Sık Sık Üstün Oynayıp Kazanamama Sorunu

 • Turkish Users

  Arkadaşlar merhaba. Oyunun defansif taktikleriyle ilgili bir sorunum var. Geçtiğimiz son 4-5 güne kadar benim takımımdan güçlü takımlara karşı 4-5-1 ya da 5-2-3 gibi taktiklerle çıktığımda takır takır top oynayıp galibiyet alabiliyordum. Fakat dediğim gibi son 4-5 gündür güçlü rakiplere karşı bu taktiklerle çıkıp istatistiklerde de üstün olup galibiyet alamıyorum hatta son 2-3 gündür gol bile atamıyorum. Sizce bu dramatik düşüşün sebebi nedir? Oyunun maç motorunda bir sorun olabilir mi? Dediğim gibi bu kaybettiğim ya da berabere kaldığım maçların hepsinde istatistiklerde fark attım. Umarım yardımcı olan çıkar.

  Edit: Bu olay sadece defansif taktiklerde gerçekleşmiyormuş. Bugün benden güçsüz rakibime karşı da aynı olayı yaşadım. Nedenini anlayamıyorum. Bu arada bu olaylar Savaş Ligi'nde gerçekleşiyor. Ekip arkadaşlarımın gidişatları kötü olduğundan beni de etkiliyor olabilir mi?

 • Turkish Moderator

  @Svatznović Merhaba,

  Maç sonuçları kadro gücünüz, oyuncuların form ve moral durumları, taktiğiniz ile doğru orantılıdır. Bunların sadece birinin olması o maçı kesin olarak kazanacağınız anlamına gelmez. Kadro değerinizin yüksek olması veya özel antrenman kullanmış olmanız sadece o maç için rakibe göre avantajlı konuma geçebileceğiniz anlamına gelir.Tabi bunun için kendi taktiğiniz, rakibin taktiği ve rakip takımın da oyuncu durumları önemlidir. (Ev sahibi avantajı ve stadyum sahası da extra avantaj olabilir)

  Ayrıca oyunda şans faktörü de vardır, nasıl ki gerçek hayatta düşük kadro değerine sahip takımlar büyük kadro değerli takımlardan puan ve puanlar alabiliyorsa OSM'de de bu tarz durumlar olması gayet doğaldır.

  Taktiksel konularda yardım için forumumuzda bulunan OSM Taktikleri başlığını kullanabilirsiniz.

  İyi oyunlar.