ÖNERİ!!!Ekip Açma • Bilmem bana katılırmısınız ama
  Ülke olarak kaliteli ekipler konusunda sıkıntı yaşamaktayız
  Bence ekip açacak kişilere en az bir ekipte belli bir süre bulunma gibi bir zorunluluk getirilmesi gerekir
  Bunun getireceği tecrübe ile ekibin ne demek olduğunu öğrenir ve ekip arkadaşlarına da daha sağlıklı bilgi aktarımı yapar.
  Savaş diyince sen karıştırdın bu savaş oyunu değil diyen ekiplerimiz var maalesef
  Herkese iyi oyunlar dilerim. • @F-S-M-0-13 Türkiye'nin kağıt üzerinde 2. olan ekip yöneticisi olarak yazıyorum .
  Ülke olarak ekip bazında malesef çok yetersiz kalıyoruz
  Helede sıralama olarak ikinci olmamıza rağmen bilinçli ekip bir parmak sayisi kadar, hemen hemen.Bu öneri ne kadar dikkate alinacak bilemiyorum ama.Türk destek ekibinin bu konu hakkında bir somut adımını bir türlü göremedik. Zamanında metacan abinin verdiği bir sürü örnek vardı . O zamanında ekip işlerine bakan ömer hoca bir sürekli çalışmaları olduğunu ifade ediyordu o zaman bu zaman değişen birşey olmadi.
  Herneyse polemik yapmak niyetim değil öneriye ben ve ekibim katılıyoruz. • @f-s-m-0-13 Görüşe katılıyorum. SEVDAMIZ FUTBOL ekibi olarak savaş hakkında hiç bilgisi olmayan 4-5 kişi ekibimize katıldı, başka ekiplerle yapacağımız savaşlar için aramızda 4v4 savaş düzenliyoruz ve şuan savaşlar hakkında tam bilgiye sahipler. Her ekip konuya böyle yaklaşırsa daha iyi oyuncular “EKİP” sisteminin içine girecektir. Türk ekipleri arasında rekabet artacak herkes ekip bilincine varacaktır.


 • Community Manager

  Önerileriniz mantıklı fakat komple bir ekip güncellemesi gelmeden böyle birşeyin yapılabileceğini pek sanmıyorum . Ekip güncellemeleri tamamen bittikten sonra öneriler doğrultusunda böyle bir kriter konulabilir .
  Öneri ve yorumlarınız bizim için değerli ve mantıklı , yapılması muhtemel olan önerileri ilgili birimlere iletiyoruz . Neden olmasın. • öneriye sonuna kadar katılıyorum. red devils ekibi olarak da destekliyoruz. arda abinin yaşadığı durumu bizzat geçen gün ben yaşadım. bizde yoktan var olduk. ben ekibi kurarken çok az bilgim vardı. sora uygulaya öğrendik herşeyi. ama yinede ekip olarak eksiklerimiz tabii ki var. kendimizi en iyi şekilde geliştirmek için rakip ekip bulmakta zorlanıyoruz. hatta bulamıyoruz desek yeridir. • Burdaki temel sorun ekip bilinci olmayan arkadaşların; ekipler açarak bilinçsiz ekip sayısının artması değil maalesef...Adam "Ben savaştan anlamam arkadaş! Bulurum 6 tane puanı yüksek olan menajerleri dünya sıralamasında 1.sırada olurum." da diyebilir..Sadece bu amacı da güdebilir. Pektabiki bu hakka sahip..Kursunlar ve kurabilsinlerde. Ekip sayımızın 50-60(bilinçli-bilinçsiz) olmasının kimseye bir zararı olmaz..Herkes kendi çapında ekip olarak oyununu oynar.Ki oynayabilmelidir istediği doğrultuda...Belki ekip kurup ekip ligi oynuyorlar sadece ve bundan keyif alıyorlar..Herkesin oyundan aldığı keyif yada beklenti farklılık taşıyabilir.Öneri bunun da önünü kesecektir.

  Burdaki temel sorun oyunun eksikliklerinden kaynaklanıyor..Oyunun "EKİP SAVAŞI" diye bi kavramı hâlâ yok..Bu doğrultuda oyunun "bir savaş oyunu olmadığı" kağıt üzerinde görünen diğer boyutudur ve bunu söyleyen bir bakıma doğru da söylüyordur. Bu nettir.. Oyunda oyun yapımcısı tarafından savaşlar konusunda bilgilendirme de mevcut değil..Bu sorunu ortadan kaldırmak için oyun geliştiricileri farklı ve nitelikli varyasyonlar bulup; oyuna yansıtarak aşabilir. Ama ekip açma konusunda kriterler getirerek değil...

  Biz de bu arkadaşlara bilinçlenmeleri için gerektiği kadar yardımcı olabiliyormuyuz? Olmuyoruz. Forumda bir başlık altında savaşlar ve ekip konusunda yeterli bilgilendirme de yok..Başlıklar açılıp sorulan sorulara detaylı açıklamalar da veriliyor mu? Turnuvalar düzenlendiği zaman içerisinde bilinçsiz diye nitelendirdigimiz ekipleri davet ediyormuyuz? Vs.Vs....

  Temel sorun bunlardır..Yoksa 50 ekip olmuşuz. 60 ekip olmuşuz..Kimseye kaybettirdiği bir şey yok..Kimseye zararı da yok..Ya oyun burda devreye girecek ve bazı geliştirmelerle ekiplerin ve savaşların ne olduğu konusunda yenilikler ve bildirimlerle bu konuyu aşacak. ..Yada tecrübeli ekip üyeleri bu ekiplerin bilinçlenmesi konusunda bir takım çalışmalar yapacak...Herkese kolay gelsin.. • Değerli dostlar
  Ekiplerimizi kaliteli hale getirmek için ilk önce ulaşılması kolay algısını bitirmemiz gerekir çünkü birşeye ne kadar kolay ulaşılırsa o kadar değersiz ve önemsiz olur.
  Sırf birileri toplanıp lig kuracak diye ekip açması komik ve zahmetli bir iş olur çünkü bunu zaten whatsap gibi platformlarda gruplar kurarakta yapabilirler.
  Osmde resmi olarak savaş kavramı olamaması yıllardır süre gelen bir düzeni çöpe atmamıza sebep degil , tabiki bizlerde isteriz savaşların resmi bir kavram kazanmasını ama olmuyorsa da elimizdeki imkanlarla zevk almasını bilmemiz gerekiyor.
  Savaş ve tecrübe konusunda diğer ekiplere yardım etme olayina gelecek olursak
  Elinizden geldiğince biz zaten bunu yapmaya çalışıyoruz ama kimse bizim gibi düşünüp yardım etmek zorunda da değil öyle kolaya konmakla bu iş olmaz
  Eğer başarılı ekipler cikaracaksak bunu alt yapısı sağlam adamlarla yapacağız
  Alt yapıyı da tecrübeli ekiplerin çatısı altinda bulunarak sağlayacağız
  Hiç bir başarısı bilgisi olmadan
  Herşeye sadece muhalefet olsun diye yazan kişilerden değil tabiki. • Böyle bir düşünce doğal unsurları görmezden gelip, yapay unsurları ortadan kaldırmaya yönelik bir düsüncedir.Hiç bir bilgim yada başarım olmasa bile(ki yok) sadece muhalefet olmak adına yazacak değilim ve hiç bir zaman kimsenin önerisine artniyetli bir tutum sergileyerek olumsuz yaklaşımda bulunmadım.Ki beğenende, beğenmeyende az da olsa oyunu oynamış biri olarak yazma hakkına sahiptir...Ve böyle bir düşüncenin tarafimca destekleyici bir tarafı yoktur ve bu benim şahsi kanaatimdir.

  Bu düşünce savaş bilmeyen menajer ekip açmasın demektir..Ve ekip sayımızın artmasını bot, Karadeniz, Trabzon, Galatasaray vs. gibi ekiplerden bir üyenin çıkması ve ekip kurması halinde sağlayabileceğiz ve bu sekilde sınırlanabileceği anlamına gelir..Ve bir ekipte 3-4 ay durup savaşa katılmayıp, ekipten çıkıp yeni bir ekip kurma eğiliminde bulunabilir..Bu kez de savaşa katılmamış olan ekip kurmasınmı diyeceğiz?

  Dediğim gibi sadece ekip ligi oynamak için ekip kuranlar var..Ve kimsenin savaşa katılma gibi bir zorunluluğu yok..Ekibini açabilir, arkadaşlarıyla ekip liginde oynayabilir..Bizim beklentimiz ekip savaşlarının gelişimi yönündeyken, böyle ekiplerin ekip liglerinin gelişmesi yönünde olabilir..Oyundan alınan keyif ve beklenti göreceli bir kavramdır...Bunun önünü kesmek iyi bir tutum olmayacaktır...Yapay sorunlari ortadan kaldırmaya yönelik değil, asıl sorunlara ilişkin önerilerde bulunup ekiplerin gelişmesini sağlayabilmek adına yapımcilara yardımcı olmak daha iyi bir seçim olacaktır.Ve bu durumda ister istemez savaşları bilmeyen ekiplerimiz sisteme dahil olacaklardır. • Tecrübeli ve bilgili arkadaşların yorumlarını bekleriz.Yoksa görevli arkadaşlar başlığa kilit vurabilir.
  iyi oyunlar


 • Turkish Users

  aslında eskiden böyle kısıtlamaların taraftarıydım.Ancak herkes de iddialı olmak zorunda değil bence.Arkadaşlarıyla eğlence amaçlı ekip kuran da birçok kişi var ve bence bunun hiçbir zararı yok.Yalnız ekip savaşları için bir kısıtlama getirilmesi mantıklı olabilir.Çünkü savaştan çekilen savaş sırasında dağılan birçok ekip oluyor.Bu da karşıdaki ekip için de tatsız oluyor.Ama genel anlamda kısıtlama getirilmesine olumsuzum 😞 • @f-s-m-0-13
  Evet dediğin gibi ülke olarak kaliteli ekipler konusunda sıkıntı yaşanıyor buna sonuna kadar katılıyorum. Lakin kaliteli ekiplerin oluşturulması yada olmasi için kısıtlama getirilmesi tecrübe bilgi ve birikimime dayanarak yazıyorum ki hiç uygun değil. Bildiğim kadarıyla geçmişten günümüze bir çok kaliteli ekiplerimiz oldu ve de olacaktır da. Lakin bunun yolu kısıtlamakla asla mümkün değil. Ayrıca ekip bilgisi yada ekip savaşı tecrübesi olmayan birinin ekip kurduğunda diğer ekiplere yada kaliteli ekip olarak görülenlere ne gibi bir zararı var? Bence hiç bir zararı yok ve olmaz da. Aksine yararının olma ihtimali var. Ki bu yararı da zamanla ekip bilgisi ve savaşında tecrübeli bilgili olma ihtimalidir. Türk ekiplerinin kaliteli ekip sayısında az olma sebebi bahsettiğin konudan ziyade edindiğim bilgi ve deneyimlerini göre dürüstce yazmam gerekiyorsa maalesef Türk ekipleri arasında yaşanan ama gizli olan iç çekişmelerden kaynanlanmaktadir. Maalesef ama maalesef ekipler arasında birbirlerinin tecrübeli deneyimli yada mp si yüksek üyelerini kendi ekibine dahil etmeye çalışması bunda başarılı olması yada kendine rakip gördüğü ekip yada ekiplerin önüne bilerek ve de isteyerek önüne engeller veya Setler oluşturularak basarili olması istenmemektedir. Bu söylediklerim belki bir çok tecrübesiz ekiplerimizce anlamsız yada saçma gibi dusunulebilir lakin şimdinin tecrübesiz ekipleri tecrübeleri arttıkça ve de üyelerinin ana hesabındaki mp si yükseldikçe (şuanki ekip sıralama sistemi eğer devam ederse) beni daha iyi işte o zaman anlayacaklardir, çünkü bu bahsettigim konular o zaman Onların da başına geleceği için bana hak verecekler.
  Niyetim yazdıklarımla polemik yada tartışma ortamı oluşturmak değil sadece kaliteli ekip sayımızın cogalmasinin bu oneriye yani kısıtlamakla asla mümkün olmayacağını reel gerçeklerden biraz bahsetmekle daha iyi anlaşılacağına inandığım içindir • Sayın Bayram karakuş öncelikle fikirleriniz için size çok teşekkür ederiz
  Sizin gibi duayen bir ismin fikirleri bizim için bilhassa büyük önem arz etmektedir.
  Polemik yaratmak istemeyip bütün her cümlesinde polemik olan uzunca bir yazı hazırlamış olmanız bizleri hiç şaşırtmadı.
  Ortaya bir fikir sonulmuştur buna olumlu yada olumsuz cevap vermeniz bizler için yeterli olacaktır
  Ama bunu farklı bir noktaya çekmek kimseye bir yarar sağlamayacaktır
  Sayın Bayram karakuş beyfendi
  Ekipler konusunda şikayetlerinizi belirtmişsiniz.
  Bu bahsettiğiniz konular hangi ekiplerde yaşanıyor kim kimin adamını calıyor kim kime çelme takiyor açıkçası hepimiz öğrenmek arzusundayız bizleri mazur görün bunlar bizim yabancı olduğumuz konulardır.
  Rekabet ortamında isteyen istediği ekipte bulunabilir bu herkesin en doğal hakkıdır ve buna hiç kimsenin itirazı olamaz bunun adına adam çalmak yada başka ekibe çelme takma demek profesyonelliğe aykırıdır.
  Uzun yazınızda bilgi birikim ve tecrübelerinizi ön plana çıkarmışsınız evet haklısınız millî takımı coinsiniz azalacak diye bırakacak kadar bu oyunda profesyonel bir menajersiniz
  Doğrudur yeni arkadaşlar ve yeni ekipler bazı konulara yabancı kalabilirler bizler zaman buldukça elimizden geldiğince gerekli hatırlatmaları yapmaktan geri durmayacağız.
  Bizler sizin düşünceleriniz aksine türk ekiplerimizin sonuna kadar destekçisi olmaya devam edeceğiz amacımız birşeyleri kısıtlamaktan öte değer kazandırmaktır.
  Size tekrar fikirleriniz için teşekkür eder ekibinizde daha istikrarlı olmanızı tavsiye ederiz.
  Başlık için görevli arkadaşlarımıza teşekkür ederim
  İyi oyunlar.


 • Community Manager

  Konu başlığının gerçekliğinden dışarıya çıkıp ikili atışmaya dönmeye başladığını düşündüğüm için konuyu kapatıyorum.
  Diğer önerilerinizle görüşmek üzere :hand_splayed:


Log in to reply