Oyundaki şans faktörüne sitem ve öneri

 • Turkish Users

  Öncelikle oyuna yeni başladım. İlk başlarda gerçek oyuncular olması ve fazla vakit almaması hoşuma gitti. Şimdi iyice bezmeye başladım hevesim azaldı.

  Bir maçta 15 şut çekiyorum rakip 9 şut çekiyor ama 4 gol yiyip kaybediyorum. Erman taktiğe bayılıyor ama şanssızlık vardı diyor.

  Sonradan başka Maçta maç anlatımında 6 kez arka arkaya top direkten dönüyor. Sanırsınız 11 tane Hamit Altıntop ile maça çıktık. Yine daha çok şutumuz olmasına rağmen maçı kaybediyoruz. Erman yine taktiğe bayılıyor şanssızlık var diyor.

  Biz daha az şut çektiysek zaten en az 5 yiyoruz.
  Not: kgv oynamıyorum.

  Benden 4 kat 5 kat fazla sarı görenler hiç kırmızı görmüyor ama bizim 3 kırmızımız var. Dikkatli yaptığımız ayarda maç başında kırmızı görüyoruz.

  5 yıldır oynayan arkadaşım var Ona diyorum böyle şey mi olur? Yeni menejerler ilk başta şanssızlık Yaşar normal diyor.

  Böyle iş mi olur? Futbolda şans faktörü var okey ama şans faktörü futbolda hep kaybettiren bir şey değil.

  Yeni menejerler şanssızlık yaşıyorsa boşa coins aldım. Boşa emek sarfettim. Eski bir hesap alsam daha mantıklı.

  Eski menejerlerlere ödül verilecekse 2 yıllığa 2 coins 3 yıllığa 3 coins gibi bir şey yapılsın.( rutin 6 saatte verilen kastım )

  İş klübü zaten sıkıntılı. Kaşif istediğim oyuncuyu getirmiycekse üzgünüz aradığınız kriterlerde oyuncu yok diyip hiç gitmesin coins de boşa gitmesin. En azından coinsle üst üste kaşif gönderilirken bu yapılsın. 20 kez üstüste coinsle kaşif gönderiyorum 70-85 arası getiriyor. Coinsler boşa gidiyor.

  şans faktörüde yeni başlayanlar aleyhine işlemesin. Çünkü bu mantıkla 6 yıl oynasam arkadaşım 12 yıl oluyor. Onla maç yapınca yine yeni menejer benim şanssızlık geliyor demek.

  Neyse zaten ligim bitiyor bunlar öneridir. Son olarak Türkiye de bu kadar yaygın olan oyun bizle Türkçe mailleşsin.

 • Community Manager

  Merhaba @gökhangalata
  Bahsetmiş olduğunuz gibi futbol oyunu ne kadar tecrübe gerektirse de birazda şans yanınızda olması gerekiyor. Osm oyununuda bu açıdan futbolla özdeşleştirebiliyoruz. Eski hesaplardan bahsetmişsiniz . Eski hesapların yeni hesaplara göre aksine dez avantajı var çünkü 6 aydan eski bir hesabın sürekli menajer puanı düşmekte . Maç konusuna gelince normal çıkarak benimde kırmızı yediğim oldu ve rakibim aşırı agresif çıkmasına rağmen kırmızı görmedi buna yapabilecek birseyimiz yok şans faktörü işte burada devreye giriyor . Şut ve gol atamama konusuna gelince bu olay genelde al bu taktik herkesi yener kur diye düşünenler de yaşanan bir durum . Oyuncularına ve takımın gücüne göre taktik şekillendirmek lazım . Konuyu açık bırakıyorum görüşlerini bildirmek isteyen yazabilir


 • @gökhangalata dedikleriniz mantıklı fakat futbolun gerçekçi kısmına değinmek istemiş oyun motoru. gerçek hayatta da birçok örneğini görüyoruz çok şut atıp her maç kazanılmıyor. ince detaylara dikkat etmek lazım. kaşif konusunda lig sonlarına doğru istediğiniz seviyede oyuncu getirilmemesinin sebebi boşta o seviyede oyuncunun olmaması. ard arda aynı kriterlerde kaşif göndermeyin yoktan oyuncu var edemiyor oyun 😄

 • Turkish Users

  @fabiocapello58 hahah bugün de tam tersi oldu yarıştığım rakip başkasıyla maçında çok şut atıp kaybetti oyun bir şekilde dengeliyor zaten dengeleyeceğini düşünüyordum ;))

  Kaşif sanırım transfer listesi gibi oyuncuları yükseltip getiremiyor oyun başındaki değerleriyle getiriyor. Transfer listesinde 130 luk adam var bize 80 den yukarı getirmiyor gibi düşünmek doğru değil sanırım.


 • Biri şans faktörü mü dedi? Kupa maçıdır yanlış anlaşılmasın.Şans faktörü iyi güzel hoştur da esprisinide kaçırmayın.

  alt text

 • Community Manager

  Başlığı kapatıyorum . Konu ile ilgili önerileriniz için Oyun Hakkında bölümüne başlık açabilirsiniz