**Campionatul Național OSM 2019 - Editia a V-a**

• Community Manager

Bafta finalistilor !!!!!

• Romanian Moderator

Cineva care nu face parte din finala va rog sa puneti link-ul ligii ca sa poata fi urmarita de toata lumea.
    Din pacate cei care fac parte din liga nu pot pune link-ul (de ceva vreme nu mai functioneaza).

• Romanian Moderator

• Din categoria ”când totul merge rau ... se poate si mai rau”
    Pana si amicalele le pierd ... cu 0-0!!! 😂 😃 😁
    ![0_1572108335084_Screenshot_20191026-185331.png](Uploading 100%) Screenshot_20191026-185331.jpg

• Salutare! Incep mesajul prin a specifica clar ca nu acuz pe nimeni de nimic in ceea ce urmeaza sa intreb, dar... nu inteleg totusi o chestie. @sg_gaz de ce joci pe 4-5-1 cu atacant de 92 cand mai ai 103,102 si 99 in lot, verzi toti ?... Si acum 2 etape cu mine ai jucat cu 102! Nu mai intreb de fundasi, mijlocasi si portar ca probabil e aceeasi cauza ... Repet, nu acuz de nimic, foarte probabil daca jucai cu cei mai buni din lot in primul 11 (cum era normal sa fie), rezultatul era acelasi ca... esti pe ultimul loc, moralul la jucatori scazut, sanse minime sa scoti ceva in deplasare ... Dar intreb insa sa inteleg si eu logica! Poti sa mi raspunzi doar daca vrei! Merci!

In rest, spor la joc si inspiratie maxima! 4 etape ramase si lupta e stransa ...final de foc!

• Romanian Moderator

Un printscreen cu clasamentul actual, va rog?

• clasament.jpg

• Romanian Moderator

@Fabbio-Gabello Bataia se da in 3 vad....multa bafta si fie ca cel mai inspirat sa castige titlul de Campion National 2019!

• @Fabbio-Gabello
    Văd ca nu își da nimeni cu părerea, așa ca mi-o dau eu, cu toate ca probabil nu sunt îndreptățit, sau sunt..cine știe.
    Părerea mea e următoarea, e normal sa existe prietenii și sa faci mici sau mari favoruri când ai ocazia. Nu se pot stopa astfel de lucruri, deci trebuie sa le luam ca atare. Urat este atunci când faptele sunt evidente, dar nu sunt recunoscute. E posibil ca cel care își lasa prietenul sa câștige, sa o facă din proprie inițiativa, iar cel care beneficiază sa nu știe despre ce e vorba, sau cel care o lasa mai moale sa o facă din reflex, fără sa își dorească sa aducă vreun prejudiciu competiției..sunt lucruri normale și de inteles. Ce nu pot eu sa inteleg este ca de fiecare data se neagă anumite lucruri clare.
    Și eu as lasa un prieten sa câștige împotriva mea..sau nu ca l-as lasa sa câștige, i-as facilita victoria, rămâne la latitudinea lui dacă profita de șansa sau nu..și cred ca asta am face și probabil facem toți, deci putina sinceritate nu strica, ca nu se întâmpla nimic. Sa nu mai fim sinceri doar când vrem sa vindem conturile online, iar aici sa pozăm in îngerași.
    Da, m-am lungit și in mare parte ma repet, dar spun ceva, nu ca altii care răspund doar când se văd incoltiti.

Multă bafta pe mai departe cu aceasta competiție. Cine are cei mai mulți prieteni sa câștige. Glumesc, cel mai bun sa câștige.🥇

• Fortza @Fabbio-Gabello ....🤫🤔 Cel mai bun sa câștige 😂

• @Fabbio-Gabello said in **Campionatul Național OSM 2019 - Editia a V-a**:

Salutare! Incep mesajul prin a specifica clar ca nu acuz pe nimeni de nimic in ceea ce urmeaza sa intreb, dar... nu inteleg totusi o chestie. @sg_gaz de ce joci pe 4-5-1 cu atacant de 92 cand mai ai 103,102 si 99 in lot, verzi toti ?... Si acum 2 etape cu mine ai jucat cu 102! Nu mai intreb de fundasi, mijlocasi si portar ca probabil e aceeasi cauza ... Repet, nu acuz de nimic, foarte probabil daca jucai cu cei mai buni din lot in primul 11 (cum era normal sa fie), rezultatul era acelasi ca... esti pe ultimul loc, moralul la jucatori scazut, sanse minime sa scoti ceva in deplasare ... Dar intreb insa sa inteleg si eu logica! Poti sa mi raspunzi doar daca vrei! Merci!

In rest, spor la joc si inspiratie maxima! 4 etape ramase si lupta e stransa ...final de foc!

🤣 🤣 🤣 🤣 🤣 🤣 🤣 🤣 🤣 🤣 🤣 🤣 🤣 🤣 🤣 🤣 🤣 🤣

• Romanian Moderator

@xcalin si @MotaNelu se bat pentru titlul de campion!
    Succes amandurora in ultima etapa

• @a-lex98 said in **Campionatul Național OSM 2019 - Editia a V-a**:

@Fabbio-Gabello
    Văd ca nu își da nimeni cu părerea, așa ca mi-o dau eu, cu toate ca probabil nu sunt îndreptățit, sau sunt..cine știe.
    Părerea mea e următoarea, e normal sa existe prietenii și sa faci mici sau mari favoruri când ai ocazia. Nu se pot stopa astfel de lucruri, deci trebuie sa le luam ca atare. Urat este atunci când faptele sunt evidente, dar nu sunt recunoscute. E posibil ca cel care își lasa prietenul sa câștige, sa o facă din proprie inițiativa, iar cel care beneficiază sa nu știe despre ce e vorba, sau cel care o lasa mai moale sa o facă din reflex, fără sa își dorească sa aducă vreun prejudiciu competiției..sunt lucruri normale și de inteles. Ce nu pot eu sa inteleg este ca de fiecare data se neagă anumite lucruri clare.
    Și eu as lasa un prieten sa câștige împotriva mea..sau nu ca l-as lasa sa câștige, i-as facilita victoria, rămâne la latitudinea lui dacă profita de șansa sau nu..și cred ca asta am face și probabil facem toți, deci putina sinceritate nu strica, ca nu se întâmpla nimic. Sa nu mai fim sinceri doar când vrem sa vindem conturile online, iar aici sa pozăm in îngerași.
    Da, m-am lungit și in mare parte ma repet, dar spun ceva, nu ca altii care răspund doar când se văd incoltiti.

Multă bafta pe mai departe cu aceasta competiție. Cine are cei mai mulți prieteni sa câștige. Glumesc, cel mai bun sa câștige.🥇

Probabil ca s-au intamplat multe de genul celor doua aspecte mai sus mentionate de tine , insa nu este ceva normal in acest joc. Sunt unii care cauta shortcut-uri intr-o lume virtuala care ar trebui sa fie pentru distractie si nu pentru trisat. Un lucru iti pot spune cu certitudine si anume ca de cand joc nu am avut ca si parteneri baieti/fete care sa trucheze un meci sau sa vanda vreun cont. De trucat am mai avut si noi discutii ca ar fi bine sa cedam sau "sa facem asa si asa ca uite aia ce fac "insa sunt martori multitudinea de manageri inca in activitate prin alte diverse echipaje si pot cenfirma ca nu s-a procedat niciodata la trucarea unor meciuri in nicio competitie individuala. In CB-uri e clarca se cedeaza si nu are rost sa le luam in calcul.
    PS: fii optimist ca nu toata lumea e falsa 👌

• Screenshot_5.png Screenshot_1.png

• Dupa un parcurs excelent,"recunosc" , mi-am permis sa cedez 2 meciuri colegilor de echipaj. Din lipsa de ocupatie si frustrare, mai postam cate ceva pe forum, ca deh, e la moda.

• @sg_gaz said in **Campionatul Național OSM 2019 - Editia a V-a**:

Dupa un parcurs excelent,"recunosc" , mi-am permis sa cedez 2 meciuri colegilor de echipaj. Din lipsa de ocupatie si frustrare, mai postam cate ceva pe forum, ca deh, e la moda.

Ionut, daca l-ai batut pe Mister care sufera cu siguranta si acum din cauza asta , dar si pe Mugurel care in ultimele competitii a avut prestatii bune , poti spune ca ai avut un parcurs excelent. Nu mai punem la socoteala ca l-ai egalat si pe Raul. Ce sa mai, misiune indeplinita 😂

• Felicitari noului campion national ,,Cosmin''!!!!👏 🏅 🏆 ...bravo,meritat,impecabil jucat!!!

• Felicitări @MotaNelu 🏆

RO MANIA 🦍🥇🚀

• Clasament FINALA Campionatului National OSM 2019

top.png

🏆 🥇

Log in to reply