Royal Rumble 2019 - editia a V-a

• @raul_alessio

Nu e fair play ...

Nu poți continua în aceeași componență ... lasă locul 2 să joace ...

• Romanian Moderator

Daca ne retrageam amandoi intelegeam. Dar asa cum sa se califice locul 2? Pe ce merit?
    Nu puteti profita de ghinionul cuiva.
    Nu a fost optiunea mea sa raman singur, asa ca nu este drept sa fiu descalificat. N-am incalcat nici o regula si am terminat pe 1, deci merit sa joc mai departe.
    Apoi, nu am ales pe cineva din afara, ci pe cineva care a jucat in prima faza si cu care am mai facut echipa la o editie anterioara.
    Mi se pare fair enough.

• Banned

Te inteleg,dar nu este nici vina mea.Trebuia să te gândești înainte cu cine faci echipa .Nu este treaba mea ca partenerul tau a ales sa se retragă. Ce ar fi daca acum toti ar schimba colegul,nu s ar mai intelege nimic din competiție.Poate pe viitor ar fi buna o regula pentru a evita aceste discuții.

• Romanian Moderator

@maryka7 said in Royal Rumble 2019 - editia a V-a:

Te inteleg,dar nu este nici vina mea.Trebuia să te gândești înainte cu cine faci echipa .Nu este treaba mea ca partenerul tau a ales sa se retragă. Ce ar fi daca acum toti ar schimba colegul,nu s ar mai intelege nimic din competiție.Poate pe viitor ar fi buna o regula pentru a evita aceste discuții.

Eu nu inteleg cu ce te afecteaza pe tine. N-ai castigat dreptul de a merge mai departe, asa ca discutia nu avea rost decat daca echipa nu mergea mai departe (amandoi ne-am fi retras, abandonat, descalificat).
    Trebuia sa ma gandesc ca partenerul va avea probleme personale si se va retrage? Tu prevezi viitorul cumva?
    N-a schimbat nimeni colegul pentru ca asa a vrut, ci pentru ca a fost nevoit. A mai fost un caz in startul competitiei (Magnus si Tomo) cand cei doi ramasi fara partener au fost nevoiti sa joace impreuna.
    Nu a fost pusa regula de la inceput pentru ca n-a putut nimeni sa prevada asa ceva.

• Banned

@raul_alessio
    Cum sa continui in competitie cu un alt coleg?😂
    Daca colegul tau nu mai poate sa joace, mi se pare normal sa fiti descalificati, iar locul 2 din grupa sa mearga mai departe.

• @blondu-c10 Si ce drept are locul 2 sa mearga mai departe? Din cauza unui membru descalifici echipa? Nu e mai simplu ca cel care ramane in echipa sa isi caute alt partener? Ganditi logic nu scrieti doar sa va aflati in treaba.

• Romanian Moderator

In CCR doi membri ai unui echipaj care s-a calificat mai departe au fost închiși, iar echipajul nu a fost penalizat prin excludere, ci i s-a permis sa joace in continuare inlocuind acei manageri cu altii in faza urmatoare.
    Nu vedeti nici o asemanare?

P.S. Cred ca inteleg acum nick name-ul "blondu". Cand nici macar nu te priveste e mai bine sa te abtii.

• Banned

@raul_alessio said in Royal Rumble 2019 - editia a V-a:

In CCR doi membri ai unui echipaj care s-a calificat mai departe au fost închiși, iar echipajul nu a fost penalizat prin excludere, ci i s-a permis sa joace in continuare inlocuind acei manageri cu altii in faza urmatoare.
    Nu vedeti nici o asemanare?

P.S. Cred ca inteleg acum nick name-ul "blondu". Cand nici macar nu te priveste e mai bine sa te abtii.

Eu mi-am spus parerea, oricum decizia o va lua organizatorul competiției.
    Nu pot sa cred ca te iei de nick name-ul meu😂😂, dar asa e cand nu-ti convine ceva....

P.S. cred ca acum inteleg si eu nick name-ul tau, Raul_Alessul, trb sa fie totul pe placul tau, altfel nu ne mai jucam. 👍

• Banned

@raul_alessio Pe mine nu ma afecteaza cu nimic,ca eu sunt beneficiarul direct din această situație e alta treaba.Zici ca partenerul tau are probleme personale,dar in finala WCC vad ca poate sa joace fără probleme.Eu cred ca nu ii place formatul si de asta a ales sa se retragă.Acel caz de care zici tu(Marius si Tomo)s a intamplat înainte de începerea competiției nu in timpul ei,din punctul meu de vedere nu se poate compara cazurile.Apoi,față de ce ai spus de CCR nu are nicio relevanță.Chiar dacă acei membrii nu erau închiși tot se putea schimba echipa pentru ca asa este formatul.
    Daca era alta echipa sigur ar fi fost descalificata,dar e vorba de tine si acum faci competiția in asa fel sa te favorizeze.👌
    @NeverBackDown-2oo9 El si a ales colegul,sa stea cu el la bine si la rau cum s ar zice,competiția este pe baza de echipa,sa zicem ca joaca Raul mai departe si castiga competiția.Ar trebui sa se puna 3 manageri la titlul de câștigători deoarece toti 3 au contribuit pe parcursul competiției. Eu cred ca e destul de logic ceea ce am zis.👍

• Romanian Moderator

Nu am de gand sa pun aici conversatia de pe whatsapp, dar iti pot spune ca mi-a zis ca este nevoit sa termine bataliile din care face parte, pentru ca nu poate iesi in acest moment, iar apoi va lua o pauza fortata.

• Romanian Moderator

Asta este, vom pune 3 nume daca este nevoie.

• Nu ne interesează problemele nimănui

Nu poti continua nu joci
    Nu alegi un om din tribune si joci cu el .. asta pentru ca esti tu raul ...
    Ori lasi pe altii
    Ori nu mai joci ... la fel ca in toate sporturile

Aa stai .... tu faci regulile ..
    Succes

• I find it strange as a situation anyway if we think of the Formula One, if it hurts one then it plays another so I would say that if Alessio manages to find a new partner (who was not in this tournament) it can be done, otherwise the seconds pass.

• Va rog să incetati dezbaterea pe acest subiect,va vom cere sfaturile si părerile doar daca este necesar asa ca nu vad rostul sa veniți cu pareri necerute.Decizia finală o va lua organizatorul competiției, Leucostin.

• Si va mai intrebati de ce nu intra lumea pe forum.. cand totul e comunism si dictatura....

Cum spune cineva ceva ce nu va convine cum amenintati lumea cu ban ...
    Serios ?

La ce va asteptati .. la un puhoi de lume pe forum ?

Luati ... meditati apoi vorbiti... daca nu e regula facuta.. o faceti voi pe loc

Salut.. e ultima oara cand mai postezi ceva aici ...
    Huoo

• Bătaie pe coin's... se dă ceva,mă pun la coadă?!

• Nu mai comentati fara permisiune ca patiti ce a patit RR-ul anul trecut. Tot de la o regula aparuta pe moment. 😂😂😂

• Romanian Moderator

Semifinale Royal Rumble 2019 / Royal Rumble 2019 Semifinals

alt text

▶ Start competitie: Miercuri seara 15 may 2019 (aproximativ 23:30 - 23:59 ora Romaniei)

▶Se vor califica in finala primele doua echipe formate din 2 manageri care vor acumula cele mai multe puncte de manager!

▶ Grupele se vor juca (cu transferuri), in liga Letonia.

▶ Aveti voie sa puneti jucatori pe lista imediat ce intrati in liga, dar nu aveti voie sa cumparati pana joi dimineata (16 mai) la ora 10:00 (ora Romaniei) pentru a avea toata lumea sanse egale (penalizarea este de 20 de puncte de manager pentru fiecare jucator cumparat mai devreme, iar jucatorul va trebui revandut PC-ului la aceeasi suma cu care a fost cumparat, altfel va mai fi o penalizare de 20 de puncte de manager).

▶ Transferurile intre co-echipieri sunt strict interzise (penalizarea este de 50 de puncte de manager pentru fiecare jucator cumparat), insa puteti cumpara jucatori de pe lista de la adversari daca pretul lor considerati ca este ok sau daca aveti neaparata nevoie de acel jucator pentru a acoperi un post de titular.

▶ Se poate folosi orice tactica! Insa este interzisa folosirea jucatorilor pe alte posturi decat postul lor normal din joc, in afara cazurilor de forta majora (imposibilitatea de a alinia un prim 11 folosind una din asezarile OSM). Penalizarea este de 10 puncte de manager pentru fiecare jucator folosit pe pozitie gresita!

▶ Meciurile amicale sunt permise doar intre co-echipieri! Penalizarea este de 20 de puncte de manager pentru fiecare meci jucat contra altui manager!

▶ Nu vor fi permise jocuri de culise, deci nu aveti voie sa cedati meciuri in mod intentionat, cu exceptia co-echipierilor!

▶ Nu sunt permise antrenamentele secrete si cantonamentele. Setarea va fi facuta de la inceput de catre moderatorul ligii, astfel ca nu veti avea posibilitatea sa folositi aceste beneficii.

▶ Este permisa folosirea medicului, avocatului, spionului si upgradarea stadionului in orice fel doriti, insa finalizarea instanta va fi dezactivata din setarile facute de la inceput de catre moderatorul ligii.

▶ Abandonarea echipei in timpul turneului (adica si din acest moment) va atrage dupa sine interdictia managerului in cauza de a mai participa in alte turnee romanesti pe timp nelimitat.

▶ Alegerea gresita a echipelor se penalizeaza cu -300 de puncte.

▶ In rezolvarea unor divergente de pe forum ori privind desfasurarea turneului hotararea finala privind penalizarile vor fi luate de catre organizatorul turneului.

▶ Regulile nu constituie obiect de dezbatere, ci sunt obligatorii pentru toti cei care se inscriu.

Bafta tuturor si fiti fair-play! 😉

Rules:

▶ Date of Start: Wednesday evening 15 May 2019 (approximate 23:30 - 23:59 Romanian time)

▶ The first two teams of two managers who will accumulate the most manager points will qualify for the final!

▶ We will play the Groups (with transfers) in Latvia.

▶ You can put players on the transfer list as soon as you join the league, but you are not allowed to buy any players until Thursday morning (May 16) at 10:00 (Romanian time) in order to have equal chances for everybody (The penalty is 20 manager points for each player bought sooner and the player must be sold to the PC for the same amount that was paid, otherwise there will be another 20 manager points penalty).

▶ Transfers between teammates are completely forbidden (the penalty is 50 manager points for each player bought from your colleague). Instead, you can buy players from other managers if you consider that the price is good or you need that player in your starting 11.

▶ You can use any tactics and formation, but it is forbidden to misplace the players from their natural position unless you don't have a choice (impossible to play a first 11 using OSM formations). The penalty is 10 manager points for each misplaced player!

▶ Friendlies are allowed only between teammates! *The penalty for playing a friendly against any other player is 20 manager points!

▶ Secret training and training camps are not allowed (they will be disabled by the moderator).

▶ You can use the doctor, the lawyer, the spy and to upgrade the stadium (instant finishing will be disabled).

▶ Leaving the team during the tournament (including now) will get you on the Black List for an year.

▶ The wrong choice of teams is penalized with -300 points.

▶ Any issues on the forum or within the competition will be resolved by the organizer.

▶ The rules are not debatable, but mandatory for everyone involved!

▶ The wrong choice of teams is penalized with -300 points.

.Good luck to all and be fair-play! 😉

• Romanian Moderator

Rog ca fiecare echipa sa reconfirme prezenta si faptul ca s-au inteles regulile.

Pentru fiecare liga avem nevoie de un moderator.

I ask that each team reconfirm the presence and the fact that they have understood the rules.

For each league we need a moderator.

Echipa 11 : @Rafelmaz (REVENGE) + @Bababufias (Portvcale)
    Echiap 2: @jeffro-davies (Idios Assassins) + @Moukha-Nakre (نحن الابطال RMA and FCB)
    Echipa 32: @giuxeppe87(Quei Bravi Ragazzi) + @nalimnalim (The Cannibal)
    Echipa 20: @MotaNelu (RO MANIA) - @Chingy178 (Romanian New Generation)
    Echipa 26: @happy85 (The Rebels'Yell) + @robbettinho (Union of the Supremes)
    Echipa 18: @Mugurel-Fiul-Lu-Dumnezeu (Romanian Lions) + @Steaua4ever_79(Black Wall)
    Echipa 30: @bombe1374 ( EMT ) + @serggio-roronoa ( One Piece 90)
    Echipa 24: @Maryka7(Black Wall) + @CleveLand23(Romanian Lions)

• I can moderate Group 1 if organization agree.