• Turkish Moderator

  Ekip Savaşları ilk çıktığı zamanlar Ekip Lideri ve Kaptanları max. 4 tane olacak şekilde istediği kadar savaş başlatabiliyordu. Yani başka bir savaşın açılması için bir önceki savaşa 5 kişinin girmesini beklemeye gerek yoktu. Daha sonra bu özellik kaldırıldı.

  Bazı ekipler 4 savaşı aynı gün başlatmayı tercih ediyor. Ama şimdiki sistemde bu oldukça güç. 4 kişi savaşa girse bile, savaşa girmesi gereken 5. kişi o an müsait olmadığı için giremeyebilir. Bu da zaman kaybına neden oluyor. Aşağıda basitçe çizdiğim gibi olursa ekipler adına çok daha güzel olabilir. 4 savaş birden başlatılır ve ekip yetkilileri üyelere kaçıncı savaşa gireceğini söyler. Bu sayede 20 kişinin sırayla savaşa girmesini beklemeye gerek kalmaz. Ekip içindeki her 5'li takım kendinden sorumlu olur.

  0_1551273166945_Untitled-1.jpg

 • Member of Honour

  @mehmetcetintd ne demek istediğini anlamadım savaş başlasın menajerler sonra katılsa da mı olur demek istiyorsun?

 • Turkish Moderator

  @hustundel Kendi ekibimizden örnekle anlatıyım madem. Daha açıklayıcı olur.

  Bizim 4 tane sabit 5li takımımız var.
  Örneğin; Mehmer, Ahmet, Ali ... 1 grup.
  Cem, Serkan ... 2. grup
  .... Gibi gibi. 4 savaşımızın aynı gün başlayıp aynı gün bitmesini istiyoruz. Ancak bir savaş açtığımızda 5 kişi (1 takım) o savaşı doldurmadığı sürece 2. bir savaş açamıyoruz. Ancak aynı anda 4 tane savaş açabilsek;

  1. Savaş
  2. Savaş
  3. Savaş
  4. Savaş

  Sonra ekip üyelerine girmeleri gereken savaşa girse güzel olur. Yani Cem ve Serkan; 1. savaşa 5 kişinin girmesini beklememeli. 2. Savaşa girebilmeliler.

 • Member of Honour

  @mehmetcetintd teknik olarak mümkün mü bilmiyorum sorarız ama bunun ayarlamasını kendi aranızda konuşarak yapmak zor olmasa gerek

 • Turkish Moderator

  @hustundel Sonuç olarak 4 kişi savaşa girdi diyelim. 5. kişi o an müsait olmayabilir. 1-2 saat gecikme olabilir. Birkaç kişide böyle bir durum yaşansa 1-2 savaş bir sonraki güne sarkabilir.

  Teknik olarak mümkün olduğunu düşünüyorum. Çünkü geçen yıl bu zamanlarda ekip özelliği ilk geldiğinde sistem benim dediğim gibiydi. Sonradan değiştirdiler.

 • Turkish Users

  Ben çok olumluyum doğru düşünce


 • bence de olumlu


 • Merhaba
  Şuanki sisteme geçiş sebeplerinden birisi zaten tamamen ekip ruhunu yakalayan,doğru iletişimin,aktifliğin, ekip olabilmenin yani rekabet için gerekli olan hususlari yapan ve yapmayan veya (yapamayan) ekiplerin ayrılmasıdır.
  Sistemi değiştirmek yerine doğru iletişimin bu sorun olarak belirtilen hususu ortadan kaldırabileceğini ve şuanki sistemin gerekli olduğunu düşünüyorum.