Cafenea

This topic has been merged into Forumul Echipajelor Kings Dutza

• Romanian Moderator

Promotions/Campaigns:

This week's event: Training Madness!
    Starts: May 31, 11 AM CET | Ends: June 3, 10 AM CET
    0_1556695707971_TrainingBoost_EN.jpg

• @scorzinho ar trebui sa te redenumesti...omul invizibil....nu te-a vazut nimeni, nu ți-a raspuns nimeni. Pentru unii ,, butoanele,, sunt numai pentru fală, cu raspunsurile...e mai greu. Dar, putina rabdare, unii vor ramane fara ele.

• @fireman-one said in Cafenea:

@scorzinho ar trebui sa te redenumesti...omul invizibil....nu te-a vazut nimeni, nu ți-a raspuns nimeni. Pentru unii ,, butoanele,, sunt numai pentru fală, cu raspunsurile...e mai greu. Dar, putina rabdare, unii vor ramane fara ele.

Nu doar el..

• @fireman-one said in Cafenea:

@scorzinho ar trebui sa te redenumesti...omul invizibil....nu te-a vazut nimeni, nu ți-a raspuns nimeni. Pentru unii ,, butoanele,, sunt numai pentru fală, cu raspunsurile...e mai greu. Dar, putina rabdare, unii vor ramane fara ele.

In mod normal fiecare comunitate are stafful sau iar asta inseamna ca fiecare staff din comunitatea respectiva are grija de concetatenii sai. Singurul mod prin care se disting cetatenii este acel steag de la profil. Acum daca vrei ca tu sa reprezinti o tara dar sa fii reprezentat de catre alta tara nu este nici moral si nici nu ar trebui sa genereze obligatii pentru stafii din tara de la care soliciti sprijin (cel putin asa era acum ceva vreme), in conditiile in care cei cu "butoane'' fac munca benevol si asta o spune unul care a fost la "butoane" si care s-a retras din lipsa activitatii pe forumuri si implicit nejustificarea rolului meu ca si Forum Moderator. Dar in cazul Revolutionistilor nu le gasesc scuze ....cunosc speta si daca au ales sa treaca Prutul si acum nu mai au barca sa se intoarca asta e fix treaba lor si nu cred ca au nevoie de avocat. Mai bine ar gasi o modalitate sa isi recunoasca greseala si sa revina in comunitatea romaneasca....si asta o spune tot unul care a facut gestul lor cu mult timp inainte, numai ca noi ne-am facut europeni , deci ne-am "dat" cu nemtii, nu cu rusii 😄

• @foică ai perfecta dreptate dar una partiala. In primul rand, cei care am ales sa evoluam sub alt steag nu am cautat sprijinul staffului romaneasc. Din pacate, o reclamatie privind 4 trisori( dintre care 3 au fost suspendati) a fost transmisa catre staful romanesc desi ea a fost facuta in engleza si s-a solicitat expres sa nu fie transmisa stafului romanesc. Probabil ca si pe acolo sunt,,romani'' care prefera sa se spele pe maini, asa cum s-a spalat pe maini cel care a postat refuzul de a solutiona cererea privind trisorii, desi, repet, am solicitat expres neimplicare staffului romanesc, intuind clar ca virusul suferintei de importanta e inca prezent in unii membri. Prin urmare, nu am cautat si nu vom cauta( cel putin eu, nu am mandat de la ,,moldovani'' sa vorbesc in numele lor) sprijin din partea staffului romanesc, mai ales ca exista o,,dancila'' acolo.( pentru aceasta afirmatie astept un nou ban, unii doar asta stiu sa faca). Butonul de reclamat trisori nu te intreaba catre care staff te indrepti.
    In al doilea rand, nu s-a pus niciodata problema revenirii in comunitatea romaneasca, motivele care au determinat plecarea unora fiind in continuare prezente. Am crezut ca eu sunt dintre cei care tulburau apele insa am observat ca dupa plecare, stilul ,,noi avem dreptate si trebuie sa va supuneti, altfel umblam la butoane'' a fost perfectionat, iar modul de cantarire al faptelor era vadit partinitor. Nu are rost sa amintesc discutiile de pe forum privind anumite competitii, in care celor mici li se inchidea gura cu amenintarea bannului pentru spam iar cei care ridicau osanale puteau comenta in voie. daca ..pupi...nu e spam, ideea e doar sa te pui bine cu sefii, chiar daca subiectul nu te priveste( exemplu: vezi baiatul care utilizeaza aparate cu butoane pentru a satisface femeile, ma bucura faptul ca are curajul sa-si exprime neputinta in public, pe sistemul buna...sunt...gelu ...si sunt alcoolic( sau dupa caz...,,neputincios")
    In al treilea rand, exista mai multi nemultumiti iar asta se reflecta si in activitatea zero de pe forum, tocmai pentru ca le e sila sa mai intre din discutii
    In al patrulea rand, actualul RR( adica un singur manager din garda veche, manager care oricum a avut o perioada de inactivitate mare), a trecut Pruntul inot insa, desi a fost obligat sa se lepede de toti si toate, a fost tratat cu dispret, fiind trecut pe lista neagra. Cum poti trece pe lista neagra un echipaj, care a fost pe podium in clasamentul echipajelor, pentru ca nu a participat la niste competitii? Asta e gandire de ....staff? sau sunt razbunari pentru o cupa luata de RR in dauna altora?
    Despre ce greseala vorbesti? pai sunt atatea echipaje care nu participa in competitiile romanesti si nu sunt interzise, unele care se inscriu si apoi se retrag nu patesc nimic, deci, despre ce vorbim, despre o dubla masura.
    Ehe, sunt multe de spus, cum ar fi si despre mesajele primite in PM de la unii din staff, cu privire la colaborari, intrari in echipaje, competitii...dar nu suntem iude sa vindem, ca altii. Ne bucuram insa ca nu toti din staff sunt dancile si dragnea
    Prin urmare, nu cautam nici barca, nici salupa si nici macar nu ne intereseaza ce face stafful romanesc.
    In alta ordine de idei, inchei cu aceeasi urare care mi-a adus bann recent: sa aiba toti viata precum au suflelete. iar daca am primit ban pentru aceasta urare, iti dai seama ce suflete au unii. si tot eu sunt de vina...

• Community Manager

1. Daca ati facut raportul in engleza si erati pe Romania sau Moldova automat a venit la romani, trebuie sa fii pe anglia ca sa ajunga la ei.
    2. Ce treaba are locul in clasament al echipajului cu participarile in competitiile romanesti, sau vroiati vreun avantaj ca fiind in loc de frunte eram obligati sa va dam ok-ul 😞
    3. Vorbesti de mesaje, dar cel in care anumita persoana de la voi ma injura de familie si se lua de copil, ce inseamna ?
      Vreti respect, pai respectati si voi la randul vostru, iar banul pe forum nu il da niciun staff roman ca nu avem acces la asa ceva, doar GB poate da forum ban, asa ca interesati-va inainte de a da cu pietre. Nu stiti decat sa acuzati si culmea de unde a plecat de la favoare pe care am vrut sa o fac unui manager de la voi, fiind vechi pe joc si tot eu am luat valuri de injuraturi si mai vorbesti de caracter .
      Din partea mea poti posta cat vrei si atacuri si ce vrei tu, poti chiar si sa ma injuri, primesc, asa cum am primit si pm-urile tale date din lipsa de ocupatie, ban nu vei mai lua, te las sa te faci de ras cat poftesti.

• @philips170 te simti cu musca pe caciula? arata injuraturile de mama, copii si alte cele? daca vorbesti de caracter da cartile pe fata, nu te ascunde in minciuni. iar bannull il am de la tine, te-ai simtit insultat cand ti-am urat sa ai viata ca sufletul tau pur? sau cand ti-am zis ca nu trebuia sa ajunga reclamatia mea la tine deoarece esti supraapreciat? Nu esti tu ala care a postat faptul ca nu poti( nu vrei) sa rezolvi reclamatiile celor de sub alt steag? Nu tu insuti ti-ai declarat ...neputinta? da, imi asum, unii dintre voi stiti doar sa dati bann, o problema serioasa nu sunteti in stare sa rezolvati, cand apare ,,o discutie'' nu stiti decat sa amenintati pe cei care nu fac parte din gasca voastra, dar solutie nu gasiti.
    Iar pentru ca acum 4 ani, cand la fel, ati fost superpartinitori, si m-ati tinut din bann in bann, desi ,,spamau,, si alti( de, erau de ai vostri) v-am insultat ( pe unii dintre voi,) mi-ati inchis contul pe care il aveam din 2007. Stii ce regret, ca ar fi trebuit sa va injur clar pe unii dintre voi, macar ziceam, am ,,facut-o, du-te si pe aici sa nu mai dai" Nu am revenit cu conturi false, nu v-am injurat de pe alte conturi, mi-am vazut de jocul meu, avand alaturi baieti minunati ca Dorin-Scorzinho, Andrei-Andresoke Ioan Maties si am adus si altii, Vio, Alex, care au intrat in top 100. o sa te insult iarasi si o sa-ti spun ca nu ajungi nici la umbra lor. De 3 ani nu mai avem treaba cu voi, si tu vorbeste de injuraturi de mama si de copil, chiar nu iti e rusine sa minti in acest hal, pari om matur, dar..pararea e doar parare.
    Apoi alta minciuna ,cum GB da bann pe forum fara raportul tau?
    Dar cand mi-ai anulat, fara nicio justifcare, un sezon intreg pentru un singur transfer facut in ultima etapa, un singur transfer luat de pe lista de transferuri, fara sa observ ca era pus de un manager liga respectiva? te-ai uitat cumva sa vezi alte transferuri, jucatori jucati pe alte posturi? nu ai fost in stare sa dai nicio explicatie. cand am aratat insa ca un alt manager a beneficiat de 3 cedari de la alti 3 manageri, cu atacanti in poarta si portar in atac, mi-ai spus ca managerul ala e nevinovat. Asta e dreptatea de care vorbesti? sa ai parte toata viata numai de o dreptate cum o faci tu. ups...iar te-am insultat?
    Cat priveste RR, nu voiam niciun avantaj, cand Radu a inscris in RR, eu si altii eram istorie pentru acest echipaj. Omul a inscris echipajul in competitie si l-ati umilit in ultimul hal, ba l-ati mai pus si pe lista neagra. Pentru ce? Ce v-a facut Radu, ce v-a facut RR, l-ati obligat sa se lepede de noi ca de satana, dar, atat a putut intelege el. Probabil ca acum vede cu cine are de a face. S-a inscris in termen util intr-o competitie. Ati simtit nevoia sa va bateti joc de copilul asta, fara a verifica faptul ca RR nu mai exista pentru noi Pentru cei care au abandonat lupta dupa inscriere, ati luat aceeasi masura?
    O noua dovada de competenta pesedista.
    bann, nebann, suspendare, nesupendare, nu ma intereseaza efectul acestei postari si nu voi mai raspunde indiferent de ce replici vor urma, ce am avut de spus am spus, iar cei mai multi va ,,cunosc'' bine pe unii din re voi
    iar dupa Fireman2 a urmat Fireman one si poate urma Fireman infinit, am variante destule. Eu nu sunt Radu....

• Exact asa se vede din afara🤣Sunt curios cine castiga🤜🤛😁

• @maryka7

Exact asa se vede din afara🤣Sunt curios cine castiga🤜🤛😁

...intotdeauna castiga femeia 😄

• @fireman-one
    ...apropo, omule , dar chiar ai scris. Cand am dat "submit"la postarea mea de mai sus m-am gandit un pic ca nu cumva sa ma ia lumea cum ca am scris prea mult. Acum insa m-am mai linistit 😄

• @foică said in Cafenea:

@maryka7

Si care e femeia dintre ei?🤔🤣

• @maryka7 said in Cafenea:

Pun toți banii pe @Fireman-one 🤪🤣🤣

• @maryka7 said in Cafenea:

@foică said in Cafenea:

@maryka7

Si care e femeia dintre ei?🤔🤣

La secunda 25 au aparut amandoua fufele...ele sunt castigaroarele :))

• Community Manager

Spune de ce ti s-a inchis contul, fii barbat si recunoaste ca tu ai fost zmeul din spatele calculatorului care in afara de a injura sau a te lua de familia cuiva nu stii,sau poate este vorba despre altceva ,ce, numai tu stii 😉 Parca ziceai ca nu ai trimis la noi raportul, acum o dai cotita ,sunt mai multi stafii tu ai ce ai cu mine, nu iti convine ceva, fa o lista, o suspunem la vot si vedem pe urma ce se poate rezolva 😉
    Cum ti-am promis nu vei fi banat ca nu merita efortul 😉 Si de la ce a plecat scandalul, de la un manager de la voi care a avut 5 transferuri ( vanzare catre alt manager) pe contul principal si pe care nu am vrut sa il banez, acordandu-i o sansa ,adica sa isi dea demisia ca sa scape de ban. Un transfer, ok, doua ,dar nu 5 si de aici ati sarit ca arsi, pai mai flacai era o sansa data ca sa nu fie inchis, despre ce vorbim aici.
    Si cu asta te las sa continui ca se distreaza oamenii pe postarile tale.
    Si cu asta sa ai o viata frumoasa in continuare plina de lumina si de bucurii sufletesti !

• Romanian Moderator

Doar cu asemenea discutii, poate renaste activitatea pe forumul romanesc :))

• Vând golf 4😶😂😂

• Ce se da pe gratis aici?

• @nexium-coco ban-uri😂😂😂😂😂

• Si eu vreau 🚕

• @kings-dutza La facut spam am fost mereu in frunte...din pacate.