HELP

• Salut! Joc acest joc cu plăcere de multa vreme dar acum am întâmpinat ceva foarte aiurea. Problema e următoarea: orice campionat finalizez, nu mi se mai adaugă punctele de manager. Dacă mă uit la compararea de manageri îmi scrie ca am 15885 puncte de manager, dar dacă adun toate punctele primite la finalizarea sezoanelor, trece cu mult de 15885.
    Aș atașa fotografii ca dovadă dar nu știu de ce nu mă lasă.
    Se poate rezolva?

• @v0rador Nu toate punctele castigate de-a lungul timpului sunt adunate la total. Punctele mai vechi sunt luate in considerare intr-un procent mai mic. De exemplu, daca acum 8 luni ai facut 5000 de puncte intr-o liga, din punctele alea e posibil sa fie luate in considerare doar 50%, adica 2500. Este doar un exemplu, algoritmul exact nefiind cunoscut.

• Oo, am inteles. Mersi mult atunci.

• Doar ca faza e ca eu de cateva sezoane incoace nu mai primesc absolut deloc puncte..

• @v0rador Ai 4 sloturi si pentru fiecare slot ai un numar individual de puncte.

• Romanian Moderator

@v0rador said in HELP:

Doar ca faza e ca eu de cateva sezoane incoace nu mai primesc absolut deloc puncte..

Hi,

Thank you for your contact.

Please read this explanation, taken from Common questions topic on OSM forum. I believe it will clarify your doubts about how manager points and OSM ranking work.

Q: How does Manager Rankings work? My manager points are way more than the ones shown there!

A: Every slot you have has an individual ranking. If you play on all 4 slots, you'll have 4 positions on ranking. The position shown on user profile is the slot with the highest ranking. The points taken into account to determine your position on ranking are calculated this way:
    •Points from last 180 days will count 100%.

•Points earned on next 520 (from 180 until 700) days will count less on different levels of percentage until they are ultimately counted at 1%.

•All points older than 700 days will count 1% for your total.

Looks like your connection to OSM Forum was lost, please wait while we try to reconnect.