• Turkish Users

  Arkadaşlar, şu anda devam eden dostluk turnuvası aklıma bir fikir getirdi. OSM tarafından tüm takımların eşit değerde olduğu özel bir lig getirilse(şu anki özel liglerin üzerinde de uygulanabilir) ve bu lige girişler atıyorum 100 altın olsa. Lig sonunda alınan menajer puanına göre dağıtılan altın ödülü yerine herkesin girerken koyduğu bu altınlar havuzda toplanıp lig şampiyonu ve kupa şampiyonuna belirli oranda dağıtılsa (lig şampiyonuna %65 kupa şampiyonuna %35 gibi). OSM düzenleyici olduğu için bir miktarını kırpabilir (%5-10 gibi). Kullanıcılara kalan miktar üzerinden ödeme yapılır. Bu sayede online olma süreleri artar. Coins satışları artar. Girişte belirli bir bedel ödeneceği için istifalar azalır. Ligler daha çekişmeli hale gelir diye düşünüyorum.


 • kabul edilmeyecek bir öneri ama olumlu.


 • @Sir-Umut-Birdal OSM Destek Bolümüne Yazmalısın

 • Turkish Users

  @SütlüPizza öneriler bu bölüme yazılıyor 🙂
  @MustafaKaya19o5 benim de kabul edileceğine dair bir ümidim yok ama içimde kalmasın istedim 🙂


 • @mrtgll33 Usta buraya bir el at 1 ay yoktuk kurallarmı degişti ?

 • Turkish Users

  @Sir-Umut-Birdal bende olumluyum


 • Öneriler bu foruma yazılır hata yok 🙂

  Destek Bölümü: Hata vs bilinmeyen konularda yardımcı olmak için


 • Böyle bişey bana kalırsa ekip turnuvası veya hali hazırda yapılan turnuva için yapılmalı. Sonundaki ödül için herhangi bir sponsordan ziyade bireysel turnuva için kişilerden, ekip turnuvası için ekiplerden bir nevi katılım payı alınabilir. Mesela 525 coinsin değeri 5 euro. Herkesten toplanır nihayetinde ödül olarak dağıtılır. Casino Royale filmindeki gibi winner takes all da olabilir. Orda da katılım için bedel gerekiyodu. herhangi bi ekip için 20 lira bişey ifade etmeyebilir ama Çoğu öğrenci için edebilir. Oyunun genel kitlesi 18 yaş altı diye tahmin ediyorum. Sen ben para harcama konusunda sıkıntı yaşamayız belki ama diğerleri için sıkıntı olabilir oyundan soğuma yaratabilir. O yüzden ben bu duruma yüzde elli destekle bakıyorum. Bi yandan oyunu çekici kılabiliriz ama diğer yandan da ödeme güçlüğü çekecek ve genel bir kitle oluşturan kısım için soğuma olabilir. Kaş yaparken göz çıkarma deyimini bu oyunda deneyimlemek istemem açıkçası.

 • Turkish Users

  @Kaiser-Brian-Clough yok abi zaten tüm ligleri böyle yapsınlar demiyorum. Zaten tüm ülke ligleri ücretsiz olmak zorunda ve buna ücret ödenmesi mantıksız. Çünkü takımların hedefleri farklı. Dediğim durum ancak tüm takımların eşit değerde olduğu özel liglere uygulanabilir. O da bu özel liglere seçenek getirilerek veya sadece bu duruma özel yeni bir özel lig oluşturularak yapılabilir.

 • Member of Honour

  Size sanırım denk gelmedi çünkü Gamebasics girişi ücretsiz olan ve sonunda büyük ödülleri olan etkinlikleri arada sırada yapıyor ve yapmaya da devam edecek


 • Öneri çok güzel .

 • Turkish Users

  @hustundel denk gelmedi. OSM'de bireysel olarak sadece Dünya Şampiyonası var diye biliyorum.


 • Olumluyum

 • Turkish Users

  kesilikle olumlu


 • Bana kalırsa düşünce aslında güzel ancak suistimal edilmesi çok kolay olduğundan dolayı gelmemeli diye düşünüyorum.
  Osm de yeni bir hesap açılınca kaç coins veriliyor bilmiyorum ama 100 civarıdır diye düşünüyorum. 100 verilmese bile her gün verilen 4 coins le 25 günde ulaşabilecek bir sayı. Bu yolla kötü niyetli kişiler birden fazla hesap açıp bütün hesapları bu tarz bir lige sokup, coinsleri bu lig aracılığıyla kullandığı ana hesabına aktarabilirler. 100 coins x 20 takım desek 2 bin coins, en iyi ihtimalle ligin 1. si %40, kupa sahibi %20 alsa coinslerin %60 ını kendisinde toplayabilir. bu şekilde 1000 coins kara geçer. Ligi kapalı olarak kuracağı ve tamamen kendi hesaplarıyla dolduracağı için kimsenin ligden haberi bile olmaz. Osm bu ligleri kontrol etmeye çalışsa işin altından kalkamaz çok fazla lig kontrolü olur. Bu yüzden önerdiğiniz şeyin olmasını istemem. İnsanlar haksız kazanç sağlayabilir. Ancak dediğim gibi düşünce aslında güzel, bunun önüne geçilebilecek bir yol bulunacaksa oyuna ayrı bir güzellik katar diye düşünüyorum.

 • Turkish Users

  Başlığı kapatabilirsiniz. Öneriyi iletip iletmemek siz moderatörlere kalmış artık :slight_smile:

 • Community Manager

  Öneriniz GB ile tartışalacaktır. İlginiz için teşekkürler 👍