• Turkish Users

  Oyunun maç simülasyonunda son zamanlarda bir bozulma hissediyorum.Oynadığım maçlar acayip saçma oluyor. Takım gücümüz olarak aramızdaki fark 10 puan olan menajerden 5 yiyip sadece 1 şut çekebilmek,20 şut çekip gol atamayıp rakibin 2 şutta golu bulması, rakip takım bana antreman kampı basıp benden güçlü olduğu halde 5 tane gol atmam gibi uzatabiliriz. Bu olaylar son zamanlarda arttı. Simülasyonda galiba yanlış hatalar yapılıyor.Benim gibi düşünen veya olan var mı ?

 • Turkish Users

  @IIChoosensII %100 haklısın

 • Turkish Moderator

  Merhaba, bizimle iletişime geçtiğiniz için teşekkürler.

  Maç sonuçları kadro gücünüz, oyuncuların form ve moral durumları, taktiğiniz ile doğru orantılıdır. Bunların sadece birinin olması o maçı kesin olarak kazanacağınız anlamına gelmez. Kadro değerinizin yüksek olması veya özel antrenman kullanmış olmanız sadece o maç için rakibe göre avantajlı konuma geçebileceğiniz anlamına gelir. Tabi bunun için kendi taktiğiniz, rakibin taktiği ve rakip takımın da oyuncu durumları önemlidir. (Ev sahibi avantajı ve stadyum sahası da ekstra avantaj olabilir)

  Ayrıca oyunda şans faktörü de vardır, nasıl ki gerçek hayatta düşük kadro değerine sahip takımlar büyük kadro değerli takımlardan puan ve puanlar alabiliyorsa OSM'de de bu tarz durumlar olması gayet doğaldır.

  İyi oyunlar.