• rakipler 5-3-2, 5-3-1-1, 6-3-1 gibi defansif taktiklerle cıktıgı zaman galibiyet için nasıl bir sistemle çıkmak gerekir? Çizgi taktik değerleri kaç aralıgınsa olması gerekir? Malum 433 tutmuyor


 • @eren-erulutekin 433 tutar kardeşim sen yeni yüzdelik değerleri için uğraş


 • @eren-erulutekin ben uygulamadım ama karşı taktik olarak 352 paslı ve 343 kanat oynayanlar var.


 • @td_vedat 4-3-3 ün orta değerlerle de oynadım sonuc alamadım var mı senin tavsiye?

 • Turkish Users

  Ligimdeki menajerlerden birisi bir başka takımla da aynı ligde oynuyor, transferde falan şike yapıyor keza aralarında oynanan maçta da kaleye orta saha koyup oynatmış. Bu tip bir durumda kalıp da raporlayıp sonuç alan oldu mu ve ne yazdınız raporlarken?

 • Turkish Users

  @SirAsliyuce Şike Varsa İncelenir . İlgileniyorlar Mesaj atınca


 • @weech3 b dizilişleri paslı oyuna, a dizilişleriyse kanat oyununa uygundur genel olarak. Ayrıca b dizilişlerinde tek defansif orta saha oyuncusu oynarken a dizilişlerinde 2ye çıkar. Yani b daha ofansif, a daha dengelidir. Bana soracak olursan şöyle seçilmeli: Kadro neye uygun? (form moral sakatlık ceza durumlarına göre) eğer defansif orta saha pek yoksa takımda ofansif b dizilişleri daha iyi iş görecektir.
  Özet olarak: 343 oynamaya karar verilmişse, orta sahalara bakılır. 3 ofansif bir defansif ya da 3 ofansif bir dengeli orta saha varsa b olur. 2 ofansif orta saha, 2 de dengeli ya da defansif orta saha oynayacaksa a tercih edilmeli. İyi oyunlar.


 • @eren-erulutekin 433 ofansif bir taktiktir ve yüksek sayılarla oynanması gerekir. 442 ve 451 gibi dizilişlerin dengeli oyunda parladığı gibi iş görmez. 433 oynayacaksan; kesinlikle rakip senin yarı gücüne falan denk olması lazım (kamp ve saha bonuslarıyla beraber). Eğer bu farkı atamamışsan 442den şaşma. 442 dengeli oyunlarda da sonuç alamıyorsan oyunun en sağlam dizilişi olan 451 ve 4231 leri kullan. Hem defans, hem dengeli, hem ofansif oynanabiliyor. Hepsinde de iyi ayarlandığı taktirde kesinlikle yüzünü kara çıkarmıyor denedim. Çizgi taktiklerinde orta sahayı nereye gönderirsen orası kalabalık olur taktik şekillenir ona göre, bir tüyo sana.

 • Turkish Users

  Arkadaşlar kadrosu benden daha iyi olan bir takımla karşılaşacağım ve 4-4-2 A kanat oyunu kullanıyor karşılığında 4-5-1 oynamalı mıyım (110M-160M) önerileriniz benim için önemli

 • Turkish Users

 • Turkish Users

  @bahadır-k 4-5-1 çok sıkıcı bir taktik 1-0 yada en fazla 2-0 kazanabiliyorsun

 • Turkish Users

  Bu arada çoklu hesaplarıyla illegal transfer yapan adamla ilgilenildi denildi ama halen aktif adam 😅

 • Turkish Users

  @aydinev_21 Bazen maçı 1-0 ya da 2-0 kazanman yetebiliyor ligin zirvesi için ya da kupada final mücadelesi vb. için, yani takımın sağlamsa garantici bir taktik ama sürekli uygulanması sıkıcı olabilir katılıyorum.


 • @aydinev_21 sıkıcı mıkıcı. Benim gördüğüm defansif oyunda bile puanla ayrılma şansının en yüksek olduğu taktik bence. Rakip üstün ya da denk biz de deplasmandayız diyelim. Canımıza mı susadık 433 çıkıp fark yiyelim? Tabi ki 451le oyunu kilitleyeceğiz ki karşıya az şans tanıyalım. Bir taktiğin sonucu önemlidir. Sıkıcılığı değil bence 😄

 • Turkish Users

  5-4-1 taktiğinde oyun stili ne olmalı kaleyi görünce vur mu yoksa kontra atak mı ? Birde çizgi taktikleri nasıl olmalı baskı stil tempo hangi aralıkta olmalı ? 4-5-1 4-2-3-1de çizgi taktikleri nasıl olmalı birde baskı stil tempo hangi aralıkta olmalı ?


 • @zayoniki 541de a dizilişi kontraya, b dizilişi kgvye daha uygundur. Kontra atak oynadığın zaman baskı ve stil düşük 20-39 arası, tempoysa yükse hızda pas olmalı 60-79 arası. Kontra atak defansif oyun olduğu için orta saha defansa yardım et Önerilir çizgi taktiklerinde.
  Kgv oynarsan baskı dengeli, stil gene defansif ama tempo düşük oynayabilirsin rahatlıkla. Yavaş oyun kura uygundur Kgv defansifte. Kgv+düşük tempo sana topla oynama yüzdesi şansı verir.
  451 ve 4231 için en uygunu kgvdir. Ben her kritik gördüğüm risk gördüğüm ve çoğu zaman defansif oynamam gereken maçlarda kullanıyorum bu dizilişleri.

  451,4231 defansif oyun : baskı dengeli, stil defansif, tempo yavaş oyun kur. Alan markajı ve ofsayt yok. Eğer rakibin forvetleri sayıca senin defanstan çok üstünse orta saha defansa yardım et. Diğerleri sabit. Deplasman maçında baskıyı düşürmeyi deneyebilirsin.

  451,4231 dengeli ve ofansif oyun: baskı rakibe yakın, stil dengeli, tempo topa hakim ol. Bekler 30+hücumsa bekler ileri, orta saha ve forvet sabit. Alan markajı ve ofsayt yok.

  451, 4231 çok kısa tüyo: çizgi taktiklerinde orta sahayı nereyi gönderirseniz orası sizin için kalabalık olur ve oraya yoğunlaşıp orası için bir avantaj kazanırsınız.


 • @zayoniki 5 li savunmalar için kontra önerir idim ama OSM yapısı tam olarak ona göre değil KGV çıkman daha değerli ortasaha defansa yardımlı bir şekilde sağlam götürür seni.
  Eğer kontra oynamak istersen ofansı 20 nin üstüne çıkmanı tercih etmem o yüzdelik onun için var daha defansifi olmadığı için ordaki yüzdelik kısmını başka bir oyun yapısına uyduramazsın en iyi ayarlama odur onun için.
  Dediğim gibi oyun daha farklı olduğu için mantıksal açıdan daha çok şans işi devreye giriyor. Sen defansı hiçbir zaman ileriye çıkarma topla oynama fazla olan her zaman fazla şut çekiyor 😂 😂 😂 5 li defanslarda Adam markaj yapmak istersen presi artırma ters orantı var aralarında... çakışmasın yüzdelik düşer.

 • Turkish Users

  arkadaşlar bugün şampiyonluk adına çok öenmli bir maçım var. Rakip manchester city ben ise chelsea. Manchester City'i arkadaşım yönetiyor. Onun kadro değeri 600m benim ise 645m. İki maç yaptım city ile biri tarafsız saha diğeri deplasman, ikisinde de 1-0 yenildim. Arkadaşım 4-3-3kk kullanıyor bende 4-3-3kk kullanıyorum. Hücum hattımı fotoğrafta görülen 3lü ile kurmayı düşünüyorum. Hazard ve neymar kanatta ortada ise lewa. Sizce böyle mi iyi olur? Saneyi oynatmalı mıyım veya lemar. Değerler ise 70-70-70 şeklinde(raakibe yakın oyna,ofansif,yüksek hızda paslaşma) 0_1565782125967_Ekran Görüntüsü (178).png


 • @ali-i̇zoğlu ilk 11leri iyi tartmak gerek. Ayrıca saha avantajını göz önünde bulundurmak gerek. Ben olsam eğer denksem ve deplasmanda 2,3 seviye sahaya karşı oynuyorsam işimi sağlama alıp defansif bir 451 ya da takıma güveniyorsam 451 denk çıkardım. Ama bunun kimseyi tatmin etmediğini biliyorum ve 433te inatçıysan en azından dengeli çık. Kanatlar forvetlerden iyiyse kanat oyunu, forvetlerin hücumu kanatlardan iyiyse paslı oyun. Tüm sayılar dengeli herkes sabit. İlla da ofansif ve yüksek tempo kullanacaksan en azından deplasmanda baskıyı 50ye düşür.
  451 le ilgili düzeltme: ofansif ve dengeli oyunu yanlış yazmışım şöyle olacak:
  Denksen rakibe yakın, ofansif, topa hakim ol
  Üstünsen de rakibe yakın, ofansif, yüksek hızda paslaşma.


 • Bu arada yabancı bir yazıda yüksek tempo kullanmanın, ofansif taktiklerde daha bol şut sayısı sağladığını ancak isabetli şut sayısını azalttığını okudum. Bununla ilgili bilgisi olan var mı sanki mantıklı gibi. Birkaç haftadır tempoları değiştirip deniyorum daha az şut sayısı oluyor evet ama isabetli şut artıyor gibi