Royal Rumble 2018 - editia a IV-a

• Romanian Moderator

Here are the teams you need to play with (you can switch teams only with your teammate!)

For example:
    Option 1: leucostin plays with Riga FC & VlaD-I plays with FS Metta-LU
    Option 2: leucostin plays with FS Metta-LU & VlaD-I plays with Riga FC

0_1523636711496_Teams & Objectives.jpg

Please let me know who can moderate the leagues (groups 3 & 4 have been decided)!

• Romanian Moderator

Regulament:

▶ Start competitie: Luni seara 16 aprilie 2018 (aproximativ 23:30 - 23:59 ora Romaniei)

▶ Va castiga grupa si se va califica in finala echipa formata din 2 manageri din echipaje diferite care va acumula cele mai multe puncte de manager!

▶ Semifinalele se vor juca (cu transferuri), in liga Letonia ▶ http://ro.onlinesoccermanager.com/LeagueTypes/League/39

▶ Aveti voie sa puneti jucatori pe lista imediat ce intrati in liga, dar nu aveti voie sa cumparati de pe lista pana marti dimineata (17 aprilie) la ora 10:00 (ora Romaniei) pentru a avea toata lumea sanse egale (penalizarea este de 20 de puncte de manager pentru fiecare jucator cumparat mai devreme, iar jucatorul va trebui revandut PC-ului la aceeasi suma cu care a fost cumparat, altfel va mai fi o penalizare de 20 de puncte de manager).

▶ Transferurile intre co-echipieri sunt strict interzise (penalizarea este de 50 de puncte de manager pentru fiecare jucator cumparat), insa puteti cumpara jucatori de pe lista de la adversari daca pretul lor considerati ca este ok sau daca aveti neaparata nevoie de acel jucator pentru a acoperi un post de titular.

▶ Se poate folosi orice tactica! Insa este interzisa folosirea jucatorilor pe alte posturi decat postul lor normal din joc, in afara cazurilor de forta majora (imposibilitatea de a alinia un prim 11 folosind una din asezarile OSM). Penalizarea este de 10 puncte de manager pentru fiecare jucator folosit pe pozitie gresita!

▶ Meciurile amicale sunt permise doar intre co-echipieri! Penalizarea este de 20 de puncte de manager pentru fiecare meci jucat contra altui manager!

▶ Nu vor fi permise jocuri de culise, deci nu aveti voie sa cedati meciuri in mod intentionat, cu exceptia co-echipierilor!

▶ Nu sunt permise antrenamentele secrete si cantonamentele. Setarea va fi facuta de la inceput de catre moderatorul ligii, astfel ca nu veti avea posibilitatea sa folositi aceste beneficii.

▶ Este permisa folosirea medicului, avocatului, spionului si upgradarea stadionului in orice fel doriti, insa finalizarea instanta va fi dezactivata din setarile facute de la inceput de catre moderatorul ligii.

▶ Abandonarea echipei in timpul turneului (adica si din acest moment) va atrage dupa sine interdictia managerului in cauza de a mai participa in alte turnee romanesti pe timp nelimitat.

▶ In rezolvarea unor divergente de pe forum ori privind desfasurarea turneului hotararea finala privind penalizarile vor fi luate de catre organizatorul turneului.

▶ Regulile nu constituie obiect de dezbatere, ci sunt obligatorii pentru toti cei care se inscriu.

Bafta tuturor si fiti fair-play! 😉

• Romanian Moderator

Rules:

▶ Date of Start: Monday evening 16th of April 2018 (approximate 23:30 - 23:59 Romanian time)

▶ The team formed by 2 managers from different crews who will gain together the most manager points will win the group and will qualify to the final!

▶ We will play the Semi Finals (with transfers) in Latvia ▶ http://ro.onlinesoccermanager.com/LeagueTypes/League/39

▶ You can put players on the transfer list as soon as you join the league, but you are not allowed to buy any players until Tuesday morning (17th of April) at 10:00 (Romanian time) in order to have equal chances for everybody (The penalty is 20 manager points for each player bought sooner and the player must be sold to the PC for the same amount that was paid, otherwise there will be another 20 manager points penalty).

▶ Transfers between teammates are completely forbidden (the penalty is 50 manager points for each player bought from your colleague). Instead, you can buy players from other managers if you consider that the price is good or you need that player in your starting 11.

▶ You can use any tactics and formation, but it is forbidden to misplace the players from their natural position unless you don't have a choice (impossible to play a first 11 using OSM formations). The penalty is 10 manager points for each misplaced player!

▶ Friendlies are allowed only between teammates! *The penalty for playing a friendly against any other player is 20 manager points!

▶ Secret training and training camps are not allowed (they will be disabled by the moderator).

▶ You can use the doctor, the lawyer, the spy and to upgrade the stadium (instant finishing will be disabled).

▶ Leaving the team during the tournament (including now) will get you on the Black List for an year.

▶ Any issues on the forum or within the competition will be resolved by the organizer.

▶ The rules are not debatable, but mandatory for everyone involved!

Good luck to all and be fair-play! 🙂

• Romanian Moderator

Deci cine face ligile pana la urma?

• Romanian Moderator

Moderators:

Group 1: ❓
    Group 2: ❓
    Group 3: Jeffro Davies
    Group 4: raul_alessio
    Group 5: ❓
    Group 6: ❓

• Romanian Moderator

Moderators:

Group 1: VlaD-I

• Eu cu Vlady am vrea sa facem schimb de obiective, el ob3, iar eu ob5, se poate?

• Romanian Moderator

@gabriel-iulian Am explicat destul de clar si anul trecut si in prima postare de pe aceasta pagina ca puteti inversa cele doua echipe intre voi, co-echipierii. Am dat si exemplele cu optiunea 1 si 2. Trebuie doar sa cititi cu atentie...

• Romanian Moderator

Instructiuni pentru moderatori / Instructions for moderators :

▶ Creeaza o liga / Create a league

0_1523896508132_Screenshot_1.jpg

▶ Alege o ligă: Letonia / Choose a league: Latvia

0_1523897016440_Screenshot_2.jpg

▶ Denumire Liga: / Name of the league: Royal Rumble 2018 - SF Gr.X (X = grupa voastra / your group)

0_1523897884898_Screenshot_3.jpg

▶ Instrumente avansate: permite doar transferuri si presezon + acces privat, in rest dezactiveaza tot /
    Advanced Settings: allow the transfers and the 4 days of preparation + the private access, all the rest must be deactivated

0_1523898060838_Screenshot_4.jpg

▶ Click Confirma si apoi alege clubul / Click Confirm and then choose your team.

Moderators:

• Romanian Moderator

Deci daca nu face nimeni ligile respective, eu propun sa fie descalificati toti. Chiar asa sa va doara undeva de munca noastra?

• Romanian Moderator

Grupa 2: @sg_gaz @TorresM9 @Casual1948 sau @AndreiFM - unul din voi, aveti experienta.
    La fel si:
    Grupa 5: @Blondu-C10 @Fireman-one @CleveLand23 sau @adi-chivu
    Grupa 6: @r3ddogs @b3by7za @DON-KING-BOSANO sau @Chingy178

• @vlad-i @raul_alessio Scuze băieți, nu știam că aveți nevoie de un moderator, nu prea am avut timp să intru pe forum în ultima vreme. Mă pot ocupa eu de grupa 6, dacă nu are cineva , ceva împotriva! 👋

• @vlad-i ai perfecta dreptate dar.....stiu ca nu e o justificare insa...din cate imi aduc aminte eu am creat Liga 1 primavara LR liga in care au participat doi dintre managerii enumerati de tine. Si atunci..n.ar fi fair play ca unul dintre cei doi, fara nicio suparare, sa faca liga. Asta asa..ca principiu...banuiesc faptul ca nu stau ei in 200 coinsi? Sau?

• Grupa 2 o voi crea eu

• @raul_alessio prietene, te-am intrebat pentru ca voiam sa ma asigur, plus ca eu am luat un an de pauza, am intrebat frumos, mersi de raspuns.

• Romanian Moderator

@gabriel-iulian prietene, ca de obicei, intrebi fara sa citesti. E asa greu?

@Fireman-one ai dreptate, dar ce pot face eu? De obligat nu cred ca e cazul.

• Romanian Moderator

Group 2: Casual1948
    Group 5: Adi Chivu
    Group 6: Cristi MCN

• Romanian Moderator

Moderators:

Group 1: @VlaD-I
    Group 2: @Casual1948
    Group 3: @Jeffro-Davies
    Group 4: @raul_alessio
    Group 5: @Adi-Chivu
    Group 6: @Cristi-MCN

We are ready to create the leagues. Instructions are above!

• Romanian Moderator

@gabriel-iulian

1. Te simti ofensat?
    2. Ti-am raspuns frumos din cate observ recitind.
    3. Nu exista competitie la care ai participat, sa nu fi pus cel putin o intrebare desi raspunsul era cat se poate de evident, explicat mura-n gura pe intelesul tuturor.
    4. Nu citesti niciodata! Ori daca chiar citesti si totusi nu esti sigur e si mai grav.
    5. Data viitoare cere unui coleg sa puna intrebarile, ca sa eviti penibilul macar o data.
    6. Nu-mi mai spune prietene, caci nu suntem nici pe departe.
    7. Evita sa-mi mai raspunzi prin orice metoda. Mersi.

• Romanian Moderator

@raul_alessio Grupa 1 creata, invitatii trimise. Group 1 created, invites send.