Deneyim puanı saçmalığı??

 • Turkish Users

  Herhangi bir takımı alıyorum. Rakiplere karşı kadro üstünlüğü kurup stadyum seviyemi vs. yükseltiyorum. Rakibe karşı her şeyim daha iyi olsa bile, rakip menajerin deneyim puanı benden yüksek olunca hiçbir işe yaramıyor. Oyun resmen deneyim puanı yüksek olan menajerin kazanmasına göre ayarlanmış. Efsane kadro kuruyorum, taktiğimi güzelce yapıyorum, stadyum seviyemi yükseltiyorum. Bana göre düşük kadrosu olan menajere eğer deneyim puanı benden yüksekse diş geçiremiyorum. Deneyim puanını ben de geliştiriyorum şu an ama deneyim puanının skoru bu kadar etkilemesi çok saçma.

 • Turkish Moderator

  @mustafakaragoz80 Merhaba, bizimle iletişime geçtiğiniz için teşekkürler.

  Maç sonuçları kadro gücünüz, oyuncuların form ve moral durumları, taktiğiniz ile doğru orantılıdır. Bunların sadece birinin olması o maçı kesin olarak kazanacağınız anlamına gelmez. Kadro değerinizin yüksek olması veya özel antrenman kullanmış olmanız sadece o maç için rakibe göre avantajlı konuma geçebileceğiniz anlamına gelir. Tabi bunun için kendi taktiğiniz, rakibin taktiği ve rakip takımın da oyuncu durumları önemlidir. (Ev sahibi avantajı ve stadyum sahası da ekstra avantaj olabilir)

  Ayrıca oyunda şans faktörü de vardır, nasıl ki gerçek hayatta düşük kadro değerine sahip takımlar büyük kadro değerli takımlardan puan ve puanlar alabiliyorsa OSM'de de bu tarz durumlar olması gayet doğaldır.

  Ayrıca karşılaştığınız menajerin deneyiminin maç motoru üzerinde hiçbir etkisi yoktur.

  İyi oyunlar.