OSM Taktikleri • @Yusuf-Hayaloğlu Kardeşim sağlıklı olmasını istiyorsan, beraberliğe yatarsan herkes yerinde, yatmam dersen ortasahalar forvete destek olsun, yalnız istersen City ol 4-5-1'i kullanmayı bilmezsen kullanmayacaksın • @babuşthekıro 532 mi :thinking: • orta saha sabit kal diyorum defansı da geride kal diyorum forvetler ileri de kal diyip uzun top yapıyorum bir de üstüne son dakikalarda (eğer rakip çok çok güçlüyse) özel antrenmanı basıyorum en kötü beraberlik yada 1 farkla falan galibiyet aldım bu zamana kadar. o da zaten sadece 6 kez denedim 2 sinde beraberlik aldım 4 tanesini kazandım 1-0 lık 2-1 lik skorlar ile. bugün yine deneyeceğim rakip epeyce güçlü 523A uzun topu bastım çizgi taktiklerini yukarı da dediğim gibi ayarladım sonuçlar 1 saate açıklanır editlerim skoru ✌ • @cassano90 teşekkür ederim • BİZDEN GÜÇLÜ RAKİBİN 4-3-3 A TAKTİĞİYLE OYNAMASI VE ÇÖZÜMÜ HEPSİNİ EKSİKSİZCE OKUYUN

  Arkadaşlar oyunda başımıza en çok gelen şeyler birisi bizden güçlü rakibin 4-3-3 A taktiğiyle karşımıza çıkmasıdır.Bir kere şunu bilmeliyiz arkadaşlar rakip bizden güçlüyse ofansif oynamamızın hiçbir mantığı yoktur bundan dolayı da defansif oyun oynamamız bizim için daha yararlı olacaktır.Geçelim işin ayrıntılı kısımlarına.

  4-3-3 A kaleyi görünce vur
  4-3-3 A kanatları kullan
  4-3-3 A paslaşarak

  Bu üç taktik karşımıza sıklıkla çıkacaktır arkadaşlar ve sizden güçlü rakipler bunu fazlasıyla kulanacaktır.Peki biz ne yapacağız? Şunu söyleyebilirim ki 4-3-3 taktiği demek orta sahadan açık verip forveti fazlalaştırarak gole yönelik oynamak demektir.Bu durumda bizim orta sahayı sıkı tutmamız ve rakibin orta sahayla forvet hattı arasındaki bağlantıyı kesmemiz gerekir.Buna en uygun taktik 4-5-1 dir arkadaşlar.4-3-3 A oynayan birisi genel olarak yüksek hızda paşlaşmayı veya tek pas futbolu tercih edecektir yani tempoyu yüksek tutacaktır.Bu durumda biz düşük tempoyla oynarsak yani yavaş oyun kurmak gibi bir taktikle oynarsak bu faydalı olmaz arkadaşlar.Defansif oynayıp tek toplarla ve kalabalık orta sahamızla hızlı çıkıp gol aramaya çalışmamız gerekecek.Geçelim taktiğin tamamına.

  • Eğer rakip 4-3-3 A Kanatları kullan ve 4-3-3 A Kaleyi görünce vur oynuyorsa

  • Diziliş: 4-5-1
   Oyun Stili: Kaleyi görünce vur
   Çizgi Taktikleri: Forvet sadece hücum , orta saha defansa yardım , defansta geride kal
   Markaj: Adam Markajı
   Ofsayt Tuzağı: Hayır
   Mücadele: Hakeme göre ayarlayın
   Baskı: Tam saha baskı
   Stil: Defansif
   Tempo: Tek pas futbol

  • Eğer rakip 4-3-3 A Paslaşarak oynuyorsa Adam markajı yerine Alan markajı yapıyoruz.

  Şimdiki vereceğim ayrıntı da çok önemli arkadaşlar.

  • 4-3-3 A Kanatları kullan taktiğiyle oynayan birine karşı şunu yapmalıyız.5 li orta sahamızın kanatlarına defansif özelliği en yüksek olan 2 orta oyuncusunu ve 4lü defansımızın kanatlarına defansı en yüksek olan 2 oyuncuyu koyacağız.

  • 4-3-3 A Kaleyi görünce vur ve 4-3-3 A Paslaşarak oynayan rakibe karşı ise 5 li orta sahamızın merkezindeki 3 orta sahaya en iyi 3 orta saha oyuncumuzu yerleştireceğiz.4 lü defansımızın merkezindeki 2 oyuncu da en iyi 2 defans oyuncumuz olacak. • 4-4-2 b taktiğiyle oynayan rakibimi 4-5-1 ile yendim benim kadro değerim 204 onun 468 milyon 2 mizde özel ant. çıktık 2-1 yendim penaltı farkıyla 🙂 stadyum hiç geliştirmedim seviye 0 idi bu arada bence taktiklerinizi kesinlikle kendiniz ayarlayın tam anlamıyla açıklayan yok çünkü ... • @esaret333 sen soraydın arkadaşlarımız veya ben cevap verirdim.
  ayrıca şunu söylemek istiyorum bu oyunda güvenmediğim 2 taktik var ve bunlar 4231 ile 451'dir. çok tavsiye edilen ve çok fazla rağbet gören bir taktik olmasına rağmen hiç kanım kaynamadı bu taktiğe. 4231 veya 451 oynamak yerine 532 kontra atak, 523 uzun top taktiklerini tavsiye ederim. bugün yine benden 2-3 kat üstün olan rakibimi 523 uzun top ile 4-0 yendim. tabii çizgi taktikleri bu oyunun en önemli kısmı. @esaret333 kardeşimizin dediği gibi bu oyunu öğrenmek için en iyi yol kendi taktiğinizi kendiniz oluşturun. bu şekilde daha verimli olur. herkese iyi geceler. • @Kerem-Moises kadro değerim 480 rakip lider durumda kadro değeri 520 milyon 4.4.2 B oynuyor kanatları kullan alan markajı ofsayt taktiği yok nasıl bi taktik ile çıkmalıyım deplasmanda oynuyorum hakem tam kırmızıda acil cevap kadro yada taktık de değişiklik yaparsa hemen yazarım tekrar bu taktıklerın antisini versen yeterli şimdilik teşekkürler • @Texiara kadro durumunuz hemen hemen rakibiniz ile birbirine çok yakın durumda. 442A kanat veya 433 A kanatları kullanarak oynayabilirsiniz. • @cassano90 mantelite ofsayt msrkaj sertlik vs. Bunlar ne olmalı ? • @Texiara kardeşim 4-3-3 A Kanatları Kullan oynayabilirsin. Çizgi taktikleri de Hücum sadece atak, orta saha forvete yardımcı ol, defans geride kal. Hakem kırmızı demişsin o zaman normal oynamalısın.Ayrıca adam adama savunma oyna ve ofsayf taktiğin hayır olsun.Forvetin kanatlarına en iyi 2 forvetini yerleştir.Orta sahanın kanatlarına hücum özelliği en yüksek olan orta saha oyuncularını koy.Defansın kanatlarına da hücum özelliği en yüksek olan 2 defans oyuncunu koy.Antrenman uygularsan da gayet iyi olur. • @Kerem-Moises manteliteler nasıl olmalı tek pas futbol dengeli defnsif vs. ? • @Texiara mentalite ofansif ve tek pas futbol • @Kerem-Moises baskı ne olsun. Birde deplasmanda oynuyorum bu taktıkler mutlak işe yarar mı ? • @Kerem-Moises Tam saha baskı uygula.Yaracağını düşünüyorum çünkü 4-4-2 ye karşı en kırıcı taktik 4-3-3 tür.Bugüne kadar 4-4-2ye karşı 4-3-3 oynayıp kaybettiğim hiçbir maç olmadı. • @Kerem-Moises son bi soru baskı ve mantelitelerin yüzdeleri sonda mı olsun yoksa ortada felan mı yani belli bi limiti var mı çok teşekkürler 🙏🏻 • This post is deleted!


 • @cassano90 said in OSM Taktikleri:

  @esaret333 sen soraydın arkadaşlarımız veya ben cevap verirdim.
  ayrıca şunu söylemek istiyorum bu oyunda güvenmediğim 2 taktik var ve bunlar 4231 ile 451'dir. çok tavsiye edilen ve çok fazla rağbet gören bir taktik olmasına rağmen hiç kanım kaynamadı bu taktiğe. 4231 veya 451 oynamak yerine 532 kontra atak, 523 uzun top taktiklerini tavsiye ederim. bugün yine benden 2-3 kat üstün olan rakibimi 523 uzun top ile 4-0 yendim. tabii çizgi taktikleri bu oyunun en önemli kısmı. @esaret333 kardeşimizin dediği gibi bu oyunu öğrenmek için en iyi yol kendi taktiğinizi kendiniz oluşturun. bu şekilde daha verimli olur. herkese iyi geceler.

  5-3-2 kontra atak beni hep batırdı bi beceremedim o taktiği 5-2-3 uzun top dediğinde de en fazla beraberlik mi ne almıştım zora düştüm mü benim tek bildiğim 4-5-1 kgv o da her zaman tutmuyor da belki de ben ayarlayamıyomdur bugün benden 2 kat üstün olan takımı yendim 4-5-1 ile 4-2-3-1 oynama 4-5-1 oyna ve dediğim gibi gene de sen bilirsin , ayrıca soraydın demişsin de kimsenin tam bi bilgisi yok oyunda senin de yoktur coinssiz zevki çıkmıyor daha iyi sonuçlar alırdım bak coins azdı kupada falan elendim coinssiz yenmek çok zor oyunu tam anlamıyla kavrayabilsek ah "coinse ihtiyaç duymayacak derecede" , tabi bunun için de hep denemek lazım denerken de yenilgiler ala ala hep kötü sonuçlar almaktan tabi ki korkuyor insan • @esaret333 ben tüm hesaplarımda en az coins harcayarak oynuyorum. kupadan elenme pahasına da olsa özel antrenmana gitmemeye çalışıyorum. coins yok mu var fazlasıyla var ancak coinse bağlı oynamamak lazım bu oyunu. 532 kontra atağı bende tam anlamıyla oturtamıyorum deplasmanda genelde beraberlik aldım evim de galibiyet aldığım oldu ancak hepsinden fazla mağlubiyet doğurdu 532 kontra. 523 uzun top biraz daha ön planda benim için. tabii 5-6 maçla bu taktiğin başarılı bir taktik olmasının kanıtına varamayız. ancak deneyerek bunu da oturtabilirim diye düşünüyorum. ben dün benden 2-3 kat iyi kadrosu olan adamı 523 uzun top ile evimde 4-0 aldım. 451 oynasam en fazla 1-0 falan alırdım bence. • @esaret333 Sen taktik bulunca tam anlamıyla açıklarsan deneriz 😉 En azından bir ilk olur 🙂


Log in to reply