Campionatul Mondial OSM 2017

• Romanian Moderator

0_1485775071738_OSM WC.jpg

Ce este Campionatul Mondial OSM?

Campionatul Mondial OSM este o competitie oficiala organizata de Staff-ul OSM pentru cei mai buni manageri din acest joc, bazata pe numarul total al punctelor de manager acumulate intr-o perioada determinata. Trisorii sau managerii care au avut interdictie pe forum nu vor avea drept de a juca in aceasta competitie, indiferent daca au fost gasiti vinovati in timpul sau dupa perioada de calificare ori chiar pe parcursul desfasurarii Campionatului Mondial.

Editia din 2017 se va juca in acelasi format ca aceea din 2016:

192 de manageri (incluzand castigatorii ultimelor 3 editii, care vor fi calificati automat)

3 runde:

Runda 1: 16 ligi de 12 manageri fiecare » Primii 3 manageri din fiecare liga se califica in Runda 2
    Runda 2: 4 ligi de 12 manageri fiecare » Primii 3 manageri din fiecare liga se califica in Runda 3
    Runda 3: 1 liga de 12 manageri » Castigatorul ligii este Campionul Mondial OSM 2017.

Ligi Speciale pentru fiecare runda (fara compensatie de Boss Coins compensation, fara cantonamente, fara antrenamente secrete si fara transferuri. Amicalele raman la latitudinea fiecarui manager sa decida cate vor sa joace in fiecare runda)

Ce se schimba in aceasta editie?

Doar ligile in care s-au jucat minim 14 meciuri vor fi luate in considerare.

Perioada de calificare va fi intre 1 decembrie si 31 mai, dar numai ligile care se termina de pe 14 decembrie inainte se pun la socoteala.

Vor fi facute verificari la intamplare asupra managerilor din TOP 500 in aceasta perioada, asadar daca va ganditi sa trisati, ganditi-va de doua ori inainte.

Data de start: nu este inca stabilita, dar probabil va fi la inceputul lunii iulie 2017!

P.S. Aceasta competitie nu este pe baza de inscrieri. Managerii cu cele mai multe puncte vor primi invitatie de la GameBasics.

Topicul oficial in engleza este: aici.

• Am avut ghinionul incredibil sa termin pe 13 decembrie. :(

• Nu stiti din editiile trecute cam cate puncte trebuie facute ca sa prindem trenul spre CM (estimativ)? in cazul in care perioada de calificare a fost cam aceiasi si in trecut... Stiu ca o sa fie un clasament dar poate aveti voi niste calcule.

• Romanian Moderator

@KGB-666 said in Campionatul Mondial OSM 2017:

Am avut ghinionul incredibil sa termin pe 13 decembrie. :(

Si eu pe 8. Marinel tot pe 13 :) ...ca de obicei nu anunta si ei mai din timp sa stii cum sa-ti planifici ligile.

@IoanMaties said in Campionatul Mondial OSM 2017:

Nu stiti din editiile trecute cam cate puncte trebuie facute ca sa prindem trenul spre CM (estimativ)? in cazul in care perioada de calificare a fost cam aceiasi si in trecut... Stiu ca o sa fie un clasament dar poate aveti voi niste calcule.

De obicei perioada de calificare era de 6 luni..acum vad ca este de 5 luni si jumatate. In ultimii doi ani daca nu ma insel s-au calificat cei care aveau minim 23-24 de mii de puncte. Ca sa fi sigur ar fi bine sa faci peste 25.000...nici asa nu-ti garantez, dar macar sa ai o idee.
    Anul trecut parca facusem vreo 33 de mii. Nu e foarte greu in principiu.

Log in to reply

Looks like your connection to OSM Forum was lost, please wait while we try to reconnect.