OSM Taktikleri


 • @manhay alan adam savunmasını nasıl yapmalıyız kardeşim bide ofsayt taktiği ne gibi durumlarda kullanılmalı

 • Turkish Moderator

  @nigdebldspor51 ofsayt taktiği defanslarin koordineli olarak hareket etmesi sonucu başarı verir yani ne kadar az defans o kadar başarı yüzdesi denilebilir bu dogrultuda 3 lu defanslarda kullanmak diğerlerine nazaran daha iyi sonuçlar getireceği kanaatindeyim illa da ofsayt taktiği kullanmak isterseniz buna gore hareket edebilirsiniz. Adam adama veya alan savunması kavramına gelecek olursak eğer oyun motorunun nasıl çalıştığı hakkında bilgiye sahip olmadığımız için mantıksal olarak oyuncularıniz ortalama olarak rakipten gucsuzse adam adama savunmada yetersiz kalabilirler teorik olarak bu gibi söylemler akıl oyunları yapılabilir lakin ben riskli olduğunu düşünüyorum ve hiç kullanmadım diyebilirim alan savunmasi tercihimdir. Rakipten kat kat ustunsen deneyebilirsin denemekten zarar gelmez. İyi oyunlar.


 • Barça için taktik verirseniz sevinirim teşekkürler dostluk maçlarında real ile attım yendi beni


 • Arsenal için nasıl bi taktik yapmalıyım oyuna uzun süre sonra tekrar başladım yardımcı olursanız sevinirim.

 • Turkish Moderator

  Arkadaşlar Arsenal Chelsea Fenerbahçe Eskişehir vb gibi takımlara ait özel taktikler yoktur . Maçı alabilmemiz için birçok etken vardır . Saha avantajınız , rakibin taktik dizilişi , sizin taktik dizilişiniz , oyuncuların form ve moral durumları , hakemlerin sertlik derecesi , sizin hakeme karşı aldığınız risk , hatta oyuncuların oynattığınız mevkiler bile fark gösterebilir . Şuan aklıma gelmeyen ama maça etki edebilecek başka faktörler de olabilir . Kısaca al bu Arsenal taktiği bunu kur herkesi yen diye birşey yok rakip sizden zayıf bir kadrosu vardır sağlam bir taktik ile sizi ters köşe yapabilir . Herşeye hazırlıklı olmak gerek. En çok ta şansa ihtiyacınız olabilir . Bol şanslar :)


 • @hestera Tabiki doğru fakat oyuna uzun zaman sonra tekrar başladığımı belirttim sadece kullanacağım etkili bi taktik arıyorum oyunu en son oynadığımda ismi OFM idi :D


 • @manhay teşekkürler hocam 433kk oynadım 6-0 kazandım ama şuan baska bir maçım var rakibin kadro değeri 287 benim ise 116 442b paslı oynuyor nasıl bi taktik yapmalıyım


 • 433b paslı oyun reale karşı ne oynamam gerek ben barçayım

 • Turkish Moderator

  Merhaba @adem049 öncelikle kazandığınız için tebrikler. Bu bilgiler maalesef size yardımcı olabilmem için yeterli degl, ev sahibi misiniz rakibiniz ne durumda oyuncularıniz ve onun oyuncularının durumu nedir yorgunlar mi? Siz eğer evinizde oynuyorsanız stadyum gelişim durumunuz nedir? Daha ayrıntılı bilgiler verirseniz eğer size daha iyi yardımcı olabilirim. İyi oyunlar.

 • Turkish Moderator

  Merhaba @dember7 bu şekilde ezbere konuşmuş oluruz bize daha ayrıntılı bilgiler vermelisiniz. Mesela kadrolarınız ne durumda o daha mu güçlü ev sahibi misiniz yoksa deplasmanda misiniz? Size bu şekilde yardımcı olmaya çalışırsam ezbere konuşmuş olurum. İyi oyunlar bnm bu dediklerime göre bişey söyleyin diyorsanz şunu diyebilirim ki denk ve ev sahibi iseniz 433 kk deneyebilirsiniz. İyi oyunlar.

 • Turkish Moderator

  Merhaba @tangola Arsenal, Real Madrid, Chelsea gibi takimlar kadrosu geniş ve kapasiteli oyuncular barındıran klupler olduğu için pek de taktiksel anlamda sıkıntı çekeceğinizi düşünmüyorum. Bu gibi takımları aldığınızda yapmanız gereken tek şey parasal anlamda da sıkıntı çekmeyeceğiniz için transfer listesini en aktif şekilde kullanmanız gerekecektir. Takımınız zaten en başta diğer takımlardan 1-0 önde başladığı için bu farki lig boyunca devam ettirdiginiz sürece stabil bir taktik ile ligi rahat bir şekilde bitirebileceginiz kanaatindeyim. Taktiksel açı tabiki de hiç önemli değil diyemeyiz ama bi yere kadar onemli diyebiliriz. Sonrasında kadro devreye giriyor güç devreye giriyor. Transfer listesinde aktif olarak bu teoriyi tamamlayabilirsiniz. Bunlarin neticesinde 433 kk atak futbolu yerine göre 4231 atak futbolu ya da dengeli futbol artık ne denemek isterseniz sizin ufkunuza kalmış yeni iseniz ve tecrübeli olmak istiyorsanız denemekten çekinmeyin zira denemekten zarar gelmez. Bunları uyguladıktan sonra size yine taktik konusunda yardımcı oluruz. Kolay gelsin iyi oyunlar.


 • @manhay Teşekkürler.

 • Turkish Moderator

  @tangola Biz teşekkür ederiz. İnşallah sizi daha iyi yerlerde görmek dileğiyle. İyi oyunlar.


 • @manhay Merhaba yardımınız için öncelikle teşekkür ederim. Benim 403 m realin 375 m ortalama oyuncu değeri benim 16.1m realin 17.8m 433 b taktiği ile oynuyor paslı oyun sanırım

 • Turkish Moderator

  Merhaba @dember7 oyuncuların kondisyon durumları nedir? Evde mi oynuyorsunuz yoksa deplasmanda mi?


 • @manhay Forum durumlarımız çok iyi lig daha başlamadı zaten dostluk maçı atıyorlar bana bende atıyorum şuan ne atleticoyu yenebildim içeride dışarıda ne de realin problem var yani

 • Turkish Moderator

  @dember7 o zaman atak oynamak yerine daha dengeli geride oynayabilirsiniz. 451 defansif dizelim derim. Değerleri de 50-70, 30-50, 50-70 arası yapabilirsiniz. İyi oyunlar.


 • @manhay Barcelona gibi takıma defansif oynatıcaz yani

 • Turkish Moderator

  @dember7 bakın atak oynamak demek kazanmaniz demek değildir zaten bu düşüncede olduğunuz için şu anda problem var demeniz gayet doğal. Defansif oynamak demek kaybetmeyi kabullenmek hiç değil.


 • @manhay Tamam teşekkür ederim o zaman güçlü olduğum halde dahi defansif oynatacağım real ve atleticoya

Log in to reply
 

Looks like your connection to OSM Forum was lost, please wait while we try to reconnect.