FC DIDESTI in loc de Romania

• Romanian Users

Mi se pare absurd ca orice baiat care deschide o liga sa-i poata da orice nume ii trece prin cap. De asemenea, mi se pare absurd ca sub numele clubului sa fie trecut numele ligii in loc de numele tarii in care activeaza liga respectiva. Asa se face ca eu vad la Cluburile mele urmatoarele: Sturm Graz / Austria, San Lorenzo / Argentina si Viitorul / FC DIDESTI. Penibil! Eu sunt manager la clubul Viitorul din FC DIDESTI, ok, dar ce este FC DIDESTI ?! O bazaconie menita sa mai aduca ceva banuti. Nu mai spun de aceste ciudate blazoane (coat of arms) ale echipelor care nici macar nu respecta culorile cluburilor si care mai apar si in dublu exemplar intr-o liga. Acestea, impreuna cu steagurile tarilor care au devenit, mai nou, niste chestii hexagonale, fac ca jocul sa apara superficial finisat si in permanenta schimbare. Poate n-ar strica mai multa rigurozitate pt ca o multime de mici scapari poate duce la o mare scadere a jocului si e pacat, pt ca jocul chiar are potential.

• Romanian Moderator

Salut!
    Fiecare moderator care consuma BC pentru a crea propria liga, are dreptul sa denumeasca liga cum doreste atat timp cat denumirea este una decenta. Nimeni nu este obligat sa intre in liga sa.

• Romanian Users

@Kings-Dutza Asta stiam deja, dar nu mi se pare ok ca pt cativa banuti sa se impinga jocul in derizoriu. E adevarat ca omul platitor are dreptul de a boteza liga pe care o deschide dar tocmai asta cred eu ca nu-i prea in regula.

Jocul se vrea unul realistic, cu echipe avand numele lor reale, cu fotbalisti
    avand numele lor reale (ba li se pun si fotografiile celor mai importanti), cu
    loturile respective, la inceput de sezon, conforme cu realitatea (pt. care
    comunitatile se muncesc anual sa aduca ligile la zi, cat mai detaliat) dar uite ca
    ligile nu mai numele reale. Ba, mai mult, vine un baiat care da ligii nu un nume
    indecent ci unul complet aiurea. FC DIDESTI nu este, evident, un nume de liga,
    ci un nume de club de fotbal. Este ridicol sa joci cu echipa Viitorul in liga FC
    DIDESTI! Cum arata, oare, daca-si boteza liga VIITORUL si eu preluam echipa
    Viitorul?!
    Nu e indicat sa lasi un lucru atat de important ca numele ligii la discretia celor
    care joaca si cheltuiesc cateva BC acolo, pt ca este afectat realismul jocului.
    Alte managere de fotbal te lasa sa-ti botezi echipa, sa-ti botezi si fotbalistii etc.
    si tocmai de aia nu sunt la fel de populare ca OSM. Ca nu au acelasi nivel de
    realism...
    In plus eu cred ca, pt BC cheltuite, dreptul de a prelua ce echipa vrei tu si de a
    permite sau nu intrarea altor jucatori interesati este suficient. Nu este bine sa
    ai si dreptul de a da ligii ce nume iti trece prin cap pt ca astfel se afecteaza o
    caracteristica importanta a jocului si anume realismul.
    Macar daca numele ligii ar apare doar la Clasamentul ligii, nu si la Cluburile
    mele sau insotind denumirea fiecarei echipe, in coltul din stg, sus.
    Acolo, cum am mai spus, ar trebui sa se gaseasca numele TARII in care
    activeaza liga respectiva. Asa ar fi normal, numele tarii fiind un element mai
    important decat numele ligii, aflat la bunul plac al oricarui baiat care consuma
    niste BC pt a deschide o liga.
    De fapt cred ca este vorba intr-adevar de o eroare a celor care au facut jocul,
    intrucat la Alege liga ti se ofera sa alegi o TARA pe care faci click si apare
    pagina Alege clubul. Eu am facut click pe Romania, a aparut o pagina care avea
    in frunte numele ligii (Romania) si am ales clubul Viitorul. S-a deschis o
    fereastra pe care scria Contrac (sic!), numele clubului, lotul, venitul zilnic etc.
    dar nici pomeneala de FC DIDESTI. Am facut click pe Semneaza contractul
    crezand ca Viitorul activeaza in Romania si m-am trezit ca in coltul din stanga
    sus sta scris Viitorul iar sub el scria ciudatenia asta de FC DIDESTI, in loc de
    Romania. Daca faci click pe Alte ligi apar, desigur, alte TARI, alegi TARA, apoi
    Clubul de fotbal, si exact asta trebuie sa apara la Cluburile mele, la Cariera si de fapt cam peste tot, adica Clubul si Tara, nu niste nume scornite, fara vreo
    semnificatie pt mine. Pentru ca, de fapt, eu asta am ales, tara si clubul. Iar eu
    am ales Romania si Viitorul, nicidecum FC DIDESTI care nu era pomenit nicaieri dar totusi a aparut afisat dupa ce am intrat in liga. Deci, intr-un fel, am cam intrat obligat in liga lui, oricum in necunostinta de cauza.

• Romanian Moderator

Iti inteleg nemultumirea, dar din pacate nu se poate face nimic. Moderatorul care isi face propria liga are libertatea sa se "joace" cu setarile ligii, de aceea i se cere si un anumit numar de BC pentru crearea sa.

Log in to reply