**Campionatul Național OSM 2019 - Editia a V-a**

• Poate unii nu au posibilitatea de a crea liga din punct de vedere financiar, poate că sunt zgârciţi sau poate că pur și simplu nu le pasă atât de mult precum altora.
    Oricare ar fi motivul nu cred că ar trebui să fie motiv de discuție că până la urmă ideea competiţiei nu e de a crea tensiune între oameni ci pur și simplu să vedem care e cel mai inspirat român de anul acesta din punctul de vedere al tacticilor. Sau norocos, că e aproape același lucru 😂
    Distracție plăcută și faceți competiția cât mai frumoasă, interesantă și să predomine fair play-ul (că o fi de faţadă sau nu, niciodată nu strică să fii amabil cu ceilalţi)

• @unguru-bulan sta, mai nou, la o manastire... urla " bunatatea " in el 😹 😹 😹

Succes tuturor! Cel mai Daniel sa castige! 😻

• @unguru-bulan La unii nesimtirea si delasarea primeaza, restul sunt detalii.

• Cum am spui si lui @Kings-Dutza in urma cu cateva zile, eu nu stiu daca o sa pot fi disponibil fix pe 9 seara, ca altfel ma ofeream de mult timp, momentan nu stiu si nu vreau sa zic ca o fac si dupa sa nu mai pot sa o fac, imediat ce stiu ca pot sau nu pot sa o fac, o sa anunt 😉

• Fac eu liga 3 daca e 🙂 .

• Romanian Moderator

@vlad-i Multumim Vlad!
    Deci, ramane ca Vlad sa creeze Liga C

• Romanian Moderator

Dupa o discutie avuta cu @sg_gaz, am decis ca Liga C sa fie creata de el si nu de @VlaD-I.

@VlaD-I joaca de pe mobil, ceea ce este putin mai dificil sa o creeze el insusi.

Deci, Liga C - moderator @sg_gaz

• Romanian Moderator

Maine seara vor fi create ligile de catre cei 5 moderatori. Ligile vor fi create dupa ora 22.30, ora Romaniei.

Mai tarziu, voi veni cu detalii despre cum trebuiesc create ligile.

Asadar, cei 60 participanti sunt rugati sa pastreze subcont liber pentru maine seara. Cine nu intra in primele 2 zile de pregatire va fi descalificat, urmand ca urmatoarea rezerva sa intre in locul celui ce nu se prezinta in liga

• Romanian Moderator

0_1567963820368_descărcare.png

• Romanian Moderator

Instructiuni pentru moderatori:

▶ Creează o ligă
    ▶ Alege o ligă: Istoria Cluburilor A
    ▶ Denumire Ligă: CN 2019 - Grupa X* (*X = A, B, C, D, E)
    ▶ Click pe Instrumente avansate:

alt text

Mulțumim pe această cale voluntarilor care au acceptat să creeze ligile!

Grupa A ▶ @camilwolf
    Grupa B ▶ @NeverBackDown-2oo9
    Grupa C ▶ @sg_gaz
    Grupa D ▶ @MotaNelu
    Grupa E ▶ @marius-78

• Romanian Moderator

@kings-dutza said in **Campionatul Național OSM 2019 - Editia a V-a**:

• REGULAMENTUL FINAL

!! Acesta este topicul oficial pentru organizarea și desfășurarea Campionatului Național OSM 2019 !!!

!!! The National Championship is reserved for Romanian managers only !!!

▶ Campionatul Național OSM 2019 este o competiție neoficială organizată de Staff-ul Românesc care iși propune să adune la start cei mai buni 60 de manageri români ai momentului și să le ofere șansa de a se lupta pentru titlul neoficial de CAMPION NAȚIONAL OSM 2019. Aceștia trebuie să facă parte din Clasamentul Național TOP 100.

▶ Startul Campionatului Național: 09 SEPTEMBRIE 2019

▶ Numărul de Runde: 2

Semifinale: 60 de manageri împărțiți în 5 grupe de câte 12 în Liga Nostalgiilor A. În acest fel, PRIMII 2 manageri din fiecare ligă se vor califica în Finală, plus cele mai bune 2 poziții de LOC 3
    Finala: 1 grupă de 12 manageri în Liga Nostalgiilor A. Câștigătorul ligii este Campionul Național OSM 2019!

▶ REGULAMENT:

▶ Nu vor fi permise antrenamentele secrete și cantonamentele. Setarea va fi făcută de la început de către moderatorul ligii, astfel că nu veți avea posibilitatea să folosiți aceste beneficii.

▶ Se poate folosi orice așezare, însă nu vor fi permise jocuri de culise. Orice încercare de a aranja meciuri va fi penalizată conform regulilor OSM cu blocarea sau suspendarea conturilor implicate!

▶ Va fi interzisă folosirea jucătorilor pe alte posturi decât postul lor normal din joc, în afara cazurilor de forță majoră (recomand anunțarea acestui lucru pe forum înaintea partidei respective). Penalizarea este de 1 punct pentru fiecare jucător folosit pe poziție greșită!

▶ Meciurile amicale sunt permise și rămân la atitudinea fiecărui manager câte folosește!

▶ Echipele se vor alege pe sistemul primul venit, primul servit atât în semifinale, cât și în finală (echipele sunt perfect egale și nu vor fi transferuri).

▶ Este permisă folosirea medicului, avocatului, spionului și upgradarea stadionului în orice fel doriți, însă finalizarea instantă va fi dezactivată din setările făcute de la început de către moderatorul ligii.

▶ Abandonarea echipei în timpul turneului va atrage după sine interdicția managerului în cauză de a mai participa în alte turnee româești timp de un an.

▶ În rezolvarea unor divergențe de pe forum ori privind desfășurarea turneului, hotărârea finală privind penalizările vor fi luate de către organizatorul turneului.

▶ Regulile nu constituie obiect de dezbatere, ci sunt obligatorii pentru toți cei care se înscriu!

• Grupa C sau a 3a creata. Invitatii trimise.

• Grupa D creata si invitatii trimise

Bafta tuturor !

• Grupa A a fost creata si invitatiile trimise.
    Succes

• Grupa 5 creata si invitatii trimise ✅

Bafta tuturor !

• @camilwolf said in **Campionatul Național OSM 2019 - Editia a V-a**:

Grupa A a fost creata si invitatiile trimise.
    Succes

Eu nu am primit invitație...

• Romanian Moderator

Toate grupele au foat create?

• @kings-dutza Grupa 2, nu a fost creata.

• Romanian Moderator

Il poate contacta cineva le @NeverBackDown-2oo9 , va rog?

• @kings-dutza A fost creata inca de aseara...vad ca IovaCodrutLiv,9CRonaldo si Miky 2424,mai sunt de intrat...cereti invitatie daca nu ati primit-o inca.

Log in to reply