İllegal transfer ve Çoklu hesabı engelleme

 • Turkish Users

  Oyuna yeni başladım ancak neredeyse her ligde birden fazla takımı tek oyuncu yöneterek transferler yapıyor. Bugün öyle bir senaryoya denk geldimki daha ligin 2 günü adam 3m lik oyuncuyu 2.5 katına satıp gelen parayla bir oyuncuyu yarı fiyatına alıyor ve o oyuncuyuda 2.5 katına diğer takımına satarak bir kaç tur sonra messiyi aldı 😄

  Çoklu hesapların açılmasını engellemek için oyuna kayıt esnasında tek kullanımlık telefon numarası onayı getirilmeli bence. Hatta benzer şekilde birden fazla uygulama yapılabilir.

  İllegal transfer içinde oyuncuyu değerin altında satanları otomatik report eden bir sistem yapılmalı bence. Hiçkimse 20 milyonluk oyuncusunu 15 milyona satmaz. En azından bu gibi reportlar potansiyel illegal transfer olacağı için daha güvenli bir oyun oynayabiliriz.

  Olumlu musunuz 🙂

 • Community Manager

  Merhaba @trivela96

  Önerinizi mantıklı buluyorum. Fakat şuanda Gamebasics özellikle ekipler güncellemesi ile birlikte yoğun bir çaba sarfediyor ve halen bu güncelleme tamamen bitmiş değil.

  Bu gibi durumlarda kullanıcıyı report edebilirsiniz ve şunuda bilmenizi isteriz ; hiç bir hileci cezasız kalmıyor tüm destek ekibimiz gönderilen bütün raporları detaylı bir inceleme yapıyor ve ona göre karar veriyoruz.

  Diğer menajer arkadaşların düşüncelerinide bekleyelim . Benim görüşüm olumlu 👍


 • @Hestera 'ya katılıyorum.
  Olumluyum 👍


 • Kesinlikle olumsuz.
  İllegal transferlere ve çoklu hesap kullanımına karşı olduğum ve kesinlikle tasvip etmeyen biri olarak bunun önüne geçilmesi için oyuna böyle bişeyin getirilmesine de karşıyım. Oldu olacak TC kimlik no da getirilsin bari. Kişisel bilgilerin özellikle de telefon no ve tc kimlik no gibi bilgilerin bir başka kişi yada kişilerin eline geçmesi olasılığı olduğundan bu öneri üstelik de bi oyun için asla tasvip edecegim bi konu değildir. Ve halı hazirda bu oyunu oynayan milyonlarca kişi varken kişisel bilgilerin 3 yada 5 kişinin görüş yada düşüncesiyle kabul edilebilecek bi konu da değildir.


 • Değerinin altında yapılan şaibeli transferleri şikayet ettiğinizde 72 saat içerisinde varsa bir illegal transfer yada çoklu işlem iki menajere işlem uygulanıyor, bencede mevcut durum korunmalı. Değişiklik yapılmasına bende karşıyım.

 • Community Manager

  @bayram-karakuş çoğu online oyunlarda yeni üyelik açarken güvenlik koruması nedeni ile telefon numarası ile kayıt olmanız gayet normal birşey . Birden fazla hesabın önüne geçilmesinde bir nebzede olsa aktif rol oynar görüşündeyim


 • @trivela96
  Olumluyum güzel düşünce 👍


 • @hestera ben fikrimi söyledim. İnsanların kişisel güvenliği bir oyun için riske edilmemeli ve edilemez de görüşünde ısrarcıyım. He her türlü hileye karşı ekstra önlemler düşünülüyorsa telefon no gibi kişisel güvenliği riske etmeyecek başka çözümler bulunabilir. Ayrıca kullanıcıların hepsi bu oyunu uygulama (mobil) üzerinden oynamıyor. Faceden oynayan web üzerinden oynayan milyonlarca kullanıcı var, peki bunlardan telefon no nasıl istenecek. O yüzden ve birçok sebeple kişisel güvenliği bir oyun için tehlikeye atılmasına kesinlikle ve kesinlikle karşıyım ve bu konudaki düşüncemi asla kimse değiştiremez.


 • @trivela96 senin bu öneriyi sunmana ve bu öneriyi destekleyenlerin olumlu diye mesaj yazmalarına dahi gerek kalmamış ki. Bu zaten yapılıyormuş hatta bundan daha fazlası yapılıyormuş. Aşağıdaki ekran görüntüsüne bakarsan eğer, uygulamayı yüklerken yada güncellerken telefonumuzdaki galeri kısmına, bizi kim aramış kim etmiş, hatta rehber kısmına dahi otomatik olarak erişim izni veriyormuşuz ki 😄

  alt metni

 • Community Manager

  Öneri Gamebasics ile tartışılacaktır.
  Öneriniz için teşekkürler