Liga Românească 2020

• Romanian Moderator

Asadar lista de inscrieri pentru Liga a III-a s-a completat! Ba chiar avem deja si o rezerva (iulicanu din Lions). 🙂

Intr-o saptamana am definitivat primele doua ligi si am completat 6 grupe in Liga a III-a (in total 108 manageri).

De mentionat faptul ca avem si un manager care a vazut prea tarziu invitatia de a juca in Liga a II-a (Cosmin Agavriloaie), astfel ca acesta va fi rezerva si va intra in Liga a II-a doar in cazul in care cineva nu va mai putea intra.

Nici unul din managerii inscrisi in Liga a III-a nu este eligibil pentru a juca in Liga a II-a!

Voi reveni saptamana viitoare cu tragerea la sorti a grupelor.

Pana atunci, cine doreste sa se mai inscrie o poate face, dar doar pentru a fi trecut pe lista de rezerve.

b682ae93-9441-4c58-a8c5-5f62f941dcce-image.png

• Romanian Users

@raul_alessio TPoWeR- TGG vrea și el in caz de renunța vreunii

• Romanian Users

Cote Coty vrea si el sa se inscrie, daca renunta cineva.

• Salut, ne așezăm și noi în coadă la rezerve:

MTeodor Romania OSM
    christmasd Romania OSM

Am jucat și anul trecut în liga IIIA.

• Romanian Users

Andreii PST - Dracula RO Land daca mai este loc. Multumesc

• @raul_alessio și @Kings-Dutza felicitări pentru tot, vă faceți treaba foarte bine 😁, le urez noilor participanți, dar și celorlalți, mult succes 😇!

• Romanian Moderator

@fc-ionutz31 said in Liga Românească 2020:

@raul_alessio și @Kings-Dutza felicitări pentru tot, vă faceți treaba foarte bine 😁, le urez noilor participanți, dar și celorlalți, mult succes 😇!

Multumim Ionut! Atat timp cat mai suntem in putere incercam sa dam tot pentru binele comunitatii 😉

• Romanian Moderator

S-a retras Galacticcc, astfel ca iulicanu din Lions a prins pana la urma un loc in Liga a III-a:

03cdc7ed-6e7a-43e2-87c1-fdddc008bd6c-image.png

Rezerva Liga a II-a: Cosmin Agavriloaie

Rezerve Liga a III-a (ordinea este irelevanta aici - vor primi invitatie toate rezervele daca va fi cazul si vor intra cei mai rapizi - nu are sens sa asteptam ore in sir dupa o rezerva cand va putea intra si apoi tot asa...cine este mai activ joaca, cine nu este pe faza, la revedere):

barbierul din venetia - KOKA (clasament 87724)
    TPoWeR - The Golden Generation 2 (clasament 3797)
    Cote Coty - fara echipaj (clasament 650629)
    MTeodor - Romania OSM (clasament 10069)
    christmasd - Romania OSM (clasament 11284)
    Andreii PST - Dracula RO Land (clasament 2686874)

• Romanian Moderator

Managerii din primele doua ligi:

1f3945f6-5fdd-4718-b9fd-cd0aa78bd62b-image.png

• In prima liga sunt reprezentati cu verde cei nou-promovati, cu albastru cei care au jucat si anul trecut in prima liga, iar cu albastru inchis campionul en-titre.
    • In liga a II-a sunt reprezentati cu albastru deschis cei care au retrogradat din prima liga, cu verde cei care au jucat si anul trecut in liga a II-a, iar cu portocaliu cei nou-promovati.

• Romanian Moderator

Iata asadar in ce componenta vor incepe aceasta editie primele doua ligi (3 grupe):

9005b3cb-f594-4611-bf8b-d7e27ba82ccc-image.png

• Din Liga I retrogradeaza ultimii 6 manageri !

• Din Liga a II-a promoveaza primii 3 si retrogradeaza ultimii 6 din fiecare grupa !

• Romanian Moderator

Tragerea la sorti pentru cele 6 grupe ale Ligii a III-a o aveti mai jos.

Am impartit cei 72 de manageri in 12 urne in functie de clasamentul mondial de acum cateva zile.
    Apoi am plasat managerii din fiecare urna in grupe echilibrand numarul de participanti din fiecare echipaj.

Exemplu 1: Din echipajul DRL participa 16 manageri, asa ca impartirea lor in grupe a fost de cate 3, 3, 3, 3, 2, 2 - adica am evitat sa fie 4 manageri intr-o grupa si unul singur in alta.

Exemplul 2: Din echipajele ROMANIA si The Golden Generation participa cate 6 manageri, asa ca am plasat cate un singur manager din aceste echipaje in fiecare grupa (nu veti vedea 2 manageri intr-o grupa, iar in alta nici unul).

Daca observati vreo greseala va rog sa ma anuntati urgent!

19e29ed0-c8a4-4420-9418-592b30041692-image.png3fb7de9d-1e7d-4d64-b6ce-fc69c7273115-image.png

• Romanian Moderator

Conform celor explicate mai sus, iata si componenta Ligii a III-a:

c11550f2-9394-4cf4-a831-885de4f81216-image.png

• Din fiecare din cele 6 grupe vor promova primii 2 manageri in Liga a II-a!

Rezerva Liga a II-a: Cosmin Agavriloaie

Rezerve Liga a III-a (ordinea este irelevanta aici - vor primi invitatie toate rezervele daca va fi cazul si vor intra cei mai rapizi - nu are sens sa asteptam ore in sir dupa o rezerva cand va putea intra si apoi tot asa...cine este mai activ joaca, cine nu este pe faza, la revedere):

barbierul din venetia - KOKA (clasament 87724)
    TPoWeR - The Golden Generation 2 (clasament 3797)
    Cote Coty - fara echipaj (clasament 650629)
    MTeodor - Romania OSM (clasament 10069)
    christmasd - Romania OSM (clasament 11284)
    Andreii PST - Dracula RO Land (clasament 2686874)

• Romanian Moderator

Astept voluntari pentru a crea grupele:

Liga 1: ?
    Liga 2A: ?
    Liga 2B: ?
    Liga 3A: ?
    Liga 3B: ?
    Liga 3C: ?
    Liga 3D: ?
    Liga 3E: ?
    Liga 3F: ?

Instructiuni pentru moderatori:

▶ Creeaza o liga
    ▶ Alege o ligă: Istoria Cluburilor B
    ▶ Denumire Liga: LR 2020 - Liga X* (*X = 1, 2A, 2B, 3A, 3B, 3C, 3D, 3E, 3F)
    ▶ Click pe Instrumente avansate:

0_1564595192855_descărcare.png

• Romanian Moderator

Multumim Raul pentru munca depusa, un adevarat efort depus, jos palaria!

Acum ca stim componenta grupelor, vreau sa va urez mult succes tuturor si fair-play. Hai ca in acest an sa nu mai avem discutii contradictorii, hai sa respectam munca unui om cu familie si job, hai sa ne intelegem intre noi ca oameni si haide sa nu mai folosim unealta de ban pe forum.

Fie ca cel mai bun din Liga 1 sa castige titlul de campion al LR 2020, fie ca cei mai buni 6 din Liga 2 sa promoveze in Liga 1, iar cei mai buni din Liga 3 sa promoveze in Liga 2 pentru anul viitor.

• @raul_alessio

Tin sa felicit si eu stafful pentru organizarea transparenta si impecabila a acestei competitii.

Fac si eu o completare si anume ca "liderii" echipajelor sa comunice in timp util cu membrii echipajului care sunt inscrisi si sa ii tina la curent cu informatiile postate pe topicul competitiei, astfel incat sa nu avem surprize neplacute, iar competitia sa se desfasoare perfect cap-coada. Fac aceasta completare in conditiile in care nu toti membrii echipajelor sunt prezenti permanent pe forum, fie ca ne place sau nu , majoritatea fiind prezenti pe grupurile de wp sau alte alternative forumului. Personal incerc sa ii directionez si catre forum dar va dura pan se vor familiariza cu acesta .
    In incheiere urez succes tuturor participantilor si indiferent cine va castiga grupele/ligile, intrucat lupta trebuie sa fie la fiecare nivel al competitiei, trebuie sa o faca in mod fair-play

• Felicitari pentru @raul_alessio! A fost ceva de munca sa imparti atatia manageri respectand mai multe criterii.
    Totodata, nu cred la LN a mai avut asa multi participanti la startul vreunei editii.
    Eu unul ma bucur, cu cat mai multi cu atat mai bine. Romania este pe locul 4 mondial in OSM din 196 de tari/natiuni.
    Competitia aceasta ne va face pe toti mai puternici. Hai Romania!

• Romanian Users

@raul_alessio said in Liga Românească 2020:

Liga 1: ?
    Liga 2A: ?
    Liga 2B: ?
    Liga 3A: Chingy178
    Liga 3B: ?
    Liga 3C: ?
    Liga 3D: ?
    Liga 3E: ?
    Liga 3F: ?

Log in to reply