Oyuncu moralleri yüzünden maç kazanamıyorum

 • Turkish Users

  Merhabalar. Bu bir önceki ligde fark ettiğim bir durumdu. Eğer takımımda moralsiz bir tane bile oyuncu var ise maçların bir tanesini bile kazanamıyorum, istatistiklerde sürekli fark atmama rağmen. Art arda üstün oynayıp kazanamadığım olmuştu önceki ligimde. Daha sonra o oyuncuları satıp kurtulduktan sonra kazanmaya başlamıştım.

  Dün yeni ligimin ilk maçında kadromu kurmayı unuttum ve yenildim, haliyle moraller yine düştü... Tahmin edersiniz ki bir sonraki maçta yine çok üstün olmama rağmen maçtan galip ayrılamadım. Bu durum çok canımı sıkmaya başladı. Ben ilk maçları kazanamadıktan sonra ligler elimden kayıp gidecek mi böyle? Hani bir maç olur iki maç olur ama art arda 4-5 maç kazanamamıştım ya ve hepsinde üstün oynadım altını çiziyorum buranın. Bu kez moralsizleri oynatayım da düzelsin dedim ama yine olmuyor. Ekip savaşlarında zaten 10 maç var, ben bu adamları takımdan yollayayım yeniler gelsin diyene kadar lig bitiyor abi.

  Ben bu durumu nasıl düzelteceğim? Eskiden OSM'de böyle bir şey yoktu. Hani moralsiz olmak tabii ki ettkiler ama ulan bir maçını da kazanırsın yani o kadar üstün oynuyoruz. Yardımınızı bekliyorum :((

 • Turkish Moderator

  @Svatznović Merhaba,

  Maç sonuçları oyuncuların form ve moral durumları kadar kadro gücünüz ve taktiğiniz ile doğru orantılıdır. Bunların sadece birinin olması o maçı kesin olarak kazanacağınız anlamına gelmez. Kadro değerinizin yüksek olması veya özel antrenman kullanmış olmanız sadece o maç için rakibe göre avantajlı konuma geçebileceğiniz anlamına gelir.Tabi bunun için kendi taktiğiniz, rakibin taktiği ve rakip takımın da oyuncu durumları önemlidir. (Ev sahibi avantajı ve stadyum sahası da extra avantaj olabilir)

  Ayrıca oyunda şans faktörü de vardır, nasıl ki gerçek hayatta düşük kadro değerine sahip takımlar büyük kadro değerli takımlardan puan ve puanlar alabiliyorsa OSM'de de bu tarz durumlar olması gayet doğaldır.

  Taktiksel konularda yardım için forumumuzda bulunan OSM Taktikleri başlığını kullanabilirsiniz.

  İyi oyunlar.