Discord dla wszystkich w O S M...

 • Community Manager

  Czy słyszeliście kiedyś o Discord?

  Jest to aplikacja (dostępna w przeglądarce lub jako aplikacja na komputery, urządzenia z Androidem i iOs), która była używana w wielu grach jako sposób komunikacji między użytkownikami za pośrednictwem tekstu i głosu.

  Właśnie ustawiono serwer dla OSM i można zobaczyć, jak to działa. Jest to wciąż praca w toku, z dużą ilością miejsca do poprawienia.

  Wszyscy są zaproszeni do przyłączenia się. Po prostu utwórz konto i dołącz do serwera OSM, klikając ten link: https://discord.gg/4muYJCq

  WAŻNA UWAGA: Należy pamiętać, że ten serwer jest przeznaczony dla użytkowników do rozmów na temat OSM i innych rzeczy, a nie do obsługi. Jeśli potrzebujesz pomocy lub chcesz zgłosić błąd, powinieneś to robić w dalszym ciągu na na forach lub za pomoca e-maila do Personelu OSM!

  Wikipedia:Discord


 • Jeśli chodzi o discord to mam go od 2 lat i już jakieś pojęcie o jego działaniu i możliwościach.

 • Community Manager

  @kruk94 Chętnie poczytamy o jego zaletach. Co możesz nam o nim napisać? Jaka jest diametralna różnica pomiędzy nim a skypem?


 • Czy to cos w podobie team speaka czy ventrillo?


 • @dovco_handf Generalnie discord pozwala użytkownikowi na szeroko rozumiane kreowanie swoich serwerów. Na serwerze można zrobić dosłownie wszystko: role, kanały tekstowe oraz głosowe. Discord łączy wszystkie najważniejsze cechy: możliwość pisania, możliwość kontaktu głosowego, możliwość przekazywania informacji graczom.

  Ponadto z discordem współpracują developerzy, którzy wypuścili na rynek masę darmowych botów. Bot to oprogramowanie które pomaga zarządzać serwerem, a także wprowadzać usprawnienia i różne dodatki na serwer. Tym sposobem można np. posłuchać muzyki na kanale, rozwijać serwer w oparciu o Bota bez grzebania w ustawieniach samego Discorda.

  Ważnym atutem jest także brak ograniczeń, pod kątem ilości członków. Dodatkowo bardzo niskie zużycie przesyłu danych internetu. Wielokrotnie discord przy dobrym spersonalizowaniu może zastąpić nawet forum.


 • @rusewicz nie wiem, bo nie korzystam z wymienionych przez ciebie programów. Odrzuciłem je na starcie ze względu na różne ograniczenia.


 • @rusewicz said in Discord dla wszystkich w O S M...:

  Czy to cos w podobie team speaka czy ventrillo?

  Jest to dużo bardziej rozbudowane, ale co jest fajne bardzo proste w obsłudze. Czat głosowy jak i tekstowy, można wklejać zdjęcia ctrl+v bez żadnego uploadowania na serwery, jest aplikacja do tego, więc można ściągnąć i korzystać na telefonie. Sam tworzysz kanały, nadajesz rolę użytkownikom itp. Jest to doskonała opcja do zarządzania grupą, gildią, plemieniem czy jak to tam nazywa się w różnych grach. Istotną rzeczą jest to co pisze @kruk94 coraz więcej developerów podpina swoje projekty/boty itp pod discorda. Taki przykład z gry. Chcę zobaczyć swój fame ratio w pvp więc zamiast odszukiwać go w grze w rankingach wpisuję sobie na discordzie w specjalnym kanale !player <nazwa gracza> i po sekundzie mam całe zestawienie.

  U nas w Spartacusie dopiero to raczkuje od kilku dni, ale liczę, że z czasem wejdzie w krew, bo dużo płynniej rozmawia się lub pisze niż za pomocą forum.

  0_1521466941691_433bef10-2ba9-4ee5-af81-82e5493668b1-image.png

 • Community Manager

  @stefan-joptwojmać Ciekawie to brzmi.

 • Polish Moderator

  W oficjalnym Discord OSM:
  https://discord.gg/2JnpA22

  Powstała Polska podkategoria
  Można dołączyć używając np ten link:
  https://discord.gg/pYcRKfF

  Każdy może dołączyć, więc zapraszamy 🙂