Forum Kuralları - Lütfen Okuyun

 • Member of Honour

  🔷 Merhaba değerli OSM Menajerleri! OSM Genel Tartışma Forumuna Hoş Geldiniz! Bu forumu kullanmadan önce tüm kuralları okuyunuz.

  Bu başlıkta farklı bilgilerle ilgili farklı mesajlar bulabilirsiniz. Bu başlık şu şekilde yapılanmıştır:
  » Tanıtım
  » Forum Kuralları
  » OSM Genel Tartışma Forumu Özel Kuralları
  » Ekipler için özel Kurallar
  » Geliştirme için Öneriler/Fikirler
  » Hesap Güvenliği

 • Member of Honour

                FORUM KURALLARI                
  

  Lütfen forumlar için olan tüm kuralları okuyun:

  • Bu forum yazılan tüm mesajlar TÜRKÇE olmalıdır.
  • Diğer menajerlere karşı kabadayılık yada saygısızlık yapanlara tolerans gösterilmeyecek bu diğer insanların cinsiyetine, engeline, cinsel tercihine, dini inançlarına, soyuna, milliyetine yada ırkına yapılan yorumları da kapsar.
  • Art arda yazmak, gereksiz yazmak, şifre avcılığına soyunmak ya da benzerleri hoş karşılanmayacak ve anında forumdan uzaklaştırılacaktır. Trolleme, tartışmaya yol açma, tahrik etme, alakasız ve/veya konu dışı mesajlar, duygusal yada genel rahatsızlığa neden olacak provakasyonlara izin verilmeyecektir. Aynı şekilde OSM moderatörlerinin, stafflarının ve oyun sahiplerinin yaptığı işleri ve/veya kararlarını alenen eleştirmek yapıcı değildir.
  • Lütfen rakip sitelerin reklamını yapmayın.
  • Mesaj yazarken sınırlı sayıda büyük harf kullanmayı ve sınırlı sayıda ünlem işareti kullanmayı deneyin
  • Emoji kullanımını sınırlı sayıda tutmayı deneyin.
 • Member of Honour

           OSM: Oyun Hakkında Forumu Özel Kuralları         
  
  • Bu forumun kullanılma amacı yalnızca OSM ile alakalı tartışmalar içindir.
  • Lütfen OSM'nin oyun yapısıyla ilgili yada hatarlarla ilgili sorularınızı burada sormayın - bunun için Destek Forumu mevcut.
  • Yeni bir konu açmadan önce, forumda daha önce buna benzer bir konu var mı diye kontrol edin(arama özelliğini kullanarak), eğer kontrol etmezsen açacağın 'yeni' başlık kapatılacaktır.
 • Member of Honour

               Ekipler için özel kurallar              
  
  • Daha yüksek bir ekip seviyesi başvurusunda bulunabilirsin. Eğer ekibin gereklilikleri karşılıyorsa, forum destek ekibi ekibinin seviyesini yükseltecektir.
  • Ekibin hakkında, diğer ekipler hakkında, ekip sıralamaları hakkında ve benzeri konularda tartışabilirsin.
  • Ekipler hakkında sorular sorabilirsin
  • Bir başlık açmadan önce, forumu daha önce açmak istediğin konu açılmış diye kontrol et(arama özellğini kullanarak), aksi takdirde senin açtığın 'yeni' başlık kapatılacak
 • Member of Honour

             Geliştirme için öneriler/fikirler         
  

  Online oyun dünyasında önde gelen futbol menajeri oyunlarından biri olarak, biz OSM'de asla oyunu geliştirme yollarına bakmayı bırakmayız. Bunu vurgulayarak, oyunu bir adım ileri götüreceğini düşündüğünüz her türlü öneri/fikrinizi mutlulukla karşılarız! Tabi bütün önerilerin uygulanacağının garantisini veremeyiz (büyük resme bakmalı ve önerilerin bütün OSM topluluklarına yarayıp yaramadığını tespit etmeliyiz), Yine de sizi oyunu geliştirmek adına düşüncelerinizi yazmanız konusunda destekliyoruz. Lütfen bunu saygı çerçevesinde yapmanız gerektiğini unutmayın, negatif sözlerle ve/veya hararetli bir şekilde konuşmanız hoş karşılanmayacaktır.

  Ayrıca, önerinizin kaynağının geçerli sebeplerden oluşuyor olmasına lütfen dikkat edin. Bize bu tip bir önerinin neden faydalı olacağıyla ilgili en iyi sebeplerinizi sunun ve önerilerinizi detaylı ve ikna edici argümanlarla destekleyin. Bizi ikna etmekte başarılı bir denemede bulunursanız, önerinizi OSM Yönetimine iletiriz, böylece onlar da öneriye bir göz atıp mutfaklarında biraz daha ısıtabilirler. Sonrasında bu adamlar (yapımcılar) önerinin oyuna eklenip eklenemeyeceğine dair son cevaplarını verirler.

  OSM Personeli olarak, oyunu daha iyi yapmak adına söz alan ve önerilerini yazan her bir menajere teşekkür ederiz. Reddedilen önerileriniz için bile bu geçerli, birkaç öneriniz daha önceden reddedildi diye bir sonraki önerinizin OSM'de takdim edilecek yeni bir olay olmayacağı anlamına gelmiyor!

 • Member of Honour

                HESAP GÜVENLİĞİ                
  

  Asla unutulmaması gereken bir kural şudur: Şifreni ASLA birisine verme.

  Bazı kişilerin OSM Personeli ya da Gamebasics çalışanı gibi davranarak sizden şiflerinizi alma girişimlerinde bulunduklarını duyuyoruz, hiçbir şart altında OSM Personeli ve Gamebasics ASLA sizden şifrenizi istemez!

  OSM resmi websitesinde kullandığınız giriş bilgilerini (giriş ve şifre) asla başka sitelerde kullanmamalısın. Eğer böyle yapmayı tercih edersen elimizden gelen şeyleri yaparız ancak hesabının çalınmasında sadece sen sorumlu olursun

  Senden bu şekilde şifreni isteyen bir özel mesaj alman halinde, lütfen anında OSM Personeline başvur. OSM Personel üyelerini profillerinde menajer adlarının hemen altında veya forumlarda avatarlarının altında yazan resmi unvanlardan tanıyabilirsin.