Rubrica de interviu - Saptamana 1 - 9CRonaldo

• Romanian Users

Salutare lume!

Posibil ca unii sa stie, altii mai noi nu, dar pe vechiul forum am facut o vreme interviuri saptamanale cu diferiti jucatori din OSM, din comunitatea romaneasca.

Dupa cum ati aflat deja de pe topicul principal am decis sa reluam seria de interviuri iar pentru aceasta saptamana il avem pe 9CRonaldo!

Scopul acestor interviuri este dupa cum a precizat si Renato, sa sporim activitatea in comunitatea romaneasca si sa aflam diferite lucruri despre anumite persoane care au fost sau sunt inca o mare parte din comunitatea noastra. La urma urmei daca managerii din comunitatea RO nu au ce vorbi... nimeni nu are!

Spor la intrebat, si la Ionut spor la raspuns!

Interviul va dura 1 saptamana, incepand de Luni 20.04.2020, pana Duminica 26.04.2020 la ora 23:59. Dupa aceea va urma altcineva la interviu!

• Romanian Users

1. Cati ani ai?
    2. De cat timp joci OSM?
    3. De ce ai ales echipajul unde activezi acum?

• Salut!

1. Care este filmul tau preferat?
    2. Care este serialul preferat?
    3. In ce echipaje ai mai fost pana acum? Acesta este primul tau cont?
    4. Formatia preferata de joc?
    5. Mancarea preferata?

• Romanian Users

1. Câți ani ai?
    2. De unde esti?
    3. Steaua sau Dinamo?
    4. Cum ai început sa joci osm?
    5. BMW sau audi?
    6. Ce tip de muzica Îți place?
    7. Dacă ești fan Ronaldo ești și fan Messi?
    8. Fanta sau Pepsi ?
    9. Ce campionat de fotbal Îți place?
    10. Barcelona sau Real?

• Romanian Moderator

Salut Ionut si multumim ca ai acceptat provocare de a fi putin interogat :))

Sa incepem cu inceputul....

1. Unde locuiesti?
    2. Care este cea mai frumoasa amintire din OFM/OSM?
    3. In care echipaj te-ai simtit cel mai bine?
    4. Bataliile vechi sau acestea noi, pe care le peferi?
    5. Care a fost primul echipaj?

• Romanian Users

@bbdanbb
    Salutare,

Multumesc pentru invitatie!

1. 25 ani, deja incep sa ma antrenez mai greu la OSM 🙂
    2. Se fac 11 ani anul acesta
    3. Simplu, echipaj de traditie, manageri consacrati, eu dornic de afirmare ( revenisem si dupa o pauza ), am avut CB direct cu KOKA, ne-au administrat o crectie severa :)) apoi mi s-a oferit sansa si nu am ezitat

• @bbdanbb said in Rubrica de interviu - Saptamana 1 - 9CRonaldo:

1. Cati ani ai?
    2. De cat timp joci OSM?
    3. De ce ai ales echipajul unde activezi acum?

@9CRonaldo said in Rubrica de interviu - Saptamana 1 - 9CRonaldo:

@bbdanbb
    Salutare,

Multumesc pentru invitatie!

1. 25 ani, deja incep sa ma antrenez mai greu la OSM 🙂
    2. Se fac 11 ani anul acesta
    3. Simplu, echipaj de traditie, manageri consacrati, eu dornic de afirmare ( revenisem si dupa o pauza ), am avut CB direct cu KOKA, ne-au administrat o crectie severa :)) apoi mi s-a oferit sansa si nu am ezitat

Salut Ionut
    De preferat sa raspunzi cu " Quote" in loc de "Reply" , astfel incat sa fie mai usor de descifrat
    Bafta la interviu. Te voi chestiona si eu in curand 😄

• Romanian Users

@mrapsmokealeks said in Rubrica de interviu - Saptamana 1 - 9CRonaldo:

Salut!

1. Care este filmul tau preferat?
    2. Care este serialul preferat?
    3. In ce echipaje ai mai fost pana acum? Acesta este primul tau cont?
    4. Formatia preferata de joc?
    5. Mancarea preferata?
    1. Eu's de moda veche, nici acum nu m-am plictisit de "Nea Marin miliardar" 😂 . Nu am un film preferat, in general imi plac cele mistery. Mi-au placut toate 3 partile ale filmului "The Butterfly Effect".
    2. Nu urmaresc seriale, nu am rabdarea necesara. Cand eram mai mic urmaream Anime-uri, se pune? 😁
    3. KOKA, RoGM, TITANS, Predators, Kings, in ordine cronologica inversa. Am mai avut si inainte de asta dar nu mi-a placut "startul" asa ca l-am creat pe asta 😀
    4. 4-3-3, este si prima formatie pe care am folosit-o, ever, in OSM
    5. KFC, m-a si ajutat sa pun ceva kg pe mine

Cica-s nou pe aici si pot posta doar o data la ceva timp

• Romanian Users

@Cipri_G10 said in Rubrica de interviu - Saptamana 1 - 9CRonaldo:

1. Câți ani ai?
    2. De unde esti?
    3. Steaua sau Dinamo?
    4. Cum ai început sa joci osm?
    5. BMW sau audi?
    6. Ce tip de muzica Îți place?
    7. Dacă ești fan Ronaldo ești și fan Messi?
    8. Fanta sau Pepsi ?
    9. Ce campionat de fotbal Îți place?
    10. Barcelona sau Real?
    1. 25 ani
    2. Izbiceni
    3. Cam niciuna
    4. Vara 2009, am un PC vai mama lui, imi merge maxim pana la FIFA 2005 si acela doar daca ma rog de el. Trebuie sa gasesc o solutie asa ca incep sa caut jocuri online cu si despre fotbal. Din cautari in cautari, ajung pe un site "managerdefotbal.ro", nu imi inspira incredere dar imi fac totusi un cont si imi aleg spontan o echipa, macar o sa ma tina ocupat o perioada....si uite asa m-a tinut ocupat cam 11 ani, pana acum 😁
    5. Audi
    6. Depinde, muzica Folk e cea care ma linisteste, comerciala imi da energie dimineata, iar cea de petrecere e de petrecere, mai ascult si ceva Rap, deci trec cam prin toate zonele
    7. Nu sunt fan Ronaldo, dar ii apreciez pe amandoi. Numele de manager a fost o alegere de moment.
    8. Fanta
    9. Urmaresc Liga 1, o perioada urmaream si La Liga
    10. Galacticii

• Romanian Users

@Kings-Dutza said in Rubrica de interviu - Saptamana 1 - 9CRonaldo:

Salut Ionut si multumim ca ai acceptat provocare de a fi putin interogat :))

Sa incepem cu inceputul....

1. Unde locuiesti?
    2. Care este cea mai frumoasa amintire din OFM/OSM?
    3. In care echipaj te-ai simtit cel mai bine?
    4. Bataliile vechi sau acestea noi, pe care le peferi?
    5. Care a fost primul echipaj?
    1. Locuiesc in Craiova
    2. Atunci cand am descoperit comunitatea, echipajele, competitiile s.a.m.d.
    3. In toate, in fiecare am avut macar un membru cu care am tinut legatura inainte de a intra.
    4. Cele vechi, mai solicitante dar si mai frumoase, preferabil cu grafica de altadata.
    5. Primul a fost Romanian Kings, actualul Predators, asta daca nu cumva am mai intrat si inainte din greseala prin vreun echipaj, fara sa stiu ce este 😃

• Salut Ionut!
    Asa cum am promis mai sus , am scris si eu cateva intrebari pentru interviul tau. Ar fi fost multe de scris , dar vor fi acoperite de ceilalti manageri care te vor chestiona. Eu sper sa nu fi repetat din intrebarile deja puse.

1. Forumul actual sau cel vechi ?
    2. Enumera 3 echipaje romanesti disparute.
    3. Fa un top 3 al echipajelor romanesti in viata.
    4. Ai vreo batalie care te-a marcat ?
    5. Dezvolta cateva idei despre cum am putea imbunatatii calitatea discutiilor pe forumul actual.
    6. Cel mai marcant membru al comunitatii din toata istoria jocului ?
    7. Cel mai in forma jucator roman in momentul actual ?
    8. Daca ai schimba ceva la joc , care ar fi acel lucru ?

• Romanian Users

Pură coincidență dar am dat peste această poză pe un stick. Ce îți mai amintești din vremea ta în RoGM?

Sezonul 5 clasament final RoGM

• Romanian Users

@foică said in Rubrica de interviu - Saptamana 1 - 9CRonaldo:

Salut Ionut!
    Asa cum am promis mai sus , am scris si eu cateva intrebari pentru interviul tau. Ar fi fost multe de scris , dar vor fi acoperite de ceilalti manageri care te vor chestiona. Eu sper sa nu fi repetat din intrebarile deja puse.

1. Forumul actual sau cel vechi ?
    2. Enumera 3 echipaje romanesti disparute.
    3. Fa un top 3 al echipajelor romanesti in viata.
    4. Ai vreo batalie care te-a marcat ?
    5. Dezvolta cateva idei despre cum am putea imbunatatii calitatea discutiilor pe forumul actual.
    6. Cel mai marcant membru al comunitatii din toata istoria jocului ?
    7. Cel mai in forma jucator roman in momentul actual ?
    8. Daca ai schimba ceva la joc , care ar fi acel lucru ?
    1. Dupa cum ai observat, familiarizat sunt cu cel vechi dar nici asta nu este rau
    2. Primul care imi vine in minte este Panzers, cand am descoperit eu echipajele erau ei si restul, din cate am observat a disparut si Diego si nici RoGT nu am mai vazut.
    3. Nu stiu cat de updatat e topul meu dar cred ca RO MANIA, Pwners si Predators sunt in continuare in top.
    4. Tin minte cand mi-au scos Fenomenos PT OSM-ul din cap, jucau un 451 foarte puternic si nu reuseam deloc sa scot puncte.
    5. Ca sa pot da cateva idei trebuie sa imi fac o impresie despre cum mai e forumul actual, o sa incerc sa intru mai des. Ce am observat este ca s-a divizat oarecum, o parte pe grupul de facebook si o parte aici. Iarasi, de cand OSM a devenit complet accesibil de pe telefon am vazut ca a scazut activitatea.
      Foarte buna este ideea lui Dan cu interviurile si cu promovarea lor si pe facebook
    6. Eu foarte mult timp am trait cu impresia ca mr onlinedragon e un fel zeu al OSM-ului, ani de zile a stat pe primul loc in clasament insa datorita punctelor pe care le acumulase in trecut si care la momentul respectiv nu scadeau.
    7. Nu prea am mai jucat cu romani in ultimul timp, lemnarumarius vad ca e primul acum in clasament. Ce mai intru printre picaturi in liga echipajului si vad ca ma bate mereu @raul_alessio , posibil el sa fie daca altcineva nu ma bate 😂 😂
    8. Pai, in primul rand, l-as face din nou simplu, cum era odata, fara grafica si alte chestii sofisticate si as reveni la tichete sezonale/premium 😇

• Romanian Users

@bbdanbb said in Rubrica de interviu - Saptamana 1 - 9CRonaldo:

Pură coincidență dar am dat peste această poză pe un stick. Ce îți mai amintești din vremea ta în RoGM?

Sezonul 5 clasament final RoGM

Frumoss...tin minte batalia cu KOKA din CCR, cand am primit toate cantonamentele posibile si imposibile 😂
    Am incercat sa tragem de cativa de pe aici dar nu erau prea dornici. Chiar sunt curios daca mai joaca vreounul.

• Romanian Users

Salut Ionuț, văd că ești din Izbiceni. Dacă-l cunoști pe Tzucu, transmite-i te rog salutări de la mine.

• Romanian Users

@9CRonaldo multumesc pentru participare si pentru ca ai dat startul acestei serii de interviuri. Multa bafta in continuare!

@Kings-Dutza cred ca putem inchide acest topic. Voi deschide imediat topicul pentru urmatoarea saptamana de interviuri.

• Romanian Moderator

Ok, il voi inchide, dar pana sa-l inchid vreau sa le multumesc tuturor celor care au participat la acest intreviu cu intrebari, lui Ionut pentru timp si disponibilitate si lui Dan pentru ajutor.

Log in to reply