Bir ├ľneri­čöüBir Soru

• ├ľneri
    Her┼čeyden ├Ânce oyun saatleri ve gazeteler bi d├╝zene oturtulmal─▒. Her┼čeyi b─▒rak─▒p ├Âncelikle bu sorunu ├ž├Âzmeliler bana sorarsan─▒z. Zamandan de─čerli bir┼čey yok. Oyuncular─▒m─▒z─▒ antrenmana koymak i├žin ma├žlar─▒n bitmesini bekliyoruz bazen ma├ž bir-iki saat oynanm─▒yor. Kimilerimiz i┼če, kimilerimiz okula gidiyor. Ge├žen g├╝nlerde bir ma├ž─▒m yakla┼č─▒k 23te oynanmas─▒ gerekirken sabah ├╝├ž civar─▒ oynand─▒. Bug├╝n gazetem ├ž─▒kmad─▒. E─čer server yetersiz ise oyunu baz─▒ ├╝lkelerden veya b├Âlgelerden kald─▒rs─▒nlar. ┼×ahsen ben yat─▒rm─▒yorum bunu a├ž─▒k a├ž─▒k s├Âyleyeyim ama bu oyuna para yat─▒ranlar var. Para yat─▒rmasamda ben oyunu oynarken gb yine de para kazan─▒yor. Bize en iyi hizmeti vermeli. Server yetersizse sadece para kazanmak i├žin gerekenden fazla kullan─▒c─▒ almamal─▒. Tabiki ma├žlar yaz─▒ld─▒─č─▒ saatte dakikas─▒na oynanmayabilir ama 1 saat i├žerisinde oynanmas─▒ laz─▒m. Gazetenin de belirli bir saati olmas─▒ laz─▒m. Ma├ž saati i├žin 23.00 yaz─▒yorsa 22.00 ile 24.00 aras─▒ oynanmal─▒ ├Ârne─čin. Hatta 2 saat bile fazla daha da k─▒salt─▒labilir.

Soru
    Lig a├žmak istersek; istedi─čimiz server dan nas─▒l a├žabiliriz? Bir lige kat─▒l─▒rken istedi─čimiz tak─▒m─▒ nas─▒l bulabiliriz, istedi─čimiz server a aktif ligler k─▒sm─▒ndan bak─▒labiliyor ama ligler ilerlemi┼č oluyor genelde. Oradan yeni a├ž─▒lm─▒┼č ligleri nas─▒l bulabilirim? Normal kul├╝p se├žimi ekran─▒nda ayn─▒ ligde bir tak─▒mda 4.hafta, yan─▒ndaki tak─▒mda 2.hafta, ba┼čka bir tak─▒mda sezon ├Âncesi 1g├╝n yaz─▒yor. Farkl─▒ liglerden tak─▒mlar m─▒? Bu y├╝zden mi farkl─▒? Yoksa hatal─▒ m─▒? Ve son olarak baz─▒ server larda ma├žlar daha erken oynan─▒yor. Bu saatler ileride de─či┼čir mi? Bulundu─čum server da ma├ž saatlerim gittik├že ge├ž olmaya ba┼člad─▒, daha sonralar─▒ erken saatlere geldi ama her g├╝n ma├ž gecikmeleri olmaya ba┼člad─▒. S├╝rekli de─či┼čiyor.

L├╝tfen her soruma ayr─▒ ayr─▒ cevap verin ve yorumlar─▒n─▒z─▒ bekliyorum.

• Banned

@Curtis-Parker ben ├Ânerin i├žin yorum yapaca─č─▒m sadece, ┼čunu hepimiz biliyoruz ki bu oyunu milyonlarca ki┼či oynuyor. onlarca server y├╝zlerce de lig var ve oyunu oynayanlar─▒n say─▒s─▒ da gittik├že art─▒yor ve bunu bile bile hala ma├žlar─▒n normal saatinde oynanmas─▒n─▒ istiyorsunuz. milyonlarca menajerin bulundu─ču ┼ču oyunda, oyunun sim├╝lasyonlar─▒n─▒n bir anda tamamlanmas─▒ nas─▒l bir beklentidir ben sizleri ├ž├Âzm├╝┼č de─čilim. gazeten bu saatte ├ž─▒kmaz zaten. sim├╝lasyon ba┼člad─▒─č─▒nda gazeten de yay─▒ndan kalk─▒yor ve genelde ma├žlar oynand─▒ktan birka├ž saat sonra tekrar yay─▒nlan─▒yor. ufak tefek ┼čeyleri dert haline getiriyorsunuz. i┼če gidebilirsiniz okula da gidebilirsiniz bende okula gidiyorum ama antrenmanlar─▒m─▒ da ona g├Âre ayarlayabiliyorum. bu kadar yo─čunlu─čun oldu─ču bir oyunda bu beklentiniz ├žok sa├žma. ├Ânerin i├žin olumsuzum.

• @cassano90 Farkettiysen tamamen s├Âylenilen saatte oynans─▒n 1 dakika bile gecikmesin yazmad─▒m. Belirli s├╝re aral─▒klar─▒nda kals─▒n dedim ak┼čam 11de oynan─▒lacak ma├ž─▒ sabah 3te oynamas─▒n. Gecikmeninde makul bir s├╝resi olur 5saat gecikme olmaz. Antrenman s├╝releri o kadar dakikki, 8saat. Bir g├╝n 24 saat oldu─ču i├žin 1saniye bile ge├žirmeden oyuncular─▒n─▒ antrenmana koyarsak g├╝nde 3 kere antrenman yapt─▒rm─▒┼č oluyoruz. Ki buda imkans─▒z. Bunlar bu kadar dakik ayarlan─▒yorken ma├žlar─▒n 5saat gecikmesi ├Ânemli haliyle. Sebepleri ara┼čt─▒r─▒ls─▒n, e─čer serverlar yetersizse veya sorun herneyse uygun bir ├ž├Âz├╝m bulunsun dedim.

• @cassano90 Yanl─▒┼č yazm─▒┼č─▒m 5 de─čil 4 saat oluyor. Birde gazetem ├ž─▒kmad─▒ derken bu saatlerde oynanan ma├žtan de─čil, d├╝n oynanan ma├žtan sonra g├╝n boyunca gazetemin ├ž─▒kmad─▒─č─▒ndan bahsettim. Yeni bir oyuncu de─čilim, birka├ž senedir oynuyorum. Neyin ne oldu─čunu biliyorum merak etmeyin. Sa├žma ├Ânerilerim olabilir ama konuya hakimim az ├žok.

• kesinlikle kat─▒l─▒yorum ma├ž saatleri d├╝zenlenmeli

• Banned

@Curtis-Parker tamam da karde┼čim i┼čte bende diyorum ki milyonlarca ki┼činin oynad─▒─č─▒ oyunda ma├ž sonu├žlar─▒ i├žin acele mi edilir az mant─▒kl─▒ konu┼čun ya, ne bu acele anlam─▒yorum ki ha 1 saat ge├ž ha 1 saat erken biraz anlay─▒┼čl─▒ olmal─▒s─▒n─▒z bu konuda.

• Banned

@Curtis-Parker said in Bir ├ľneri­čöüBir Soru:

@cassano90 Yanl─▒┼č yazm─▒┼č─▒m 5 de─čil 4 saat oluyor. Birde gazetem ├ž─▒kmad─▒ derken bu saatlerde oynanan ma├žtan de─čil, d├╝n oynanan ma├žtan sonra g├╝n boyunca gazetemin ├ž─▒kmad─▒─č─▒ndan bahsettim. Yeni bir oyuncu de─čilim, birka├ž senedir oynuyorum. Neyin ne oldu─čunu biliyorum merak etmeyin. Sa├žma ├Ânerilerim olabilir ama konuya hakimim az ├žok.

gazeten de sorun varsa git yard─▒m forumuna konu a├ž hata bildirimi falan yap hi├ž ├ž─▒km─▒yorsa ben napiyim ayr─▒ca ben sana neyin ne oldu─čunu bilmiyorsun falan kastetmedim

• Turkish Moderator

Merhabalar, de─čerli g├Âr├╝┼člerinizi herzaman bildirmeniz bizleri mutlu etmektedir.

├ľncelikle herkesin zaman─▒ tabiki de─čerlidir buna aksi bir┼čey diyemeyiz.
    Ma├žlar─▒n ge├ž oynanmas─▒ndan dolay─▒ bizlerde ├╝zg├╝n├╝z.

Ama ne yaz─▒k ki serverlardaki yo─čunluk ma├žlar─▒n ge├ž oynanmas─▒na sebep olabiliyor ve bu herg├╝n kaynaklanan bir durum de─čildir Serverlarda ligler ba┼člad─▒k├ža veya bittik├že buna ba─čl─▒ olarak ge├ž oynanabiliyor. Bu nedenle bir sonraki ma├ž─▒n i├žin geri say─▒m yapan saya├ž s─▒f─▒rland─▒─č─▒nda ma├ž─▒n oynanmaya ba┼člar ve sonu├žlamas─▒ bir ka├ž saat s├╝rebilir. Serverler─▒n ma├žlar─▒n yo─čun oynanmas─▒ gazeteleri de etkilemektedir. Yo─čunlu─ča istinaden gazeteler ma├ž saatlerine g├Âre daha da ge├ž ├ž─▒kabilir.

• Baz─▒ ├╝lke veya b├Âlgelerden kald─▒r─▒ls─▒n ┼čeklinde bir yorumunuz olmu┼č...

Ba┼čka ├╝lkelerde problem ya┼čayan ki┼čiler de bunu s├Âylerse siz ho┼čnut olur musunuz ? Bu sebeple hi├ž bir b├Âlge ve ├╝lkeden oyunun kald─▒r─▒lmas─▒ m├╝mk├╝n de─čildir. Bizler nas─▒l bu oyunda menajer olarak oynuyorsak ayn─▒ ┼čekilde di─čer ├╝lkelerde de oynayanlar hatta ┼čikayetleri olmaktad─▒r. Serverlar yetersiz de─čildir, oyunda bir ├žok server mevcuttur ama yeni server ├žal─▒┼čmalar─▒ uygun g├Âr├╝l├╝rse ve bu ├žal─▒┼čmaya ba┼član─▒rsa bilginize sunar─▒z.

• Server yetersizse sadece para kazanmak i├žin gerekenden fazla kullan─▒c─▒ almamal─▒. Sorunuza ise, Gamebasics bu oyunu herkesin ├╝cretli/├╝cretsiz oynayabilece─či bir oyun olarak sunmu┼čtur.

• ?Lig a├žmak istersek; istedi─čimiz server dan nas─▒l a├žabiliriz?

Lig kurarken server se├žme ┼čans─▒n─▒z yoktur ama herhangi bir serverdan bir lige giri┼č yapabilirsiniz. Aktif Ligler k─▒sm─▒ndan bunu kontrol etme ve oradan bir menajer / lig numaras─▒ ismi ile bo┼č hesab─▒n─▒zda aratarak o lige servera giri┼č yapabilirsiniz. Oradan ligleri tek tek incelemeniz gerekmektedir, yeni ligleri bulman─▒n k─▒sabir yolu yoktur.

Farkl─▒ haftalar yazan tak─▒mlar ise farkl─▒ liglerdir. Hatal─▒ de─čildir.

Server saatleri fark─▒ serverlar─▒n dolulu─čuna g├Âre de─či┼čebilir, bu lig erken oynan─▒yor ise di─čer lig dolulu─ča g├Âre farkl─▒l─▒k g├Âsterebilir.

Umar─▒m yard─▒mc─▒ olmu┼čumdur, iyi oyunlar :handshake_tone4:

Log in to reply

Looks like your connection to OSM Forum was lost, please wait while we try to reconnect.