Cafenea

This topic has been merged into Forumul Echipajelor Kings Dutza

• @rmihai Crezi ca intereseaza pe cineva ? Vor sa faca bani si cam atat.

• Screenshot_20191118-181630.jpg

Din seria băieți răi, dar buni...rămân uimit pe zi ce trece de osm asta...e greu de crezut cum se poate întâmpla așa ceva...🤔

• Îmi dau seama , câtă dreptate are @rmihai ...cu acel V3.0

• @sg_gaz said in Cafenea:

@rmihai Crezi ca intereseaza pe cineva ? Vor sa faca bani si cam atat.

Daca luam in considerare tichetele in V2.0 cred ca profitul lor era mai mare atunci 🙂

• @rmihai esti sigur? Crezi ca ne-ar lasa sa facem tichete daca nu ar avea de castigat?

• Câștigă mai mult din reclame decât din achiziția de BC-uri.

• Community Manager

sunt manageri straini care baga sute de euro pe luna, nu stau ei in maruntisuri 😉

• Sunt puțini comparativ cu reclamele.

• Există destui manageri care contribuie cu sume destul de mari în BC, cei top 50, cel puțin. Într-adevăr, reclamele (din punctul meu de vedere) ar trebui să aibe o contribuție mai mare la profit decât BC-urile.

• Reclame, BC-uri..cert e ca fac profit cei de la GB.
    Legat de “distrugerea” vechilor manageri și vechilor comunități prin măsurile luate, e foarte simplu. Managerii vechi sunt playerii care au rămas alături de joc indiferent de schimbare, deci nu vor renunța acum. Asta înseamnă ca prioritatea o reprezinta playerii noi și cum sa ii atragă pe aceștia sa încerce osm și sa rămână in joc.
    Schimbările sunt inevitabile și trebuie sa ne conformam.

• Pentru mine ar fi mai interesant jocul dacă ar adauga mai multe forme de -puteri- nu doar cantonamentul și antrenamentul secret. De exemplu, mi s-ar părea interesant ca pe lângă cantonament, sa poți sa folosești o “chestie” care sa blocheze o formație de a adversarului. (Adică la meciul cu mine, adversarul respectiv sa nu poată sa folosească 433 sau 4231 etc..)
    Interesantă ar fi și adăugarea jucătorilor liberi de contract pe lista de transferuri. Sa apăra 2-3 jucatori pe lista in fiecare zi, sau chiar mai mulți, care sa poată sa fie cumpărați gratis. Acești jucatori sa fie in mare parte slabi, dar sa ai șansa și sa pice jucatori mai buni sau chiar peste media echipei tale. La un interval de timp dacă nimeni nu ii dorește, sa dispară jucătorii, de exemplu un jucător foarte bun sa apăra rar, dar sa dispară repede de pe lista. Ar spori și activitatea din joc, deoarece ar trebui sa intri mai des pentru a vedea actualizarea listei și eventual dacă a apărut un jucător liber bun,(deci un plus pt gb) dar ar reprezenta un plus și pentru manageri deoarece obțin gratis jucatori.
    Probabil sunt multe lucruri pe care mulți le avem in cap, unele bune, unele mai puțin bune..dar idei sunt, deci se poate..iar GB vine cu un update de mascote și implementează la turnee meciuri tur-retur și wow, mare realizare. Sper ca pe viitor sa își pună la contribuție imaginația.

P.S: Am postat la rând deoarece nu am mai putut sa îmi editez celălalt post și sa adaug completările. Fac aceasta precizare deoarece la abuzul la care am fost supus de x și y din staff, nu ma mai risc sa las loc de vreo chichița ca sa fiu supus încă o data la așa ceva.

• Community Manager

@a-lex98 said in Cafenea:

Pentru mine ar fi mai interesant jocul dacă ar adauga mai multe forme de -puteri- nu doar cantonamentul și antrenamentul secret. De exemplu, mi s-ar părea interesant ca pe lângă cantonament, sa poți sa folosești o “chestie” care sa blocheze o formație de a adversarului. (Adică la meciul cu mine, adversarul respectiv sa nu poată sa folosească 433 sau 4231 etc..)
    Interesantă ar fi și adăugarea jucătorilor liberi de contract pe lista de transferuri. Sa apăra 2-3 jucatori pe lista in fiecare zi, sau chiar mai mulți, care sa poată sa fie cumpărați gratis. Acești jucatori sa fie in mare parte slabi, dar sa ai șansa și sa pice jucatori mai buni sau chiar peste media echipei tale. La un interval de timp dacă nimeni nu ii dorește, sa dispară jucătorii, de exemplu un jucător foarte bun sa apăra rar, dar sa dispară repede de pe lista. Ar spori și activitatea din joc, deoarece ar trebui sa intri mai des pentru a vedea actualizarea listei și eventual dacă a apărut un jucător liber bun,(deci un plus pt gb) dar ar reprezenta un plus și pentru manageri deoarece obțin gratis jucatori.
    Probabil sunt multe lucruri pe care mulți le avem in cap, unele bune, unele mai puțin bune..dar idei sunt, deci se poate..iar GB vine cu un update de mascote și implementează la turnee meciuri tur-retur și wow, mare realizare. Sper ca pe viitor sa își pună la contribuție imaginația.

P.S: Am postat la rând deoarece nu am mai putut sa îmi editez celălalt post și sa adaug completările. Fac aceasta precizare deoarece la abuzul la care am fost supus de x și y din staff, nu ma mai risc sa las loc de vreo chichița ca sa fiu supus încă o data la așa ceva.

Crezi ca isi avea rostul finalul de la P.S. ?

• Răspunsul tău aici își are rostul?!
    Da, avea rost sa fac precizările respective și o voi face de fiecare data deoarece îmi plac lucrurile corecte și nu mi se pare corect sa va jucati cum vreți voi pe aici și sa nu fiți trasi de nimeni la răspundere când gresiti. Dar nu ma mai lungesc.

O alta chestie interesantă ar fi sa se adauge funcția “provocări” pentru echipaje ca sa poți sa joci împotriva unui adversar pe care ti-l doresti, după noile reguli din batalii, dar fără sa fie afectat clasamentul respectiv diviziile. Așa am putea sa organizam competiții după noul format, amicale după noul format și tot așa..

• @a-lex98 Ideaa cu bataliile e ok, ar fi interesant sa poti alege cu cine faci amicalele dar nu inteleg de ce sa nu afecteze clasamentul general? Ai inceput o batalie iti asumi.

Si bai omule, ce abuzuri fac cei din staf? Ca organizeaza competitii si pierd din timpul lor personal ore intregi dupa care se gasesc unii ca nu le convine una si alta? Nu iti place formatul nu teinscrii si punct. Eu sunt pe forum de aprox 10 ani si mai sunt nenumarati manageri care sunt prezenti pe forum de ani de zile si nu am vazut abuzuri impotriva celor care au jucat corect, care si-au spus parerea fara sa jigneasca pe nimeni etc etc. Voi care tot aruncati cu acuze suferiti de nebagare in seama mai copii. Pana la urma nu uitati ca acesta este doar un joc si nu va obliga nimeni sa il jucati. Nu va convine regimul? Exista buton de delete la cont si nu iti mai faci altul. Asa scapi si tu de staf si staful de tine.

• Habar nu ai despre ce vorbesti. Cum am spus, nu vreau sa ma lungesc pe acest subiect. @ManYac-XX Data viitoare când ai ceva de spus sper sa te documentezi despre ce e vorba și abia apoi sa tragi concluzii. Numai bine!

• Nu ma informez si chiar nu ma intereseaza motivele. Ti-am transmis mai sus si e valabil pentru toti, inclusiv pentru mine. Nu ne obliga nimeni sa intram pe forum. Jocul asta se poate juca si fara sa intram pe forumuri. Nu iti place nu intri si gata. Solutia este foarte simpla dar cei tari in gura se incapataneaza sa inteleaga asta. M-am saturat de cate ori intru pe forum sa vad frustrati care in fata monitorului sunt mari zmei dar in viata reala nu au curajul sa deschida gura. Daca am jignit pe cineva il rog sa imi dea report la postare. Thanks.

• @a-lex98 said in Cafenea:

O alta chestie interesantă ar fi sa se adauge funcția “provocări” pentru echipaje ca sa poți sa joci împotriva unui adversar pe care ti-l doresti, după noile reguli din batalii, dar fără sa fie afectat clasamentul respectiv diviziile. Așa am putea sa organizam competiții după noul format, amicale după noul format și tot așa..

Ar fi o idee buna insa nu cred ca va fi implementata si spun asta din simplul fapt ca ca prea putine "propuneri"ale noastre au fost luate in calcul de-a lungul timpului. Ideea in sine este foarte buna pentru noi ca si echipaje.

Am si eu un PS pt tine Alex si anume sa lasam Stafful sa isi faca treaba si sa nu ii mai judecam asa cu una cu doua. Nu cred ca a sanctionat pe nimeni nemeritat.

Una peste alta cred ca poti fi un baiat care sa posteze multe pe forum fara sa fie banat, asa ca fii un pic mai pozitiv. Ti-am dat cateva dislike-uri la postarile de mai sus pt ca nu isi avea rostul jumatate din continutul lor

• Care mai e viața voastră?

• @catalinhhh said in Cafenea:

Care mai e viața voastră?

Ce sa facem.. Uite stăm 😂🤣

• Salutare dragi colegi de manageri!!!

In primul rând va doresc sărbători fericite!!!

Am câteva idei pe care le-aș dori să împart cu voi.

Caut susținători eventual parteneri de organizare în cazul dace e să punem in practică opțiunea mai mare dintre ideile mele că singur n-aș putea realiza.

Sa incep sa va zic de unde mi-a venit ideea:
    Informând pe mai multe forumuri am văzut multe competiții naționale și la majoritatea că și la CM sau la noi la Liga Romanescă/Campionatul Național mereu se joacă în ligile de nostalgie fara transferuri.

Ideea mea ar fi sa fie o ligă/turneu cu transferuri și cu cât mai colorată adică cu participanți din mai multe țări.

Am văzut vara asta Liga TRAIL (ROM/HUN/UKR/RUS) de acolo mi-a venit ideea.

Regulile așa în mare cam la astea am gândit dar daca e să fac/facem o să completăm până la ultimul detaliu.
    Transferuri/DA
    Amicale/DA
    Cronometre/NU
    Compenzație fonduri/NU
    Cantonamente/NU
    Antrenamente secrete/NU
    Vânzarea instantaneu/NU
    Cupă/NU

Variantele de organizare ar fi următoarele.
    Poate pentru inceput ar fi cea mai simpla prima variantă dar aștept părerile...

1 East-Central European Tournament (ECET)
    Număr de participanți: MAXIM 48
    ROM (12manageri)
    HUN (12 manageri)
    UKR (12 manageri)
    RUS (12 manageri)

Asta poate fi modificată în funcție de câte înscrieri va fi.

Maxim 3 manageri/echipaj
    Grupele se va face cu trageri la sorți cu urnele alcătuite în așa fel  încât sa fie in fiecare grupă câte 3 manageri din fiecare țară.

Runda 1
    4 grupe de 12

Finala:

Primele 3 din fiecare grupă se califică în finala de 12

European Elite Tournament (EET)

A 2a variantă e mult mai greu de realizat
    La varianta asta aș avea nevoie de mult mai mult ajutor de la voluntari care doresc/pot ajuta sa facem un "turneu single" cu adevărat valoros.

Cu participanți din cele 12 comunități de forumuri europene (GER,ENG,ESP,FRA,HUN,ITA,NED,POL,POR,ROM,RUS,TUR)

Număr de participanți: MAXIM 144
    12 manageri/comunitate
    3 manageri maxim/echipaj

RUNDA 1

12 grupe de 12

Primii 3 din fiecare grupă se califică în runda 2

RUNDA 2
    3 grupe de 12

Primii 3 din fiecare se califică în marea finală de 12

Numai la varianta asta nu știu cum ar fi mai bine sa se facă înscrierile...

Ar fi cel mai bine că sa organizeze fiecare comunitate în parte un turneu preliminar unde sa se decide care 12 manageri pe care o să trimite la "Europenele"

Aștept părerile.

Cu stimă,

"Killerul"

Log in to reply