Forum kuralları hakkında öneri...

 • Turkish Users

  Değerli menajerler, bildiğiniz gibi forumun ilk kuralı şudur;

  Uygunsuz dil, küfür, kutsal değerlere saygısızlık, ayrımcılık, gereksiz mesaj atmak ve kışkırtma bu forumda bizim görmek istemediğimiz şeylerdendir. Aynı şekilde OSM moderatörlerinin, stafflarının ve oyun sahiplerinin yaptığı işleri ve/veya kararlarını alenen eleştirmek yapıcı değildir.

  Bu kuralın, oynadığımız oyunun her türlü gelişime açık olması ve oyun moderatörlerimizin de kendilerini geliştirebilmesi amacıyla değiştirilmesi gerektiğini düşünüyorum. Yeni oluşacak kuralın şu şekilde olmasını talep ediyorum;

  Uygunsuz dil, küfür, kutsal değerlere saygısızlık, ayrımcılık, gereksiz mesaj atmak, herhangi fanatist mesajlar, hor görme durumları ve kışkırtma bu forumda bizim görmek istemediğimiz şeylerdendir. Aynı şekilde OSM moderatörlerinin, stafflarının ve oyun sahiplerinin yaptığı işleri ve/veya kararlarını; yapıcı olacak eleştiriler haricinde şahsiyetlerini ve yaptıklarına zarar verici eleştiriler yapmak da yasaktır.

  Bu konuda sizlerin görüşlerini ve önerilerini duymayı isterim, bugün 30 milyona yakın insanın oynadığı (pek çok ülkenin nüfuslarınin üstünde bir sayı) güzel bir oyun olan OSM'de tüm menajerlerin saygı ve sevgi içerisinde olması gerekir. Herkese iyi oyunlar ☺

 • Turkish Moderator

  @omrtrkbyr-16 Kural yeterince açık zaten bence, oyun görevlilerini herkesin görebildiği bir platformda eleştirmek oyunda ne gibi bir gelişim sağlayabilir ki? Bu sadece düzeni bozmaktan başka birşey olmaz. Ha eleştiri hiç olamaz mı, olabilir fakat bunun yeri forumlar değil bunun için üst mercilere mail gönderebilirsiniz bir derdiniz varsa bu konuda. Görüşüm olumsuz, kuralları değiştirmek bizim işimiz değil bence 👎

 • Turkish Users

  Değerli @RevengeisComing düşüncenize saygı duyuyorum ama sizden farklı düşünüyorum bu konuda.

  Oyunda daha bir iletişim, daha hızlı cevaplama kabiliyeti, daha çözümcü bir anlayış getirecek bir gelişme olarak oyuna büyük bir katkı sağlayacak.

  Düzeni bozmaktan daha çok, oyuncuların daha fazla forumlarda olmasını sağlayacak ve menajerlerin sorunlarına yardımcı olabilecek durum neden düzeni bozsun ki? Amacım sadece düzeni geliştirmek ☺

  Üst mercilere mail ile göndermeyi her oyuncu uğraşmak istemeyebilir, oyuncular beklemek istemeyebilir ki 72 saat gibi bir süreç var sonuçta. İnsanlar karşılarında muhataplarını görmelerini her zaman çok güzel bir durumdur.

  Kuralları değiştirmek konusunda, biz oyuna para ve zaman harcayan oyuncular (ki paranın geri dönüşü olur ama zaman çok daha değerli) kurallarda söz sahibi olmamız kadar normal ve doğal bir durum yoktur.

  İyi oyunlar.


 • @omrtrkbyr-16 Oyun hakkında herhangi bir görüş veya öneriniz varsa Oyun hakkında kısmından başlık açarak ve/veya uygun bir başlığa yazarak bildirebilirsiniz.
  Oyuna entegrasyonu yapılabilecek olan her öneri veya görüşünüz oyun yapımcılarına iletilmekte ve uygun görülenler de belirli bir süreçte test edilerek oyuna ilave edilmektedir.
  Bunun haricinde; Hem Forum Kuralları hem de Oyun Kuralları kullanıcıların daha adil ve etkin şekilde OSM oynayabilmeleri için oyun yapımcıları tarafından düzenlenmiştir ve OSM oynamak isteyen her kullanıcı bu kuralları kabul ettiğini taahhüt ederek oyuna başlamaktadır ve bu kurallarda tasarruf yetkisi oyun sahipleri ve/veya yapımcılarında olup bu kurallarda da bir değişiklik ihtiyacı hasıl olursa gereken yapılacaktır.
  Eğer Destek personeli hakkında bir şikayetiniz varsa buradan başlık açmak yerine, mail yoluyla oyun yapımcılarına iletebilirsiniz.