• Turkish Users

  Osm yönetiminin yavaş yavaş getirdiği yenilikler ile simülasyonu bozduğu fark ediyorum .Son 5 gündür tek kale oynuyorum rakibin 4-7 arasında şutu varken rahatça gol atıyor. Ben kendi oyuncularımı gol duasına mı çıkarmalıyım anlamadım. Taktik olarak aşırı üstünüm fakat oyuna müdahale edemiyoruz. Ne yapabilirim artık , yardımcı olur musunuz ?

 • Turkish Moderator

  @iichoosensii Merhaba,

  Maç sonuçları kadro gücünüz, oyuncuların form ve moral durumları, taktiğiniz ile doğru orantılıdır. Bunların sadece birinin olması o maçı kesin olarak kazanacağınız anlamına gelmez. Kadro değerinizin yüksek olması veya özel antrenman kullanmış olmanız sadece o maç için rakibe göre avantajlı konuma geçebileceğiniz anlamına gelir. Tabi bunun için kendi taktiğiniz, rakibin taktiği ve rakip takımın da oyuncu durumları önemlidir. (Ev sahibi avantajı ve stadyum sahası da ekstra avantaj olabilir)

  Ayrıca oyunda şans faktörü de vardır, nasıl ki gerçek hayatta düşük kadro değerine sahip takımlar büyük kadro değerli takımlardan puan ve puanlar alabiliyorsa OSM'de de bu tarz durumlar olması gayet doğaldır.

  İyi oyunlar.