Cafenea

This topic has been merged into Forumul Echipajelor Kings Dutza

• Incepe bine CFR Cluj, joaca si cu om in plus.

• Romanian Moderator

@Cristid1999 au jucat chiar si cu 2 oameni in plus si au fost dominati....nu le inteleg jocul

• Este vorba de valoare. Nu suntem destul de valoroși încât sa ne adaptam la joc. Mentalitatea de echipa mică s-a vazut, chiar dacă aveam 2 jucatori in plus. CFR a jucat exact ca și cum ar fi jucat la 11vs11. Pana la urma este bine ca au câștigat, mai aduc clujenii ceva puncte pentru România și mai departe jocul mereu a scartait la noi, romanii, chiar și in momentul nostru de maxima glorie(generația de aur) tot pe contraatac am jucat.
    Trebuie sa ne bucure orice victorie in grupele europene pentru ca nu se știe când vom mai ajunge aici. Noi suntem pretențioși, mereu ne dorim multe, dar fără efort și fără sa vedem cât de mult putem sa ducem, asta ca neam in general și se pare ca se aplica și la fotbal.

Se mișca totul in Cluj, inclusiv la fotbal.👏🏻

• As mai adauga ceva - ne dorim multe, dar nimeni nu se gandeste la un proiect pe termen lung. Si e bine sa vrem mai mult. Poate nici scoala nu ne ajuta sa ne dam seama ca ceva calitativ se face pe termen lung, doar vanam note sa le aratam parintilor, fara sa intelegem ceva.

Hagi, pe care-l iubim nu pentru cum vorbeste neaparat, a avut 2 declaratii importante:

• cea din 1998, dupa meciul cu Paraguay, in care a zis ca fotbalul autohton se duce de rapa => nicio calificare la CM
    • prin 2009-2010 a declarat ca in 10 ani va forma jucatori ce vor alcatui baza nationalei => semifinale la CE U21, un rezultat ce este incredibil raportat la conditiile actuale.

La nivel de club nu a avut rezultate bune deoarece este nevoit sa vanda constant pentru cheltuieli diverse in cadrul clubului, din pacate. Daca ar fi pastrat nucleul de jucatori ce i-a dat in strainatate sau FCSB, in 3-4 ani ar fi putut merge in UCL, parerea mea 😉

Un alt aspect pe care l-as sublinia - la nivel de copii si juniori nu exista educatie. Cunosc destui oameni din judetul Ialomita ce joaca la acest nivel si sunt needucati (in sensul ca nu stiu sa vorbeasca, nu au grija sa aiba o conditie fizica buna, beau prin cluburi etc.)

Bineinteles, cluburile la nivel judetean nu doresc sa preia un model ca cel facut de Hagi, doar se toaca niste bani pentru a angaja niste oameni in cadrul acelui club pentru ca altfel ar fi nuli, nu ar putea face altceva cu viata lor.

Ca sa inchei: daca nu se face un update la educatia oferita la noi in secolul 21, vom ramane la acelasi stadiu. Vom ramane cu cateva exceptii, acestea care apar oriunde.

• Romanian Moderator

In Germania cluburile iau copiii (de la 5-6 ani) de acasa cu autocarul, ii duc la club, le asigura masa, cazare (unde este nevoie), nutritionist si platesc parintii cu 500 de euro pe luna pentru cheltuieli de intretinere ale copilului...nu ne vom compara niciodata cu occidentul...

• Romanian Moderator

Daca aveti idee, sau doriti sa incepem o noua competitie individuala pe plan intern, va rog sa nu ezitati si va astept cu pareri.

• @Kings-Dutza said in Cafenea:

Daca aveti idee, sau doriti sa incepem o noua competitie individuala pe plan intern, va rog sa nu ezitati si va astept cu pareri.

Ar merge de pilda Cupa Craciunului,Cupa 433,Cupa 442 sau Cupa 451-4231...sau o noua editie de Royal Rumble.

• Din punctul meu de vedere orice format de competiție e bine venit cât timp se vor tine cont de anumite aspecte ci anume:

Competiția sa fie anunțată cu ceva timp înainte sa se dea drumul la înscrieri, sau perioada de înscrieri sa se deruleze pe o durata de timp astfel încât sa se faciliteze înscrierea celor care nu au cont liber, dar doresc sa joace.

Sa fie o competiție pentru toată lumea, nu doar pentru primii 10 din top și așa mai departe. Sa fie anumite cerințe, dar minime, de exemplu 50 de meciuri de H etc.

In ceea ce privește competiția in sine, orice este in regula cât timp participanții vor avea șanse egale.

• Romanian Moderator

@maurinio75 said in Cafenea:

@Kings-Dutza said in Cafenea:

Ar merge de pilda Cupa Craciunului,Cupa 433,Cupa 442 sau Cupa 451-4231...sau o noua editie de Royal Rumble.

Iti multumesc pentru propuneri si ma gandesc ca pe la sfarsitul lunii sa ii dam drumul la Cupa Craciunului.

Zilele astea, voi deschide un topic special acestei competitii, in care vor fi incluse detalii, regulament, etc.

• Am vazut zilele trecute(dacă nu ma înșel) o postare pe Instagram a celor de la gamebasic legată de osm și anume ca vor urma update-uri majore in ceea ce privește jocul.
    Ce credeți ca se va întâmpla?! Se va schimba jocul atât de tare sau vor fi mici retururi?!

Btw, sper ca nu e un update major care sa implice simularea și sa o dea definitiv peste cap.🧐😅

• Romanian Moderator

@a-lex98 am vazut si eu, dar inca nu stim nimic...pana pe 12 noiembrie cand va avea loc actualizarea, GB ne tine in suspans 🙂

• Hai că a venit marele update. Sunt in regula noile mascote, dar nu aduc ceva special sau nu la dimensiunea anunțată de gb. Cu sau fără ele, jocul este la fel.
    Sincer, sunt puțin dezamăgit, ma asteptam la altceva. Nu zic ca e de rau ceea ce au făcut, dar nici nu e ceva wow. Astept un update care sa facă jocul mai interactiv, cu diferite moduri de joc..habar nu am, dar ceva sa implice jocul, nu doar mici retusuri la design.

• R.I.P. Doerak. 😔

Vor sa omoare tot ce tine de vechiul OSM.

Log in to reply