Ligleri Aktiflestirme • Bir lige 20 kişi başlıyoruz ancak 1 hafta sonra herkes istifa ediyor ve mactan sonra 3-5 istifa derken bi anda ligde 3 4 manager kaliyoruz.

  Manager azalmaşının sebebi hile mi yoksa istifa mi bilmiyorum ama açıkçası bu şekilde az manajerli maçlardan hem mp gelmiyor hemde sıkıcı bir oyun oluyor.

  Ligleri aktiflestirmek için benim asagidaki onerilerim var eğer varsa sizde görüşlerinizi paylaşın lutfen.

  1 - Manager puanı ve istifa sayisina göre ligler açılsın

  Örneğin lige minumum 25.000 mp li managerler ve istifa sayısı en fazla 5 olan manajerli girsin gibi bi nevi leveli sistem gibi.

  2 - İstifa Cezası

  Her istifade oyuncunun 1.000 manager puanı silinsin. Her 5 istifade bir 1 haftalik ban cezası gelsin.

  3 - Devam eden Ligleri aktiflestirme

  Az manajerli baslamis Liglere girildiginde ligin kalan maç süresine göre daha fazla mp gelsin. Örneğin normal maçta 100 mp veriyorsa ligin yarısında girildiyse maçta 200 mp versin gibi.

  4- Boss coins görevi

  İstifası 5 sezon tamamlayan 200 coins versin.

  5- Istifa edene daha az mp gelsin

  Bir manajerli ligden istifa etti mi yeni başlayacağı ligde%30 daha az mp kazansın.

  6 - Lig seçim ekranına maç saati ve manajerli sayısı gelsin

  Genellikle oyuncular Liglerin saati geç olduğu için aktif olmadığı için istifa ediyorlar. Bunu engellemek için daha gelişmiş bir panel yapilabilir

  7- Hedefi düşük takımları seçmeye teşvik

  Genellikle oyuncular ust düzey takımları seçip düşük takımları sevmiyor. Bu problemi aşmak icin takım seçim ekranında az seçilen takımlar için %20 daha fazla mp gibi teşvik edici işaretler konulabilir


 • Turkish Moderator

  Merhaba @trivela96

  Önerilerinizin hepsi olmasa birkaçına katılıyorum. Peki 3 gün aktif olmayan menajerlerden de puan alamıyorsunuz. Ligi sizin kurmadığınızı varsayalım . Bu gibi durumlarda ki öneriniz nedir ?


 • Turkish Moderator

  @trivela96 Merhaba önerileriniz bizim için değerlidir fakat;

  Bu konuda bir kısıtlama getirmek yanlış olur.
  Örneğin bir menajer istifa etmek istiyor ve kendine göre yeterli bir sebebi var, sırf istifa etti diye herhangi bir Lig'e giriş yapmasını engellersek, ya da bir lige giriş sınırı koyarsak bu hiç Adil olmaz.

  Savaş ve turnuva gibi ya da herhangi bir sebepten ligden istifa etmek isteyebilir ve bu en doğal hakkı. Bu yüzden kimseye ve sınırlama getiremeyiz.

  Bunun yerine Ligi kendiniz kurup aktif menejerleri arkadaş listenize ekleyip sürekli aktif olanlarla maç yapabilirsiniz, aktif olmayanları ligden atıp yerine yenilerini alabilirsiniz. 👍 • @SEXAFONN bu öneriyi de es geçmeyiniz lütfen • @bayram-karakuş Es geçtiğim öneri yok bazı önerilere mesaj atmak istemiyorum BAYRAM BEY.


Log in to reply