOBOS NEGROS
    2 - Fat Lords
    3 - Platinum warriors
    4 - El Potrero
    5 - Transcarpathian
    6 - Draco's Crew
    7- THE legends of morocco
    8 - Alma Brasileira
    9 - Juventini Indonesia
    10 - Guerreiros da bola
    11 - The Killers
    12 - ATTACK



  • Inscription: Monday 27 May
    Deadline Inscription: Sunday 09 June, 23:59.
    Draw: Monday 10 June
    Deadline line up: Sunday 23 Jun, 23.59
    League start date: Monday 24 June, 22:00 - 00:30
    (x) = IN
    (o) = OUT
    ( ) = OUT
    Champions League:
    (x) A Good Looking Imperium
    (x) OSM Striker Ultras
    (x) Le Staff Discount
    (x) The French Mercenaries
    (x) The OSM Masters
    Division 2A:
    (x) One Piece ‘90
    (x) Idios Assassins
    (o) Nacao Brasil
    (x) Loadeafuerasondepalo
    (x) PHARAOS CREW
    Division 2B:
    (x) Le Crabe Crewstilliant
    (x) Revenge
    ( ) Arab Crew
    (x) The Championship
    (x) Arab Union
    Division 3A:
    ( ) THE CLAN
    (x) Romanian New Generation
    (x) Quei Bravi Regazzi
    (x) Master Coach
    (x) Maroc Atlas Lions
    Division 3B:
    ( ) Mystery
    (x) Romanian Lions
    (x) Romanian Revolutionists
    (x) SilentRoHunter
    (x) RED SKULLS
    Division 4A:
    ( ) The Clan Academy
    ( ) ATLAS Algeria
    ( ) Champions OSM
    ( ) Les margoulins
    (x) Chevaliers Table Ronde
    Division 4B:
    ( ) Hursarya_PL
    (x) The Holy Bastards
    (x) ATLAS Marocco
    (x) BNM 2014
    (x) Crew Stibat
    Division 5A:
    (×) New Team Phoceens
    (x) Polish Legends
    ( ) LAZIALE INDONESIA
    ( ) Black Panther Ganador
    ( ) No Crew 1
    Division 5B:
    (x) PARAHYANGAN CREW
    (x) Los Renacidos
    (x) Raja Club Athletic Fan
    ( ) Kick Off
    (x) AKA Atlantis
    Division 5C:
    ( ) Vinsmoke Family
    ( ) RR Academy
    (x) Hinchas Del Futbol
    ( ) Garuda Fly
    ( ) MAFIA
    Division 5D:
    (x) BNM New Generation
    ( ) BASSI TOAYYA
    ( ) Persib Bandung Juara
    (x) AutoKimia2000
    ( ) ATLAS Sudan
    Division 6A:
    ( ) Mythical Glory
    ( ) LAZIALE PRIMAVERA IND
    ( ) Vinsmoke Revolution
    ( ) ATLAS Academy
    ( ) Arsenal Indonesia
    New entries:
    1 - LOBOS NEGROS
    2 - Fat Lords
    3 - Platinum warriors
    4 - El Potrero
    5 - Transcarpathian
    6 - Draco's Crew
    7- THE legends of morocco
    8 - Alma Brasileira
    9 - Juventini Indonesia
    10 - Guerreiros da bola
    11 - The Killers
    12 - ATTACK



  • @jeffro-davies said in Crew Cup World Edition (English Only):

    Inscription: Monday 27 May
    Deadline Inscription: Sunday 09 June, 23:59.
    Draw: Monday 10 June
    Deadline line up: Sunday 23 Jun, 23.59
    League start date: Monday 24 June, 22:00 - 00:30
    (x) = IN
    (o) = OUT
    ( ) = OUT
    Champions League:
    (x) A Good Looking Imperium
    (x) OSM Striker Ultras
    (x) Le Staff Discount
    (x) The French Mercenaries
    (x) The OSM Masters
    Division 2A:
    (x) One Piece ‘90
    (x) Idios Assassins
    (o) Nacao Brasil
    (x) Loadeafuerasondepalo
    (x) PHARAOS CREW
    Division 2B:
    (x) Le Crabe Crewstilliant
    (x) Revenge
    ( ) Arab Crew
    (x) The Championship
    (x) Arab Union
    Division 3A:
    ( ) THE CLAN
    (x) Romanian New Generation
    (x) Quei Bravi Regazzi
    (x) Master Coach
    (x) Maroc Atlas Lions
    Division 3B:
    ( ) Mystery
    (x) Romanian Lions
    (x) Romanian Revolutionists
    (x) SilentRoHunter
    (x) RED SKULLS
    Division 4A:
    ( ) The Clan Academy
    ( ) ATLAS Algeria
    ( ) Champions OSM
    ( ) Les margoulins
    (x) Chevaliers Table Ronde
    Division 4B:
    ( ) Hursarya_PL
    (x) The Holy Bastards
    (x) ATLAS Marocco
    (x) BNM 2014
    (x) Crew Stibat
    Division 5A:
    (×) New Team Phoceens
    (x) Polish Legends
    ( ) LAZIALE INDONESIA
    ( ) Black Panther Ganador
    ( ) No Crew 1
    Division 5B:
    (x) PARAHYANGAN CREW
    (x) Los Renacidos
    (x) Raja Club Athletic Fan
    ( ) Kick Off
    (x) AKA Atlantis
    Division 5C:
    ( ) Vinsmoke Family
    ( ) RR Academy
    (x) Hinchas Del Futbol
    ( ) Garuda Fly
    ( ) MAFIA
    Division 5D:
    (x) BNM New Generation
    ( ) BASSI TOAYYA
    ( ) Persib Bandung Juara
    (x) AutoKimia2000
    ( ) ATLAS Sudan
    Division 6A:
    ( ) Mythical Glory
    ( ) LAZIALE PRIMAVERA IND
    ( ) Vinsmoke Revolution
    ( ) ATLAS Academy
    ( ) Arsenal Indonesia
    New entries:
    1 - LOBOS NEGROS
    2 - Fat Lords
    3 - Platinum warriors
    4 - El Potrero
    5 - Transcarpathian
    6 - Draco's Crew
    7- THE legends of morocco
    8 - Alma Brasileira
    9 - Juventini Indonesia
    10 - Guerreiros da bola
    11 - The Killers
    12 - ATTACK
    13- Terrificante



  • Inscription: Monday 27 May
    Deadline Inscription: Sunday 09 June, 23:59.
    Draw: Monday 10 June
    Deadline line up: Sunday 23 Jun, 23.59
    League start date: Monday 24 June, 22:00 - 00:30
    (x) = IN
    (o) = OUT
    ( ) = OUT
    Champions League:
    (x) A Good Looking Imperium
    (x) OSM Striker Ultras
    (x) Le Staff Discount
    (x) The French Mercenaries
    (x) The OSM Masters
    Division 2A:
    (x) One Piece ‘90
    (x) Idios Assassins
    (o) Nacao Brasil
    (x) Loadeafuerasondepalo
    (x) PHARAOS CREW
    Division 2B:
    (x) Le Crabe Crewstilliant
    (x) Revenge
    ( ) Arab Crew
    (x) The Championship
    (x) Arab Union
    Division 3A:
    ( ) THE CLAN
    (x) Romanian New Generation
    (x) Quei Bravi Regazzi
    (x) Master Coach
    (x) Maroc Atlas Lions
    Division 3B:
    ( ) Mystery
    (x) Romanian Lions
    (x) Romanian Revolutionists
    (x) SilentRoHunter
    (x) RED SKULLS
    Division 4A:
    ( ) The Clan Academy
    ( ) ATLAS Algeria
    ( ) Champions OSM
    ( ) Les margoulins
    (x) Chevaliers Table Ronde
    Division 4B:
    ( ) Hursarya_PL
    (x) The Holy Bastards
    (x) ATLAS Marocco
    (x) BNM 2014
    (x) Crew Stibat
    Division 5A:
    (×) New Team Phoceens
    (x) Polish Legends
    ( ) LAZIALE INDONESIA
    ( ) Black Panther Ganador
    ( ) No Crew 1
    Division 5B:
    (x) PARAHYANGAN CREW
    (x) Los Renacidos
    (x) Raja Club Athletic Fan
    ( ) Kick Off
    (x) AKA Atlantis
    Division 5C:
    ( ) Vinsmoke Family
    ( ) RR Academy
    (x) Hinchas Del Futbol
    ( ) Garuda Fly
    ( ) MAFIA
    Division 5D:
    (x) BNM New Generation
    ( ) BASSI TOAYYA
    ( ) Persib Bandung Juara
    (x) AutoKimia2000
    ( ) ATLAS Sudan
    Division 6A:
    ( ) Mythical Glory
    ( ) LAZIALE PRIMAVERA IND
    ( ) Vinsmoke Revolution
    ( ) ATLAS Academy
    ( ) Arsenal Indonesia
    New entries:
    1 - LOBOS NEGROS
    2 - Fat Lords
    3 - Platinum warriors
    4 - El Potrero
    5 - Transcarpathian
    6 - Draco's Crew
    7- THE legends of morocco
    8 - Alma Brasileira
    9 - Juventini Indonesia
    10 - Guerreiros da bola
    11 - The Killers
    12 - ATTACK
    13- Terrificante
    14-Atlas palestine



  • Inscription: Monday 27 May
    Deadline Inscription: Sunday 09 June, 23:59.
    Draw: Monday 10 June
    Deadline line up: Sunday 23 Jun, 23.59
    League start date: Monday 24 June, 22:00 - 00:30
    (x) = IN
    (o) = OUT
    ( ) = OUT
    Champions League:
    (x) A Good Looking Imperium
    (x) OSM Striker Ultras
    (x) Le Staff Discount
    (x) The French Mercenaries
    (x) The OSM Masters
    Division 2A:
    (x) One Piece ‘90
    (x) Idios Assassins
    (o) Nacao Brasil
    (x) Loadeafuerasondepalo
    (x) PHARAOS CREW
    Division 2B:
    (x) Le Crabe Crewstilliant
    (x) Revenge
    ( ) Arab Crew
    (x) The Championship
    (x) Arab Union
    Division 3A:
    ( ) THE CLAN
    (x) Romanian New Generation
    (x) Quei Bravi Regazzi
    (x) Master Coach
    (x) Maroc Atlas Lions
    Division 3B:
    ( ) Mystery
    (x) Romanian Lions
    (x) Romanian Revolutionists
    (x) SilentRoHunter
    (x) RED SKULLS
    Division 4A:
    ( ) The Clan Academy
    ( ) ATLAS Algeria
    ( ) Champions OSM
    ( ) Les margoulins
    (x) Chevaliers Table Ronde
    Division 4B:
    ( ) Hursarya_PL
    (x) The Holy Bastards
    (x) ATLAS Marocco
    (x) BNM 2014
    (x) Crew Stibat
    Division 5A:
    (×) New Team Phoceens
    (x) Polish Legends
    ( ) LAZIALE INDONESIA
    ( ) Black Panther Ganador
    ( ) No Crew 1
    Division 5B:
    (x) PARAHYANGAN CREW
    (x) Los Renacidos
    (x) Raja Club Athletic Fan
    ( ) Kick Off
    (x) AKA Atlantis
    Division 5C:
    ( ) Vinsmoke Family
    ( ) RR Academy
    (x) Hinchas Del Futbol
    ( ) Garuda Fly
    ( ) MAFIA
    Division 5D:
    (x) BNM New Generation
    ( ) BASSI TOAYYA
    ( ) Persib Bandung Juara
    (x) AutoKimia2000
    ( ) ATLAS Sudan
    Division 6A:
    ( ) Mythical Glory
    ( ) LAZIALE PRIMAVERA IND
    ( ) Vinsmoke Revolution
    ( ) ATLAS Academy
    ( ) Arsenal Indonesia
    New entries:
    1 - LOBOS NEGROS
    2 - Fat Lords
    3 - Platinum warriors
    4 - El Potrero
    5 - Transcarpathian
    6 - Draco's Crew
    7- THE legends of morocco
    8 - Alma Brasileira
    9 - Juventini Indonesia
    10 - Guerreiros da bola
    11 - The Killers
    12 - ATTACK
    13- Terrificante
    14-Atlas palestine



  • Inscription: Monday 27 May
    Deadline Inscription: Sunday 09 June, 23:59.
    Draw: Monday 10 June
    Deadline line up: Sunday 23 Jun, 23.59
    League start date: Monday 24 June, 22:00 - 00:30
    (x) = IN
    (o) = OUT
    ( ) = OUT
    Champions League:
    (x) A Good Looking Imperium
    (x) OSM Striker Ultras
    (x) Le Staff Discount
    (x) The French Mercenaries
    (x) The OSM Masters
    Division 2A:
    (x) One Piece ‘90
    (x) Idios Assassins
    (o) Nacao Brasil
    (x) Loadeafuerasondepalo
    (x) PHARAOS CREW
    Division 2B:
    (x) Le Crabe Crewstilliant
    (x) Revenge
    ( ) Arab Crew
    (x) The Championship
    (x) Arab Union
    Division 3A:
    ( ) THE CLAN
    (x) Romanian New Generation
    (x) Quei Bravi Regazzi
    (x) Master Coach
    (x) Maroc Atlas Lions
    Division 3B:
    ( ) Mystery
    (x) Romanian Lions
    (x) Romanian Revolutionists
    (x) SilentRoHunter
    (x) RED SKULLS
    Division 4A:
    ( ) The Clan Academy
    ( ) ATLAS Algeria
    ( ) Champions OSM
    ( ) Les margoulins
    (x) Chevaliers Table Ronde
    Division 4B:
    ( ) Hursarya_PL
    (x) The Holy Bastards
    (x) ATLAS Marocco
    (x) BNM 2014
    (x) Crew Stibat
    Division 5A:
    (×) New Team Phoceens
    (x) Polish Legends
    (X) LAZIALE INDONESIA
    ( ) Black Panther Ganador
    ( ) No Crew 1
    Division 5B:
    (x) PARAHYANGAN CREW
    (x) Los Renacidos
    (x) Raja Club Athletic Fan
    ( ) Kick Off
    (x) AKA Atlantis
    Division 5C:
    ( ) Vinsmoke Family
    ( ) RR Academy
    (x) Hinchas Del Futbol
    ( ) Garuda Fly
    ( ) MAFIA
    Division 5D:
    (x) BNM New Generation
    ( ) BASSI TOAYYA
    ( ) Persib Bandung Juara
    (x) AutoKimia2000
    ( ) ATLAS Sudan
    Division 6A:
    ( ) Mythical Glory
    (X) LAZIALE PRIMAVERA IND
    ( ) Vinsmoke Revolution
    ( ) ATLAS Academy
    ( ) Arsenal Indonesia
    New entries:
    1 - LOBOS NEGROS
    2 - Fat Lords
    3 - Platinum warriors
    4 - El Potrero
    5 - Transcarpathian
    6 - Draco's Crew
    7- THE legends of morocco
    8 - Alma Brasileira
    9 - Juventini Indonesia
    10 - Guerreiros da bola
    11 - The Killers
    12 - ATTACK
    13- Terrificante
    14-Atlas palestine



  • Inscription: Monday 27 May
    Deadline Inscription: Sunday 09 June, 23:59.
    Draw: Monday 10 June
    Deadline line up: Sunday 23 Jun, 23.59
    League start date: Monday 24 June, 22:00 - 00:30
    (x) = IN
    (o) = OUT
    ( ) = OUT
    Champions League:
    (x) A Good Looking Imperium
    (x) OSM Striker Ultras
    (x) Le Staff Discount
    (x) The French Mercenaries
    (x) The OSM Masters
    Division 2A:
    (x) One Piece ‘90
    (x) Idios Assassins
    (o) Nacao Brasil
    (x) Loadeafuerasondepalo
    (x) PHARAOS CREW
    Division 2B:
    (x) Le Crabe Crewstilliant
    (x) Revenge
    ( ) Arab Crew
    (x) The Championship
    (x) Arab Union
    Division 3A:
    ( ) THE CLAN
    (x) Romanian New Generation
    (x) Quei Bravi Regazzi
    (x) Master Coach
    (x) Maroc Atlas Lions
    Division 3B:
    ( ) Mystery
    (x) Romanian Lions
    (x) Romanian Revolutionists
    (x) SilentRoHunter
    (x) RED SKULLS
    Division 4A:
    ( ) The Clan Academy
    ( ) ATLAS Algeria
    ( ) Champions OSM
    ( ) Les margoulins
    (x) Chevaliers Table Ronde
    Division 4B:
    ( ) Hursarya_PL
    (x) The Holy Bastards
    (x) ATLAS Marocco
    (x) BNM 2014
    (x) Crew Stibat
    Division 5A:
    (×) New Team Phoceens
    (x) Polish Legends
    (X) LAZIALE INDONESIA
    ( ) Black Panther Ganador
    ( ) No Crew 1
    Division 5B:
    (x) PARAHYANGAN CREW
    (x) Los Renacidos
    (x) Raja Club Athletic Fan
    ( ) Kick Off
    (x) AKA Atlantis
    Division 5C:
    ( ) Vinsmoke Family
    ( ) RR Academy
    (x) Hinchas Del Futbol
    ( ) Garuda Fly
    ( ) MAFIA
    Division 5D:
    (x) BNM New Generation
    ( ) BASSI TOAYYA
    ( ) Persib Bandung Juara
    (x) AutoKimia2000
    ( ) ATLAS Sudan
    Division 6A:
    ( ) Mythical Glory
    (X) LAZIALE PRIMAVERA IND
    ( ) Vinsmoke Revolution
    ( ) ATLAS Academy
    ( ) Arsenal Indonesia
    New entries:
    1 - LOBOS NEGROS
    2 - Fat Lords
    3 - Platinum warriors
    4 - El Potrero
    5 - Transcarpathian
    6 - Draco's Crew
    7- THE legends of morocco
    8 - Alma Brasileira
    9 - Juventini Indonesia
    10 - Guerreiros da bola
    11 - The Killers
    12 - ATTACK
    13- Terrificante
    14-Atlas palestine
    15- ATLAS Syria



  • Inscription: Monday 27 May
    Deadline Inscription: Sunday 09 June, 23:59.
    Draw: Monday 10 June
    Deadline line up: Sunday 23 Jun, 23.59
    League start date: Monday 24 June, 22:00 - 00:30
    (x) = IN
    (o) = OUT
    ( ) = OUT
    Champions League:
    (x) A Good Looking Imperium
    (x) OSM Striker Ultras
    (x) Le Staff Discount
    (x) The French Mercenaries
    (x) The OSM Masters
    Division 2A:
    (x) One Piece ‘90
    (x) Idios Assassins
    (o) Nacao Brasil
    (x) Loadeafuerasondepalo
    (x) PHARAOS CREW
    Division 2B:
    (x) Le Crabe Crewstilliant
    (x) Revenge
    ( ) Arab Crew
    (x) The Championship
    (x) Arab Union
    Division 3A:
    ( ) THE CLAN
    (x) Romanian New Generation
    (x) Quei Bravi Regazzi
    (x) Master Coach
    (x) Maroc Atlas Lions
    Division 3B:
    ( ) Mystery
    (x) Romanian Lions
    (x) Romanian Revolutionists
    (x) SilentRoHunter
    (x) RED SKULLS
    Division 4A:
    ( ) The Clan Academy
    ( ) ATLAS Algeria
    ( ) Champions OSM
    (x) Les margoulins
    (x) Chevaliers Table Ronde
    Division 4B:
    ( ) Hursarya_PL
    (x) The Holy Bastards
    (x) ATLAS Marocco
    (x) BNM 2014
    (x) Crew Stibat
    Division 5A:
    (×) New Team Phoceens
    (x) Polish Legends
    (X) LAZIALE INDONESIA
    ( ) Black Panther Ganador
    ( ) No Crew 1
    Division 5B:
    (x) PARAHYANGAN CREW
    (x) Los Renacidos
    (x) Raja Club Athletic Fan
    ( ) Kick Off
    (x) AKA Atlantis
    Division 5C:
    ( ) Vinsmoke Family
    ( ) RR Academy
    (x) Hinchas Del Futbol
    ( ) Garuda Fly
    ( ) MAFIA
    Division 5D:
    (x) BNM New Generation
    ( ) BASSI TOAYYA
    ( ) Persib Bandung Juara
    (x) AutoKimia2000
    ( ) ATLAS Sudan
    Division 6A:
    ( ) Mythical Glory
    (X) LAZIALE PRIMAVERA IND
    ( ) Vinsmoke Revolution
    ( ) ATLAS Academy
    ( ) Arsenal Indonesia
    New entries:
    1 - LOBOS NEGROS
    2 - Fat Lords
    3 - Platinum warriors
    4 - El Potrero
    5 - Transcarpathian
    6 - Draco's Crew
    7- THE legends of morocco
    8 - Alma Brasileira
    9 - Juventini Indonesia
    10 - Guerreiros da bola
    11 - The Killers
    12 - ATTACK
    13- Terrificante
    14-Atlas palestine
    15- ATLAS Syria



  • Just spotted a mistake. In Division 2B, Arab crew already registered (can be found in page 133).



  • Registration closed

    Inscription: Monday 27 May
    Deadline Inscription: Sunday 09 June, 23:59.
    Draw: Monday 10 June
    Deadline line up: Sunday 23 Jun, 23.59
    League start date: Monday 24 June, 22:00 - 00:30

    (x) = IN
    (o) = OUT
    ( ) = OUT

    Champions League:

    (x) A Good Looking Imperium
    (x) OSM Striker Ultras
    (x) Le Staff Discount
    (x) The French Mercenaries
    (x) The OSM Masters

    Division 2A:

    (x) One Piece ‘90
    (x) Idios Assassins
    (o) Nacao Brasil
    (x) Loadeafuerasondepalo
    (x) PHARAOS CREW

    Division 2B:

    (x) Le Crabe Crewstilliant
    (x) Revenge
    (x) Arab Crew
    (x) The Championship
    (x) Arab Union

    Division 3A:

    ( ) THE CLAN
    (x) Romanian New Generation
    (x) Quei Bravi Regazzi
    (x) Master Coach
    (x) Maroc Atlas Lions

    Division 3B:

    ( ) Mystery
    (x) Romanian Lions
    (x) Romanian Revolutionists
    (x) SilentRoHunter
    (x) RED SKULLS

    Division 4A:

    ( ) The Clan Academy
    ( ) ATLAS Algeria
    ( ) Champions OSM
    (x) Les margoulins
    (x) Chevaliers Table Ronde

    Division 4B:

    ( ) Hursarya_PL
    (x) The Holy Bastards
    (x) ATLAS Marocco
    (x) BNM 2014
    (x) Crew Stibat

    Division 5A:

    (×) New Team Phoceens
    (x) Polish Legends
    (X) LAZIALE INDONESIA
    ( ) Black Panther Ganador
    ( ) No Crew 1

    Division 5B:

    (x) PARAHYANGAN CREW
    (x) Los Renacidos
    (x) Raja Club Athletic Fan
    ( ) Kick Off
    (x) AKA Atlantis

    Division 5C:

    ( ) Vinsmoke Family
    ( ) RR Academy
    (x) Hinchas Del Futbol
    ( ) Garuda Fly
    ( ) MAFIA

    Division 5D:

    (x) BNM New Generation
    ( ) BASSI TOAYYA
    ( ) Persib Bandung Juara
    (x) AutoKimia2000
    ( ) ATLAS Sudan

    Division 6A:

    ( ) Mythical Glory
    (X) LAZIALE PRIMAVERA IND
    ( ) Vinsmoke Revolution
    ( ) ATLAS Academy
    ( ) Arsenal Indonesia

    New entries:

    1 - LOBOS NEGROS
    2 - Fat Lords
    3 - Platinum warriors
    4 - El Potrero
    5 - Transcarpathian
    6 - Draco's Crew
    7- THE legends of morocco
    8 - Alma Brasileira
    9 - Juventini Indonesia
    10 - Guerreiros da bola
    11 - The Killers
    12 - ATTACK
    13- Terrificante
    14-Atlas palestine
    15- ATLAS Syria



  • ❗ Because of some withdraws of crews there are some changes ❗

    The Divisions are set

    Deadline line up: Sunday 23 Jun, 23.59
    League start date: Monday 24 June, 22:00 - 00:30

    Champions League:

    A Good Looking Imperium
    OSM Striker Ultras
    Le Staff Discount
    The French Mercenaries
    The OSM Masters

    Division 2A:

    One Piece ‘90
    Idios Assassins
    Quei Bravi Regazzi
    Loadeafuerasondepalo
    PHARAOS CREW

    Division 2B:

    Le Crabe Crewstilliant
    Revenge
    Arab Crew
    The Championship
    Arab Union

    Division 3A:

    Chevalier Table Ronde
    Romanian New Generation
    Atlas Marocco
    Master Coach
    Maroc Atlas Lions

    Division 3B:

    New Team Phoceens
    Romanian Lions
    Romanian Revolutionists
    SilentRoHunter
    RED SKULLS

    Division 4A:

    Les margoulins
    BNM 2014
    LAZIALE INDONESIA
    PARAHYANGAN CREW
    Los Renacidos

    Division 4B:

    Polish Legends
    The Holy Bastards
    ATLAS Marocco
    Raja Club Athletic Fan
    Crew Stibat

    Division 5A:

    AKA Atlantis
    Hinchas Del Futbol
    BNM New Generation
    AutoKimia2000
    LAZIALE PRIMAVERA IND

    Division 5B:

    LOBOS NEGROS
    Fat Lords
    Platinum Warriors
    El Potrero
    Transcarpathian

    Division 5C:

    Draco’s Crew
    THE Legend of morocco
    Alma Brasileira
    Juventini Indonesia
    Guerreiros da boia

    Division 5D:

    The Killers
    ATTACK
    Terrificante
    Atlas paletine
    ATLAS Syria



  • Champions League

    Team 1 – OSM Striker Ultras (Moderator)

    Santos G1 –
    Cruzeiro G7 –
    Bahia G10 –
    Fortaleza G16

    Team 2 – Le Staff Discount

    Flamengo G1 –
    Fluminense G7 –
    Vasco Da Gama G10 –
    CSA G16 -

    Team 3 – The OSM Masters

    Palmeiras G1 –
    Atletico Mineiro G7 –
    Atletico Paranaense G10 –
    Avai G16 -

    Team 4 – A Good Looking Imperium

    Gremio G4 – A touch of magic
    Internacional G7 – Bruma1990
    Chapecoense G10 – ShoarmaDude17
    Goias G13 – Maris©

    Team 5 – The French Mercenaries

    Sao Paulo G4 –
    Corinthians G4 –
    Botafogo G13 –
    Ceara G13 -



  • Division 2A

    Team 1 – Quei Bravi Regazzi (Moderator)

    Santos G1 –
    Cruzeiro G7 –
    Bahia G10 –
    Fortaleza G16

    Team 2 – One Piece ‘90

    Flamengo G1 –
    Fluminense G7 –
    Vasco Da Gama G10 –
    CSA G16 -

    Team 3 – PHARAOS CREW

    Palmeiras G1 –
    Atletico Mineiro G7 –
    Atletico Paranaense G10 –
    Avai G16 -

    Team 4 – Loadeafuerasondepalo

    Gremio G4 – A touch of magic
    Internacional G7 – Bruma1990
    Chapecoense G10 – ShoarmaDude17
    Goias G13 – Maris©

    Team 5 – Idios Assassins

    Sao Paulo G4 –
    Corinthians G4 –
    Botafogo G13 –
    Ceara G13 –



  • Division 2B

    Team 1 – The Championship (Moderator)

    Santos G1 –
    Cruzeiro G7 –
    Bahia G10 –
    Fortaleza G16

    Team 2 – Revenge

    Flamengo G1 –
    Fluminense G7 –
    Vasco Da Gama G10 –
    CSA G16 -

    Team 3 – Arab Crew

    Palmeiras G1 –
    Atletico Mineiro G7 –
    Atletico Paranaense G10 –
    Avai G16 -

    Team 4 – Le Crabe Crewstilliant

    Gremio G4 – A touch of magic
    Internacional G7 – Bruma1990
    Chapecoense G10 – ShoarmaDude17
    Goias G13 – Maris©

    Team 5 – Arab Union

    Sao Paulo G4 –
    Corinthians G4 –
    Botafogo G13 –
    Ceara G13 –



  • Division 3A

    Team 1 – Chevalier Table Ronde (Moderator)

    Santos G1 –
    Cruzeiro G7 –
    Bahia G10 –
    Fortaleza G16

    Team 2 – Master Coach

    Flamengo G1 –
    Fluminense G7 –
    Vasco Da Gama G10 –
    CSA G16 -

    Team 3 – Maroc Atlas Lions

    Palmeiras G1 –
    Atletico Mineiro G7 –
    Atletico Paranaense G10 –
    Avai G16 -

    Team 4 – Romanian New Generation

    Gremio G4 – A touch of magic
    Internacional G7 – Bruma1990
    Chapecoense G10 – ShoarmaDude17
    Goias G13 – Maris©

    Team 5 – Atlas Marocco

    Sao Paulo G4 –
    Corinthians G4 –
    Botafogo G13 –
    Ceara G13 –



  • Division 3B

    Team 1 – RED SKULLS (Moderator)

    Santos G1 –
    Cruzeiro G7 –
    Bahia G10 –
    Fortaleza G16

    Team 2 – Romanian Lions

    Flamengo G1 –
    Fluminense G7 –
    Vasco Da Gama G10 –
    CSA G16 -

    Team 3 – New Team Phoceens

    Palmeiras G1 –
    Atletico Mineiro G7 –
    Atletico Paranaense G10 –
    Avai G16 -

    Team 4 – Romanian Revolutionists

    Gremio G4 – A touch of magic
    Internacional G7 – Bruma1990
    Chapecoense G10 – ShoarmaDude17
    Goias G13 – Maris©

    Team 5 – SilentRoHunter

    Sao Paulo G4 –
    Corinthians G4 –
    Botafogo G13 –
    Ceara G13 –



  • Division 4A

    Team 1 – PARAHYANGAN CREW (Moderator)

    Santos G1 –
    Cruzeiro G7 –
    Bahia G10 –
    Fortaleza G16

    Team 2 – Les margoulins

    Flamengo G1 –
    Fluminense G7 –
    Vasco Da Gama G10 –
    CSA G16 -

    Team 3 – LAZIALE INDONESIA

    Palmeiras G1 –
    Atletico Mineiro G7 –
    Atletico Paranaense G10 –
    Avai G16 -

    Team 4 – BNM 2014

    Gremio G4 – A touch of magic
    Internacional G7 – Bruma1990
    Chapecoense G10 – ShoarmaDude17
    Goias G13 – Maris©

    Team 5 – Los Renacidos

    Sao Paulo G4 –
    Corinthians G4 –
    Botafogo G13 –
    Ceara G13 –



  • Division 4B

    Team 1 – Polish Legends (Moderator)

    Santos G1 –
    Cruzeiro G7 –
    Bahia G10 –
    Fortaleza G16

    Team 2 – Crew Stibat

    Flamengo G1 –
    Fluminense G7 –
    Vasco Da Gama G10 –
    CSA G16 -

    Team 3 – The Holy Bastards

    Palmeiras G1 –
    Atletico Mineiro G7 –
    Atletico Paranaense G10 –
    Avai G16 -

    Team 4 – ATLAS Marocco

    Gremio G4 – A touch of magic
    Internacional G7 – Bruma1990
    Chapecoense G10 – ShoarmaDude17
    Goias G13 – Maris©

    Team 5 – Raja Club Athletic Fan

    Sao Paulo G4 –
    Corinthians G4 –
    Botafogo G13 –
    Ceara G13 –



  • Division 5A

    Team 1 – BNM New Generation (Moderator)

    Santos G1 –
    Cruzeiro G7 –
    Bahia G10 –
    Fortaleza G16

    Team 2 – AKA Atlantis

    Flamengo G1 –
    Fluminense G7 –
    Vasco Da Gama G10 –
    CSA G16 -

    Team 3 – Hinchas Del Futbol

    Palmeiras G1 –
    Atletico Mineiro G7 –
    Atletico Paranaense G10 –
    Avai G16 -

    Team 4 – AutoKimia2000

    Gremio G4 – A touch of magic
    Internacional G7 – Bruma1990
    Chapecoense G10 – ShoarmaDude17
    Goias G13 – Maris©

    Team 5 – LAZIALE PRIMAVERA IND

    Sao Paulo G4 –
    Corinthians G4 –
    Botafogo G13 –
    Ceara G13 –



  • Division 5B

    Team 1 – Platinum Warriors (Moderator)

    Santos G1 –
    Cruzeiro G7 –
    Bahia G10 –
    Fortaleza G16

    Team 2 – LOBOS NEGROS

    Flamengo G1 –
    Fluminense G7 –
    Vasco Da Gama G10 –
    CSA G16 -

    Team 3 – Fat Lords

    Palmeiras G1 –
    Atletico Mineiro G7 –
    Atletico Paranaense G10 –
    Avai G16 -

    Team 4 – El Potrero

    Gremio G4 – A touch of magic
    Internacional G7 – Bruma1990
    Chapecoense G10 – ShoarmaDude17
    Goias G13 – Maris©

    Team 5 – Transcarpathian

    Sao Paulo G4 –
    Corinthians G4 –
    Botafogo G13 –
    Ceara G13 –