• Turkish Users

  Lig başından beri hileli transferleri birkaç kez raporlamama rağmen hiçbir işlem yapılmadı. Adamların hile yapma yöntemi takip edilmesi zor bir yöntem olsa da hile olduğu apaçık ortada. Madem şikayet ekibi ilgilenmiyor, buradan açık açık menajerlerin isimlerini yazayım belki okuyup utanırlar, belki de bu başlığı okuyan arkadaşların ligine geldiklerine ne "tür" bir oyuncu olduklarını bilmiş olurlar.

  Şuan Beşiktaş'ı yönettiğim 2. kulüp sayfamdaki ligde Bursaspor'u yöneten Büny04 adlı menajer arkadaş hileli transferler gerçekleştiriyor ve uyarmama rağmen küfürlü bir şekilde bana geri dönüş yapıyor. Önce uyarımı ve küfürün görüntsünü atayım: küfür

  Şimdi hile yapma şeklini anlatıp, görüntülerle destekleyeceğim. Bu arkadaş, ligde o güne kadar menajeri olmayan takımlardan birine sahte bir üyelikle menajer olup, kendi takımından satmak istediği bir oyuncuyu o takıma satıyor, işini bitirdikten sonra da hile yaptığı ikinci takımdan istifa edip kurtuluyor. Bunu nerden mi biliyorum? Oyuna her gün en az 3-4 defa giriş yapıyorum, transfer listesini ve antrenmanları takip etmek için. Ligde hangi takımın menajeri var, hangisinin yok biliyorum yani. Bir değişiklik olduğunda hemen farkında varıyorum. Neyse, gerçekleştirdiği hileli transferlere geçelim.

  Hile 1: O haftaki maçta sakatlanmış oyuncusunu hemen ligdeki boş takımlardan birine satıp, gelen parayla yerine yeni oyuncu alıyor ve hile yaptığı takımdan istifa ediyor. görüntü 1
  görüntü 2

  Hile 2: Gücü daha düşük olan (85) bir kaleciyi o güne kadar ligde menajeri bulunmayan bir takıma satıp yerien daha güçlü bir kaleci alıyor (89). görüntü

  Hileci 3: Arkadaşımız hilesinden o kadar memnun ki bir gün önce hile yaparak aldığı kalecinin gücünü beğenmeyip yerine daha genç ve gücü daha fazla olan (94) bir kaleciyi transfer etmek için yine aynı yöntemle bir hile yapıyor. Görüntü

  Ben bu adamı şikayet ettim ve hiçbir işlem yapılmadı. Üstüne arkadaştan küfür bile yedim uyarmama rağmen. Ard arda 3 kez, ligde menajeri bulunmayan takımlara transfer gerçekleştirip kadrosunu güçlendiriyor. Bu hile değilse nedir, tesadüf mü?

  Son olarak ligde menajeri olan takımları atayım: menajer listesi
  Bu resimde de görüldüğü üzere arkadaşın hile yaptığı takımların şu an menajeri yok, zaten öncesinde de yoktu. (Yeni Malatya, Kayseri, Kasımpaşa)

  Şikayet ekibi ilgilenmediği için buradan yazdım, yoksa kuralları biliyorum. Belki forumdan ceza falan alırım ama umrumda değil açıkçası çünkü bu terbiyesizi ifşa etmek istiyorum artık. Ne uyarımı dikkate alıyor, ne ceza ekibi ilgileniyor. Mesajında da belirttiği üzere "kaybetmekten bıkmış". Kaybetmekten bıkmak maalesef hile yapmayı gerektirmez, oyuna daha çok kafa yormayı gerektirir, yanlış mıyım?

  Biraz uzun oldu ama yapacak bir şey yok. İyi günler herkese.

 • Member of Honour

  Liginden şimdiye kadar bir kullanıcı istifa etmiş ve bahsettiğin menajer ile herhangi bir transferi yok.

  Resimlediğin transferlerin hepsi bilgisayara karşı transferler. Son paragrafta zaten kendin bu takımların bir menajeri olmadığını yazmışsın transferleri tekrar dikkatlice incelemeni öneririm liginde şu anda hile yapan biri bulunmuyor. Küfür için ayrı bir rapor yollamalısın.