Új fórum

• Community Manager

Szeretnék elsőként köszönteni mindenkit az új fórumon. :blush: Már hetek óta lehetett pletykákat hallani arról, hogy megújul a fórum, sőt... hivatalos bejelentés is érkezett erről, amit elég sokan láthattak, de egészen biztos vagyok benne, hogy sokakat meglepett a dolog.
    Ebben a témában szeretnék összefoglalni (nagyjából) mindent, amit az új fórumról tudni kell és az esetleges kérdéseket is itt tehetitek fel.

Az első és legfontosabb dolog, amiről beszélnünk kell az az, hogy mi történik a régi témákkal. Ezeket sajnos nem lehet egy az egyben átemelni, minden hozzászólást átmásolva... de a lehetőség természetesen megvan hozzá, hogy itt folytassunk néhányat a fontosabbak közül. Ahogy azt mindenki látta már, én megnyitottam néhány fontosabb témát az előző fórumról, azokat itt is folytathatjuk. Ha van valakinek bármilyen javaslata ezeken kívül, akkor nyugodtan írja le.

Nyilván mindenkinek feltűnt, hogy a fórum gyakorlatilag egy új oldalra, a játékon kívülre került. Az OSM elég szűk kereteket szabott a fórumozásnak, ebben az új rendszerben talán egy kicsit érdekesebb lesz... Senkinek sem kell külön regisztrálnia ezen az oldalon, a frissítés utáni első bejelentkezéskor automatikusan létrejön a profil, amit aztán mindenki saját ízlése szerint tovább szerkeszthet.

A fórum szerkezete is megváltozott. A önálló futball fórum és a kávéház megszűnt, összevonásra került az általános témákkal. A hibajelentő és a segítségkérő fórum is összeolvadt. Vannak olyan közösségek, ahol több nagy téma van, de ott a felhasználók száma is magasabb. A magyar közösségnek ez egyelőre bőven elég. A közös egyesületi fórum megszűnik, de az ottani fontosabb témákat folytatni fogjuk az új fórumon is, ha van rá igény. Az egyesületek zárt fóruma is tiszta lappal indul, akinél van mit, ott esetleg érdemes lehet átmenteni a fontosabb témákat.

Most pedig néhány szót arról, hogy milyen újdonságokkal találkozhatunk még. Az új fórum például elérhető lesz a telefonos alkalmazásokból is (állítólag), sok felhasználó régi óhaját sikerül teljesíteni ezzel. A felhasználók végre törölhetik vagy módosíthatják a saját hozzászólásukat vagy témájukat az első fél ill. kettő percben. Fel lehet iratkozni témákra (pl. nyomon lehet követni egy hibajelentést) és a témához érkező válaszokról a menedzser külön értesítést kap. Lehet követni menedzsereket is, ez azt jelenti, hogy az illető összes nyilvános posztját követhetjük. Na és persze itt van a sok száz új emoji - itt szeretnék megkérni mindenkit, hogy ne vigyétek túlzásba a dolgot. :innocent:

Tudom, hogy nagyon furcsa lesz ez most azoknak, akik már éve óta fórumoznak, mindenesetre bízom benne, hogy mindenki megtalálja majd a helyét. Jó nézelődést és még egyszer: akinek kérdése van az új fórummal kapcsolatban, az nyugodtan leírhatja ebbe a témába.

• Community Manager

Egy fontos dolgot elfelejtettem. A régi fórum archivált verziója még egy ideig elérhető lesz ezen a linken.

Új hozzászólást írni természetesen már nem lehet, de még megnézhetitek, hogy melyik lehet az a téma a sok közül, amelyiket érdemes lenne átmenteni az új verzióra.

• @scottibrahim
    Hosszas keresgélés után végre sikerült rátalálnom, nem volt egyszerű.

....."Nyilván mindenkinek feltűnt, hogy a fórum gyakorlatilag egy új oldalra, a játékon kívülre került. Az OSM elég szűk kereteket szabott a fórumozásnak, ebben az új rendszerben talán egy kicsit érdekesebb lesz... Senkinek sem kell külön regisztrálnia ezen az oldalon, a frissítés utáni első bejelentkezéskor automatikusan létrejön a profil, amit aztán mindenki saját ízlése szerint tovább szerkeszthet"......

Ha a fenti sorokat jól értem akkor két ablakot kell majd megnyitni:

• a játék alapoldalát
    • a fórum oldalát.

Nem szeretném nagyon minősíteni a játékot működtetők munkáját, de ez egy átgondolatlan értelmetlen húzás volt még akkor is ha a régit reformálni kellett.
    Hát eddig sem fórumoztam sokat, de lehetséges hogy a jövőben még ennyit sem fogok.

• Community Manager

Igen, két külön lapon fog működni a játék és a fórum. A fórumra kattintva automatikusan nyílik egy új oldal, amit aztán be lehet zárni - külön kijelentkezni nem kell, az OSM-ből való kijelentkezéssel együtt megy ez is. Fontos, hogy a fórumra nem lehet bejelentkezni anélkül, hogy ugyanezt megtennénk a játékban is, még a közvetlen linkkel sem.

• @scottibrahim
    Köszönöm a választ.
    Bár kérdeztem, de valójában erre a megoldásra gondoltam én is, de úgy gondoltam jobb ha megerősíttetem a gondolatomat.

Nem tudom, hogy mennyire lesz jó ez a megoldás?
    Ismételni tudom csak a szerver működtetői nem gondolták át az egészet.
    A játékban is vannak furcsaságok, de ez a új fórum "megalkotása" túltesz mindenen.
    Szerintem ezzel tönkre tették a játékot!
    Nem vagyok annyira oda a fórumért, de tény azért a közös chatnek mindenképp kell egy oldal. De ez az újítás nagyon felbosszantott, hogy egy ilyen "furcsasággal" akarják működtetni a játékot.
    Nem szeretnék vészmadár lenni, de úgy érzem a véleményemmel nem leszek egyedül, már csak azért is mert nem lesz egyszerű fellépni az oldalra, még úgy is, hogy nagyon részletesen és értelmesen leírtad a fórum működtetését és a belépés módját.
    Úgy gondolom sokaknak problémát fog okozni, hogy fórumot használhassák.

Más.
    Egyetértek, hogy csak két főtéma van, és ezeken belül lehet létrehozni altémákat.
    Ha javasolhatom ne engedjétek a jövőre vonatkozóan a főtémákon belül értelmetlen altémák megnyitását. A sok altémán belül ne vesszen a lényeg a "sok korpa közt".

• Még egy dolog amit tapasztaltam.
    Ha bezárom a fórum lapját, csak akkor tudok újra a magyar fórum oldalra fellépni ha teljesen kilépek az OSM játékból és újra bejelentkezem mind a játékba majd a fórum oldalára.

Hát nem tudom, hogy ez kinek jó, de én szeretek a neten "szörfözni" és játszani egy időben. Sajnos néha a sok megnyitott oldal esetében macerás eset lesz nyomon követni.

• Community Manager

Bezártam a fórum lapját és gond nélkül vissza is tudtam jönni a fórumra másodszor, nálam nincs meg ez a probléma. Az egyetlen, amit én is észrevettem az az, hogy sok a hibaüzenet és lassú a rendszer - de ezt inkább a sok új profilnak és felhasználónak tudom be, idővel rendben leszünk, a tesztek alatt semmilyen gond nem volt az oldallal, akkor mondjuk kevesebben voltunk.

• Hungarian Moderator

@Joe_fater
    Köszönjük észrevételed, és hogy elsőként üzenhettél a később érkező nagyközönségnek.
    Ne bosszankodj "Szalai megtalálta a góllövő cipőjét", biztos lesznek olyanok akiknek fog tetszeni.

• @scottibrahim
    Az esetet több bezárás után tapasztaltam. Most nekem is egyből sikerült.
    Valóban sok a hiba üzenet és talán valóban a "túlterheltség" és a lassúság számlájára írható az általam tapasztalt jelenség is.
    Nem vagyok egy zseni a szoftverfejlesztés területén, de ezt sok-sok eredményes kísérletezés után lehetett volna létrehozni. Sajnos ez nem történt meg úgy gondolom, hogy emiatt alakul illetve alakulhat ki az a sok negatív észrevétel.

• @chypy20
    Nem bosszankodom annyira, csak egy "hangyányit"
    Tudom minden kezdet nehéz, de azért ez a fórum kezdett sok-sok negatívumot hoz magával.
    Azt gondolom ezt kell túl élni és akkor minden happy lesz.

• Szeretném kérdezni, hogy a közeli jövőben lesz még valami újítás?
    Október elején "megpendített" Új közvetítőszoba, élő közvetítés bevezetése mikorra várható webes formában?
    Bízom benne, hogy annak megújítása nem fog ilyen gondokat okozni.

• Community Manager

Az egyetlen dolog, ami most az eszembe jut, az a közvetítőszoba visszatérése... telefonos alkalmazásokban már újra használható, de a weboldalra is visszatér majd, pontos dátumot viszont sajnos nem tudok ezzel kapcsolatban mondani.

• Kellett ez az új fórum, mint kígyónak a lábszárvédő.

• @scottibrahim
    Azt nem tervezik, hogy újra váltani tudjunk a szerverek között?

• Community Manager

Nem, mert akkor megint ugyanaz lenne, mint régen. A többség elfoglalna 5-6 szervert, a többin meg alig maradnának menedzserek.

• @scottibrahim
    Legalább egy olyan lehetőség lehetne, hogy egyszer eldönthesse az ember, melyiken szeretne játszani... Akkor visszatérhetnék a Ferenc szerverre és ki sem mozdulnék onnan!:)

• Community Manager

Az ugyanahhoz a jelenséghez vezetne, mint amit korábban írtam.

• Sziasztok. És mi lesz az egyesületi fórumokkal? Hogyan lehet majd elérni?

• Community Manager

Minden egyesületnél megmarad a saját fórum, de az is nulláról indul.

• Hol találjuk meg az egyesületi fórumot?

Log in to reply

Looks like your connection to OSM Forum was lost, please wait while we try to reconnect.